خلاصه ای از زندگی استیو جابز

نویسنده: علی
1399/03/12   23:39
استیو جابز، کارآفرین و مخترع و مدیر اجرایی شرکت اپل بود. این مقاله در مورد زندگی و سرگذشت می باشد. در این مقاله به کارهای بزرگ این شخص می پردازیم و با تاثیر گذار بودن این شخص مهم در دنیای فناوری آشنا خواهیم شد.
خلاصه ای از زندگی استیو جابز

استیو جابز نیز در سال 1955 در شهر سان فرانسیسکو به دنیا آمد از مادری آلمانی و سویسی تبار و پدری سوری و مسلمان. وی نیز به دست پدر و مادر خود بزرگ نشد بلکه آن زمان به دست کلارا جابز بزرگ شد. در این مقاله به کارهای بزرگ این شخص می پردازیم و با تاثیر گذار بودن این شخص مهم در دنیای فناوری آشنا خواهیم شد.

وی اولین کار خود را در تابستان در 13 سالگی بدست آورد که او شخصا با باب هولت موسس شرکت Hewlett packard صحبت کرد و با موافقت وی استخدام شد.

وی در 14 سالگی با شخصی به نام وزنیاک آشنا شد و انها هر دو به کار های الکتریکی علاقه مند بودند و ایدهای آنها به نیز نزدیک بود و آنها کار خود را با محصولی به نام bule box شروع کردند که امکان تماس رایگان را به عموم مردم می داد و جابز در حالی که 21 سال سن داشت به کالج reed رفت و پس از یک ترم تحصیل در آن دانشگاه، آن را رها کرد و در شرکت اتاری استخدام شد و مشغول کار شد.

وی چند سال بعد با دوستش وزیناک بورد Apple 1 را اختراع کردند و درست در یک ماه بعد هر دو همراه با ران وین، شرکت Apple computer را تاسیس کردند. با اینکه اولین محصول اپل در گاراژ خانه استیو ساخته می شد شرکت اپل از محصول Apple 11 رو نمایی کرد.

همین طور که استو مشهور شده بود شرکت اپل سهام خود را در بورس واگذاری کرد و ثروت استیو دو چندان شد.

در سال 1984 رایانه مکینتاش برای اولین بار در جلسه سهام دارن اپل رونمایی شد، در یک سال بعد یک کودتا در هیئت مدیره شرکت اپل ایجاد شد و استیو جابز از مدیر عاملی شرکت اپل برکنار شد. استیو همراه با کارکنان خود از شرکت اپل رفتند، و انها نیز در همان سال شرکت NexT را تاسیس کردند، با توسعه این شرکت استیو در مجله معروف inc به عنوان بهترین کارآفرین دهه نود انتخاب شد.

شرکت پیکسور تمام فعالیت خود را در حوضه سخت افزار کنار گذاشت و با قرارداد با شرکت دیزنی که در زمینه انیمیشن سازی در زمینه فیلم بلند انیمیشن امضا کردند، یک سال بعد از انتشار این فیلم به نام(Toy story) اسباب بازی ها جابز را به یک میلیارد معرفی نیز کرد.

در دسامبر 1996 شرکت Apple شرکت NexT را خریداری کرد و جابز را به عنوان مشاور به اپل بازگرداند و یک سال بعد جابز به عندان مدیر عامل شرکت اپل انتخاب شد.

در سال 2001 شرکت اپل در اوج شکوه خود قرار داشت و استیو از نمونه اولیه ایپاد رونمایی کرد هیچ کس حتی خود استیو جابز پیش بینی چنین استقبالی را نمی کرد.

و در سال 2007 استیو مهم ترین محصول شرکت Apple را به عنوان آیفون معرفی کرد. وی در سال بعد محصولی به عنوانiphone G3 به به بازار عرضه کرد.

وی در سال 2010 ، iphone4 و آیپد های جدید را به بازار معرفی کرد.

وی در آخرین سال عمر با شکوه خود در منزلش کنار خانواده در سال 5 اکتبر 2011 فوت کرد و دنیای فناوری در نبود چنین مرد بزرگ و نابغه به غم اندوه فرو رفت.

خلاصه ای از زندگی استیو جابز
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: استیو جابز
دلار: 57,950تومانبیت کوین: 67,825 دلار
579500
fa