فناوری های برتر سال 2020

1399/03/03   12:28
امروزه در میان چهارمین انقلاب صنعتی جهان، تکنولوژی از هر زمان دیگری با سرعت بیشتری در حال پیشرفت است. شرکتها و افرادی که خود را با این سرعت باورنکردنی وفق ندهند، بی شک از قافله ی فناوری های نوین عقب خواهند ماند. در این مقاله به فناوری های برتر سال 2020 خواهیم پرداخت.
فناوری های برتر سال 2020

1- هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یکی از تغییرپذیرترین روندهای تکنولوژی در جهان است. اکثر شرکتها در حال بررسی چگونگی بهره برداری از هوش مصنوعی برای ارتقاء تجارت خود هستند. طراحی و بهره وری از یک سیستم هوش مصنوعی برای شرکتها گران خواهد بود. با این حال در سال جاری شرکتها برنامه های دقیق تری را برای ارائه ی خدمات معین و با جزییات بیشتر ارائه خواهند داد. این مطلب بیانگر این است که هیچ شرکتی بهانه ای برای عدم استفاده از هوش مصنوعی نخواهد داشت.


2- شبکه ی اطلاعات 5G

اینترنت موبایل نسل پنجم، قابلیت دانلود و آپلود فوق سریع به همراه ارتباط پایدارتر را به کاربران ارائه خواهد داد. در حالی که فناوری 5G برای اولین بار در سال 2019 ارائه شد، قیمت بالا و انحصار خدمات به شهرهای بزرگ، باعث محدودیت در کارکرد این فناوری شد. شبکه های ارتباطی فوق سریع تنها برای دیدن فیلم حین حرکت نیستند، بلکه در این فناوری افزایش سرعت شبکه ها به آن معناست که شبکه های موبایل از شبکه های متصل به کابل سریعتر خواهند بود. گسترش پهنای باند، به ربات ها و خودروهای خودران این امکان را می دهد که اطلاعات بیشتری را دریافت و منتقل کنند. این امر منجر به پیشرفت هایی در زمینه ی ماشین آلات و شهرهای هوشمند می شود.

3- خودروهای خودران

رییس شرکت تسلا، آقای " آلون ماسک " در سخنان خود بیان کرده که انتظار دارد شرکت او در سال جاری، یک خودروی کاملا خودران را تولید کرده و روانه ی بازار کند. البته این گفته ها مشخص است که خودران ها تنها محدود به اتومبیل های سواری نخواهند بود؛ بلکه حمل و نقل کامیونی و کشتیرانی توسط خودران ها خبری خواهند بود که در آینده ای نه چندان دور به گوش همگان خواهد رسید.


4- فناوری بلاکچین

فناوری بلاکچین، فناوری نیست که بتوان آن را در هر محیطی یافت. در واقع سال جاری می تواند آغاز دگرگونی اساسی برای این فناوری باشد. اساسا فناوری بلاکچین یک دفتر دیجیتال برای ضبط تراکنش های مالی است که به دلیل رمزگذاری و نامتمرکز بودن از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. برخی منتقدان در این زمینه اعتقاد داشتند که فناوری بلاکچین از قابلیت ویژه ای برخوردار نیست؛ اما سرمایه گذاری چند شرکت بزرگ نظیر IBM می تواند منجر به اقتباس شرکتهای کوچکتر شود. با استفاده ی فیسبوک از این فناوری، در سال جاری می توانیم شاهد یک پیشرفت چشمگیر در عرصه ی این فناوری باشیم.


5- پزشکی انفرادی و پیشگیرانه

امروزه تکنولوژی به سرعت در حال تغییر است و نحوه ی درمان و امور پزشکی نیز از این بحث مستثنا نیست. توانایی دریافت اطلاعات به وسیله ی دستگاههای پوشیدنی مانند ساعتهای هوشمند، این توان را به ما می دهند که از مشکلات بدنی خود به سرعت و حتی قبل از بروز عارضه، باخبر شویم. این فناوری به پزشکان این امکان را می دهد تا معالجات دقیق تری ذاشته باشند و فهم بهتری نسبت به وضعیت بیمار خود پیدا کنند. در سال جاری در زمینه ی مراقبت های پزشکی، درمان های موثرتر و شخصی سازی شده تری را شاهد خواهیم بود.


امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: فناوری های برتر سال 2020
دلار: 57,870تومانبیت کوین: 67,952 دلار
578700
fa