نشانه های واقعی موفقیت در کسب و کار چیست؟

نویسنده: طلیعه بهار
1399/01/23   16:09
مردم سعی می کنند مسیر های بلند را با یکسری نشانه ها شناسایی کنند که در زبان مدیریت پروژه به آن «ایستگاه» گفته می شود. مسیر موفقیت مسیر به نسبت طولانی است و نیاز به ایستگاه های مختلفی دارد پس نخستین دیدگاه این است که موفقیت یک نقطه نیست بلکه تداوم یک فرآیند است.
نشانه های واقعی موفقیت در کسب و کار چیست؟

آیا مسیر موفقیت کسب و کار فقط در مسیر موفقیت مالی کسب و کار است آیا مسیر موفقیت کسب و کار فقط در مسیر موفقیت اخلاقی و انسانی کسب و کار و...؟

برخی مطالعات در این زمینه نشان می دهند موفقیت در کسب و کار مدیون موفقیت در زندگی شخصی و فردی است بنابراین افرادی که زندگی موفقی دارند بدون شک از کسب و کار موفقی هم بر خوردارند.

موفقیت بر اساس تعریف ادبیات کسب وکار رسیدن به یکسری دستاوردها و اهداف مثبت است. دستیابی به اهداف مثبت یعنی اهدافی که ارزشی، موثر، مورد قبول مردم و همینطور با معیارهای ارزشی، اخلاقی و فرهنگی یک جامعه یا کسب و کار مرتبط هستند.

برخی از دوستان وقتی کسب و کاری را ایجاد می کنند می گویند سه ساله بار خود را خواهیم بست این هم یک هدفی است اما هدف مثبت، قابل قبول و منطقی نیست.

کسانی که می گویند سه ساله در این بازار بار خود را می ببندند یعنی آمده اند زود یک کالا یا خدمتی را به مردم بفروشند و زود هم از بازار خارج شوند پس تعهد آنان نسبت به خریداران و کار کنان چه می شود.

این اهداف سه ساله چه معنی دارد یعنی می خواهند پارتیزانی وارد بازار شوند و پارتیزانی هم از بازار خارج شوند؟!.

موفقیت یک نقطه نیست بلکه یک مسیر است که ایستگاه های از موفقیت در آن تعریف شده است و باید این ایستگاه های موفقیت را مشخص کرد.

اگر کسی می خواهد وارد یک کسب و کاری شود باید یکسری اهداف بلند مدت را برای خود ترسیم و در ضمن این اهداف بلند مدت را به اهداف ایستگاهی تبدیل کند.

در این اهداف ایستگاهی یکسری از پارامترهای که مثبت هستند چه از نظر سهامدار، مشتری و کارکنان یک کسب و کار باید مورد پذیرش باشد.

بطورکلی سه نشانه یا سه الف موفقیت در کسب و کار ها شامل «افراد منضبط»، «افکار منضبط» و «اقدام یا عمکرد منضبط» است.

نخستین نشانه برای اینکه سازمان ها در مسیر موفقیت قرار گیرند جذب افراد منضبط است که این افراد منضبط می توانند کارکنان، مدیران و صاحبان کسب و کار باشند.

دومین نشانه موفقیت در کسب و کار ها برای سازمان ها افکار منضبط است متاسفانه امروز سازمان ها چشم انداز روشنی، موسسات رویکرد مشخصی وافراد اهداف معینی برای آینده خود ندارند و مدام از این لاین به لاین بعدی می روند.

افکار منضبط تجلی بسیار ویژه ای در سازمان ها دارد که باید مدیران و صاحبان کسب و کار به این مهم بسیار توجه داشته باشند.

سومین نشانه موفقیت در کسب و کار ها برای سازمان هااقدام یا عملکرد منضبط است.

بطور خلاصه می توان گفت سه نشانه برای موفقیت کسب و کار شامل جذب افراد منضبط، اشاعه افکار منضبط و اجرایی و عملیاتی کردن اقدام و عملکرد منضبط است که مدیران و صاحبان کسب و کار باید به این موارد توجه کافی و وافی داشته باشند تا بتوانند مسیر موفقیت را به خوبی طی کنند.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: موفقیت در کسب و کار
دلار: 58,298تومانبیت کوین: 60,223 دلار
582980
fa