مسبی

چرا می گویند شهاب سنگ ناسا همان ستاره طارق است؟

نویسنده: Hanioo
23 اسفند 98 ساعت 20:04
چند وقتی است که در مورد شهاب سنگی که در ماه مارس قرار است به زمین بیاید شایعاتی گسترش یافته است که ناسا آن را تایید کرد چه شباهت هایی بین این شهاب سنگ و ستاره طارق وجود دارد؟ آیا این آخر داستان زمین عجیب است؟
چرا می گویند شهاب سنگ ناسا همان ستاره طارق است؟

در قرآن کریم سوره ای به نام طارق وجود دارد در این سوره به طارق قسم یاد شده لقب این ستاره ثاقب است و اما طارق یا همان ستاره طارق چیست؟

ستاره طارق همان ستاره دنباله داری است که در آخر الزمان به زمین نزدیک می شود و با آن برخورد می کند. طارق یعنی رونده در شب یا کوبنده شب است. ثاقب به معنای فرو رونده و نفوذکننده است. در قرآن کریم به ستاره کوبنده شب قسم یادشده، ستاره درخشانی که نور آن بسیار با نفوذ و زیبا و بی نظیر است. وقتی این ستاره دیده می شود نشانگر نزدیکی آخر الزمان است. در انتها و آخر این سوره به گناهکاران و کافران هشداری سخت و شدید داده شده است. یکی از معجزات علمی و دینی قران سوره طارق بوده است.

دانشمندان معتقدند که شهاب سنگها وقتی از فضای بعد از اتمسفر می آیند با خود آب و کربن دی اکسید، کربن مونو اکسید یکاهای و واحدهای امونیاک و گازهای یونیزه را نیز از اتمسفر زمین عبور می دهند و در اثر تغییرات آب و هوایی بارندگی آغاز می شود و زمین رویش و جوانه زدن خود را آغاز می کند. این موارد را به طور آشکار و باوضوح در آیات 5 تا 7 این سوره درباره آفرینش بشر و در آیات 11 تا 12 این سوره به به وجود آمدن حیات و زندگانی روی زمین و بارش باران از آسمان و شکافته شدن سنگ کره زمین و به وجود آمدن آب و رویش گیاهان اشاره می کند. قرن ها طول کشید تا دانشمندان به راز پیدایش زمین از طریق آزمایشات پی ببرند در حالی که هزاران سال پیش قرآن تمام این مطالب را توضیح داده است. در پایان این سوره نیز به نزدیک بودن عذاب گناهکاران و بی اثر بودن حیله کافران در مقابله نشانه ها و آیات خداوند و مهلتی که به کافران داده شده تاکید می کند.

در هشداری دیگر که قرآن به ما داده در مورد ستاره طارق این است که نابودی بنی عباس هنگام نمایان شدن ستاره ای دنباله دار با صدایی شدید فرو افتادن چیزی از آسمان و شکافته شدن آسمان و جو است. در روایت های دیگر می خوانیم که در 23 رمضان آن سال یه صدایی مهیب می آید که صدایی نوید بر آمدن حضرت مهدی(عج)و همانطور که می دانید شهاب سنگ ناسا هم در زمان ماه مبارک رمضان است و ستاره طارق هم سرخی اش میان پنجم تا بیستم رمضان بوده و صدای فرو رفتن چیزی در اسمان از نیمه تا بیستم ماه مبترک رمضان و شکافته شدن آن از بیستم تا 24 رمضان ادامه پیدا میکند با اعلام ناسا شهاب سنگی که به سوی زمین حرکت میکند با قطر 4000 متر می باشد در ( الفتن،ج1،ص230،جز3،ح643،مکتبه التوحید،قاهره،چاپ اول،1412 ه ق) میخوانیم؛ ستاره ای دیده میشود که مانند ماه نور افشانی میکند و سپس چونان مار در هم میپیچد تا جایی که نزدیک است دو سر آن به هم برسد و دو لرزش در شب پدید آمدن دو فرو رفتن خواهد بود و ستاره ای که شهابی به وسیله او پرتاب میشود و از اسمان فرو می افتد و به دنبال صدایی شدید است تا انکه در مشرق می افتد و مردم از آن دچار بلایی سخت میشوند. همانطور که میدانید به گفته ناسا شهاب سنگ هم به سمت مشرق حرکت میکند این یکم عجیب نیست؟

در جایی دیگر میخوانیم که این صیحه و صدای مهیب همراه با سقوط قسمتی از این ستاره دنباله دار در مشرق زمین است زمان سقوط قسمتی از این شهاب سنگ و ستاره در طلوع آفتاب جمعه نیمه رمضان است آنچنان که خواب را بیدار و بیدار را به ترس می افکند و زنان را سراپرده بیرون میراند و همه بشر آن صدا را میشنوند.

به دنبال افتادن قسمتی از این ستاره عده زیادی میمیرند و عده زیادی کر و گنگ و کور میشوند در روایتی از رسول خدا سوال میشود که در آن زمان چه باید کرد؟ حضرت رسول پاسخ میدهد که "صدقه بدهید و برشما لازم است نماز و تسبیح و تکبیر و قرائت قرآن در آن هنگام. سوال دیگر این است که چه علامتی مبنی بر آن است؟ و حضرت رشول پاسخشان را اینگونه میدهد که اگر نیمه ماه مبارک رمضان گذشت و این اتفاق نیافتاد در آن سال ایمن باشید دقت کنید اردیبهشت ماه نیمه ماه مبارک رمضان 99 نیز جمعه است .

برای جلوگیری از مرگمان چه کنیم؟ روایت دیگری از رسول الله)

آن گاه که نماز صبح جمعه را خواندید داخل خانه هایتان بمانید ، درها و پنجره ها را ببندید و خود را بپوشانید و گوش هایتان را بگیرید و هرگاه بانگ عظیم شنیده شد برای خدا سجده فرو برید و بخوانید****(سبحان القدوس ، سبحان القدوس ، ربنا القدوس)**** زیرا هرکس چنین کند نجات میابد و هرکس غیر از این کند نابود می شود (در روایتی از ابن مسعود هم به همین مطلب اشاره میکند)

یاعلی

چرا می گویند شهاب سنگ ناسا همان ستاره طارق است؟
5 از 5 (1 رای)
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (2 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


رضا رحیمی کد: 29344

سلام
متاسفانه سایت ناسا برخورد شهاب سنگ با زمین رو تکذیب کردن و شما همچنان باید منتظر منجی و ظهور باشید خانم محبی.خخخخخخ

1398/12/26زکیه محبی کد: 29341

سلام
واقعا انگار داره نشانه های اخرالزمان پدیدار میشه خداون کمک کنه که با ایمان و از یاران امام زمانمو باشیم
خیلی جالب و فوق العاده بود.

1398/12/25


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چرا می گویند شهاب سنگ ناسا همان ستاره طارق است؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: شهاب سنگ ناسا