راهنمای شهر پاریس، شهر رویایی اروپا

نویسنده: ترجمه برتر
1398/09/14   19:32
پاریس شهر عشاق، موزه ها و بلورهای زیباست، بوتیک ها و انواع گالری ها در این شهر موج می زند. برج ایفل مهم ترین مشخصه شهر پاریس به شمار می رود. برج فلزی که نماد این شهر نیز به شمار می رود.
راهنمای شهر پاریس، شهر رویایی اروپا

راهنمای شهر پاریس و موزه لوور

موزه لوور یک موزه بسیار زیبایی است که یک هرم شیشه ای در وسط حیاط قرار دارد. در این موزه انواع مجسمه های مصری، یونانی و بین النهرین به چشم می خورد. تابلوی لئوناردو داوینچی بنام مونا لیزا مهم ترین تابلوی این موزه است که زیبایی آن را دو برابر کرده است. موزه لوور یکی مهم ترین موزه ها در سطح جهان است که هر ساله گردشگران بسیار زیادی از آن دیدن می کنند.

تمامی مجسمه ها و نقاشی های موزه لوور به قرن 16 میلادی باز می گردد، حتی نقاش های دوران قرون وسطی نیز در این موزه به چشم می خورد. این موزها بارها و بارها بازسازی شده و حتی می توانید آثار هنر اسلامی را نیز در این موزه مشاهده کنید. در بخشی از موزه می توان به کارها و آثار هنری ناپلئون بناپارت را مشاهده کرد. موزاییک ها موزهای مربوط به دوران بیزانس است.

راهنمای شهر پاریس راهنمای شهر پاریس و هرم شیشه ای موزه لوور

هرم شیشه ای موزه لوور 12 متر ارتفاع دارد و توسط یک معمار چینی آمریکایی بنام پی طراحی شده است. برای حفاظت از هرم شیشه ای بخش امنیت موزه لوور تدابیری را اندیشیده است و هرساله بسیاری از گردشگران به پاریس سفر می کنند و در این سفر خود حتما بازدید از موزه لوور را برنامه ریزی می کنند و بازدید هرم شیشه ای به طور یقین یکی از برنامه های گردشگران خارجی است که به شهر پاریس تشریف می آورند تا از زیبایی این شهر استفاده کرده و صد البته زیبایی های این شهر مسحورشان می کند.

راهنمای شهر پاریس و برج ایفل

مهم ترین مشخصه شهر پاریس به شمار می رود. برج فلزی که نماد این شهر نیز به شمار می رود. معماری با همین نام این برج را طراحی کرده است. برج ایفل 320 متر ارتفاع دارد و بخاطر نمایشگاه پاریس در 1889 ساخته شد. برج ایفل سه طبقه دارد و شما می توانید تا طبقه دوم نیز از برج بوسیله آسانسور بالا بروید. تنها از بخش جنوبی برج ایفل 704 پله ساخته شده است که پاگردی هم ندارد.

در اولین طبقه برج ایفل، بارهایی وجود دارندکه گردشگران می توانند در این طبقه از انواع غذاهای فراهم آمده استفاده کنند.

در برخی مواقع رسیدن به نوک برج ایفل 90 دقیقه طول می کشد. یک حباب شیشه ای به ارتفاع 5/2 متر در اطراف برج ایفل قرار دارد که قبل از 2018 ساخته شده است.

طبقه دوم نوسازی شده و همه 5 طبقه به ارزش 300 میلیون یورو نوسازی و بازسازی شد. عوامل طبیعی مانند باران، برف و نور آفتاب تاثیری بر سازه های برج ایفل ندارد.

راهنمای شهر پاریس و کلیسای نتردام

کلیسای نتردام را می توانید بدون تهیه بلیط نیز تماشا کنید. هرساله 14 میلیون گردشگر از این کلیسا دیدن می کنند. این کلیسا بیانگر تلفیق معماری آلمانی و فرانسوی است. در قرن هفدم ساخته شده و برای بیش از 6000 راهب این کلیسا وسایل راحتی فراهم آمده است.

سه پنجره بسیار شگفت انگیز دارد و برج های زنگ نیز که مشخصه کلیساهای کاتولیک است نیز در این کلیسا به چشم می خورد.

راهنمای شهر پاریس و آثار گرانبهای کلیسای نتردام

در این کلیسا آثار گرانبهایی نیز نگهداری می شود. تاج مقدس یکی از مواردی است که در این کلیسا از آن نگهداری می شود. تاج مقدس همان تاجی است که بر سر مسیح دیده می شود و او با این چنین تاجی مصلوب شد. این تاج در اولین جمعه هر ماه از ساعت 3 تا 4 بعد از ظهر به نمایش گذاشته می شود.

میدان ژان پل شانزدهم یکی از دیدنی ترین مکان های این کلیساست که در پشت کلیسا قرار دارد. اثر هنری شمع های پرنده یکی دیگر از آثار هنری این کلیساست که جای مخصوص کشیشان را دربر گرفته و دیوار و سقف کلیسا را محاط کرده است.

راهنمای شهر پاریس و موزه رادین

رادین مجسمه ساز و نقاش مشهور فرانسوی است که کل مجموعه خود را در سال 1908 به دولت وقت فرانسه اهدا کرد.

در مجموعه او می توان به کارگاه و نمایشگاه او هم اشاره کرد. هتل بیرون در سال 1730 مجموعه کارهای او را به نمایش گذاشت. مجموعه او در یک باغی قرار دارد و یکی از دیدنی ترین جاهای شهر پاریس است.

مجسمه دروازه های جهنم یکی از مشهورترین مجسمه های موجود در موزه رادین است. موزه رادین در طی سال های 2012 تا 2015 نوسازی شد. رادین در سال 1917 دار فانی را وداع گفت.

هزینه بازدید از موزه رادین 19 یورو است و بازدید از موزه های شهر پاریس سه ماه به طول می کشد. در کنار هر موزه یک کافه مدنظر گرفته شده است تا گردشگران بتوانند استراحت کنند.

راهنمای شهر پاریس و شهر مردگان

تونل های مرگ پاریس تونل های زیرزمینی است که در آن ها شما می توانید جمجمه هایی انسان هایی را مشاهده کنید. در سال 1780 بخاطر مشکلات بهداشتی شهر پاریس موجب شد که بسیاری از مردم شهر تلف شوند. مردگان در گورستان ها به خاک سپرده می شدند و بعد از مدتی این گورستان ها بلااستفاده ماندند تا این که شهر مردگان در سال 1810 ایجاد شد.

راهنمای شهر پاریس و تدابیری جهت بازدید

برای بازدید از شهر مردگان باید بلیطی را خریداری کنید. یک مسیر 45 دقیقه ای تا شهر وجود دارد. شهر ناهموار و پر از سراشیبی و سربالایی است. دمای محیط در این جا به 14 درجه سانتیگراد می رسد. جهانگردان هرگز نمی توانند از این شهر عکسبرداری یا فیلمبرداری کنند. بچه ها و کسانی که ناراحتی های قلبی دارند اجازه بازدید از این شهر را ندارند. حتی گاهی مواقع بازدید از این شهر به صورت آنلاین صورت می گیرد بخاطر این که مشاهده شده که برخی جهانگردان دچار شوک شده اند و به همین خاطر جهت حفظ آرامش شهر و جهانگردان این چنین تدابیری اندیشیده شده است. حتی برای بازدید آنلاین از شهر مردگان باید بلیطی را تهیه کنید.

راهنمای شهر پاریس و دعوت به بازدید از شهر پاریس

در کل شهر پاریس شهر بسیار زیبایی است و هرساله به مناسبت های مختلف و در فصول مختلف جهانگردان بیشماری از این شهر دیدن می کنند.

شهر زیبای پاریس را در این مقاله توصیف کردیم بخاطر این که مناطق دیدنی بسیار زیادی دارد و شما به هنگام سفر به پاریس متوجه زیبایی های آن خواهید شد.

راهنمای شهر پاریس، شهر رویایی اروپا
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,016تومانبیت کوین: 67,579 دلار
590160
fa