مسبی

دراپ شاپینگ چیست و چه تفاوتی با بازاریابی وابسته دارد؟

نویسنده: مرتضی رضائی
9 آذر 98 ساعت 23:23
دراپ شاپینگ یا حمل و نقل قطره ای روشی برای مدیریت زنجیره تأمین است که در آن خرده فروش، کالاها را در انبار نگه نمی دارد بلکه در عوض سفارشات مشتری و جزئیات حمل را به تولید کننده، خرده فروش دیگر یا عمده فروشی منتقل می کند و سپس کالاها را مستقیماً به مشتری ارسال می کند.
دراپ شاپینگ چیست و چه تفاوتی با بازاریابی وابسته دارد؟

همانطور که در تجارت خرده فروشی، اکثر خرده فروشان سود خود را از تفاوت بین قیمت عمده فروشی و خرده فروشی می گیرند، اما برخی از خرده فروشان درصد موافقی از فروش را در کمیسیون می گیرند، که توسط عمده فروش آن به خرده فروش پرداخت می شود.


مدل دراپ شاپینگ در مقابل بازاریابی وابسته

دراپ شاپینگ و بازاریابی وابسته دو مدل سودآور تجارت آنلاین هستند. بیایید ببینیم تفاوت واقعی بین آنها چیست. مدل دراپ شاپینگ شامل فروشنده، فروشگاه و مشتری می شود. مشتری محصولی را از فروشگاه سفارش می دهد. فروشگاه جزئیات مشتری را به تهیه کننده منتقل می کند. پس از آن تأمین کننده محصول را به مشتری ارسال می کند. فروشگاه با فروش محصول با قیمت بالاتر سود می برد. به عنوان مثال، اگر قیمت محصول در عمده فروشی 150 دلار باشد ، فروشگاه دراپ شاپینگ می تواند آن را با قیمت 200 تا 250 دلار بفروشد و کمیسیون 50 دلار یا 100 دلاری را کسب کند.


امتیاز کلیدی

شما قیمت های خود را تعیین می کنید.

بدون مشارکت با سازنده با استفاده از Aliexpress ، Ebay و Amazon می توانید عمده فروشی محصولات را شروع کنید.

شما از طریق داوری درآمد کسب می کنید.


بازاریابی وابسته

در بازاریابی وابسته شرکت ها محصولات خود را که در آن بازاریابی می شود در یک کمیسیون تعیین شده به فروش می رسانند. بسیاری از برنامه های آنلاین در دسترس برای بازاریابی شرکت های وابسته وجود دارد، اما این کمیسیون معمولاً توسط شرکتی تنظیم می شود که محصولات وابسته خود را به فروش می رساند. برخلاف دراپ شاپینگ، بازاریاب ها آزادی تعیین قیمت های خود را ندارند.


نکته خوب این است که هر دوی این ها برای شروع رایگان سودآور هستند و افراد می توانند در هر دو نوع مدل بازاریابی تجارت الکترونیکی با کمی سخت کوشی شغلی ایجاد کنند.


امتیاز کلیدی

شما با یک کمیسیون ثابت کار می کنید.

شما باید به یک برنامه وابسته بپیوندید یا با یک فروشگاه تجارت الکترونیکی شریک شوید.

شما از تعداد محصولات فروخته شده از طریق مرجع خود کمیسیون دریافت می کنید.


مزایای دراپ شاپینگ


سهولت در فروش

با دراپ شاپینگ، نه فروشگاه باید نگران حمل و نقل و بسته بندی محصول باشد و نه تأمین کننده نگران بازاریابی و تبلیغ محصولات خود باشد و هر دو سود مناسب کسب کنند.


ریسک پایین

فروشگاه دراپ شاپینگ را می توان به صورت رایگان راه اندازی کرد. فقط یک دامنه و هاستینگ مورد نیاز است.


مقیاس بندی آسان

آسان از آنجا که فروشگاه های دراپ شاپینگ به انبارداری نیاز ندارند و کاملاً دیجیتالی هستند ، مقیاس بندی آنها راحت تر است.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره دراپ شاپینگ چیست و چه تفاوتی با بازاریابی وابسته دارد؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب