5 دلیل برای اینکه چرا نورومارکتینگ (بازاریابی عصبی) مهم است؟

نویسنده: مرتضی رضائی
1398/09/07   01:12
بر کسی پوشیده نيست كه نورومارکتینگ مانند طوفان، جهان بازاریابی را در نوردیده است اما بسیاری از افراد، شرکت ها، موسسات آموزشی و همچنین ادارات دولتی از یک روش یا روش دیگر استفاده می کنند. علی رغم کاربرد گسترده آن در دنیای بازاریابی، این اصطلاح گاه ناشناخته است.
5 دلیل برای اینکه چرا نورومارکتینگ (بازاریابی عصبی) مهم است؟

اصولا اصطلاح نورومارکتینگ (بازاریابی عصبی) به استفاده از علم مدرن عصب شناسی برای تعیین تاثیر تبلیغات و بازاریابی بر مصرف کنندگان اطلاق می شود. در این زمینه روش هایی وجود دارد که نورومارکتینگ امروزه از آن ها استفاده می کند.


5 دلیل برای اینکه چرا بازاریابی عصبی مهم است؟


1. اثر بخشی تبلیغات

اکثر تبلیغات و بازاریابی ها، مانند مواردی که در سیستم رسانه های اجتماعی می بینیم، از طریق روش های ناخودآگاه ما را تحت تاثیر قرار می دهند، حتی وقتی بسیاری از افراد فکر نمی کنند این کار را انجام دهد اما این امر به خوبی توسط نورومارکتینگ نشان داده می شود.


2. اثر گذاری بر تصمیم مشتری

بازاریابی عصبی نشان می دهد که محیط های فروشگاهی و فروشگاه های آنلاین چگونه باعث می شوند تا خریداران تصمیم به خرید بگیرند. این یک روند منطقی نیست اما علم عصب شناسی این روند را توجیه می کند.


3. برندینگ

اصطلاح برند ملموس نیست، اما ایده یک شرکت است که در ذهن مردم کاشته می شود. این ایده منحصر به فرد از ارتباطاتی که ایجاد می کند، قدرت می گیرد. بنابراین نورومارکتینگ روش هایی برای ارزیابی انجمن های تجاری ارائه می دهد.


4. طراحی محصول و نوآوری

یکی دیگر از زمینه هایی که امروزه از بازاریابی عصبی استفاده می شود، در طراحی محصول و نوآوری است که برای سنجش بازخورد مصرف کنندگان به ایده های محصول و طرح های بسته بندی استفاده می شود. این بازخوردها تا حد زیادی احساسی، خودکار و خارج از آگاهی هوشمندانه ما هستند.


5. تجربیات آنلاین

سیستم عامل های آنلاین چالش های جدیدی را برای مغز ما ایجاد می کنند. علم عصب شناسی روش تاثیرگذاری ذهن ما را، به ما نشان می دهد بدون این که بدانیم در مورد فعالیت های آنلاین روزانه خود چه می خواهیم.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 56,684تومانبیت کوین: 52,254 دلار
566840
fa