مسبی

بوتاکس + دکتر تغذیه: راهنمای کامل

نویسنده: مسبی دات كام
29 اردیبهشت 98 ساعت 11:35
بوتاکس + دکتر تغذیه: راهنمای کامل

بوتاکس چیست؟


تزریق بوتاکس برای سردرد.
تزریق بوتاکس دارای طیف وسیعی از کاربردهای پزشکی است.

Clostridium botulinum، باکتری که از آن بوتاکس چیست مشتق شده است، در بسیاری از تنظیمات طبیعی، از جمله خاک، دریاچه ها و جنگل ها یافت می شود.

این باکتری همچنین می تواند در بخش های روده ای پستانداران و ماهی ها و در گیلان و اندام های خرچنگ و سایر ماهی های دریایی یافت شود. چنین نمونه هایی طبیعی از باکتری ها و اسپور هاClostridium botulinum به طور کلی بی ضرر هستند. هنگامی که اسپور ها به سلول های گیاهی تبدیل می شوند و جمعیت سلول ها افزایش می یابد، مشکلات فقط بوجود می آیند. در یک نقطه خاص، باکتری ها تولید سم بوتولینوم، نروتوکسین مرگبار را مسئول بوتولیسم می کنند.

نوروتوکسین ها سیستم عصبی را هدف قرار می دهند و باعث اختلال در فرایندهای سیگنالینگ می شوند که نورون ها به طور موثر ارتباط برقرار می کنند.

سم بوتولینوم یکی از مواد سمی ترین ماده برای انسان است. دانشمندان برآورد کرده اند که تنها یک گرم می تواند به تعداد 1 میلیون نفر کشته شود و چند کیلوگرم می تواند هر انسان بر روی زمین را بکشد. توکسین بوتولینوم در غلظت های بالا می تواند باعث بوتولیسم، بیماری شدید و تهدید کننده زندگی شود. بوتولیسم، بدون درمان، ممکن است منجر به نارسایی تنفسی و مرگ شود. با وجود سموم بوتولینیوم بسیار سمی، بوتاکس تقاضای زیادی دارد.

با این وجود، سم بوتولینوم ثابت شده است که یک پروتئین درمانی موفق و با ارزش است.

سم بوتولینوم را می توان در انسان ها در غلظت های بسیار کوچک تزریق کرد و با جلوگیری از سیگنال های سلول های عصبی در حال رسیدن به عضلات عمل می کند و بنابراین آنها را فلج می کند.

به منظور کاهش عضلات، اعصاب یک پیام رسان شیمیایی، استیل کولین (انتقال دهنده عصبی) را در محلی که انتهای عصب با سلول های عضلانی قرار دارند آزاد می کند. استیل کولین به گیرنده های سلول های عضلانی متصل می شود و سلول های عضلانی را متوقف می کند یا کوتاه می کند.

http://www.beheshtclinic.com/

سم بوتولینوم تزریقی مانع از آزاد شدن استیل کولین می شود، مانع انقباض سلول های عضلانی می شود. توکسین بوتولینوم باعث کاهش انقباض عضلانی غیر طبیعی می شود، به این ترتیب عضلات می توانند سفتی کمتری داشته باشند.
استفاده می کند
جراحی زیبایی با استفاده از تزریق بوتاکس.
بوتاکس اغلب برای اهداف آرایشی استفاده می شود تا ظاهر خطوط و چین و چروک ها را بهبود بخشد.

توکسین بوتولینوم عمدتا به عنوان یک درمان برای کاهش چین و چروک صورت و خطوط خوب استفاده می شود.

علاوه بر برنامه های زیبایی شناختی، بوتاکس برای درمان انواع بیماری های مختلف از جمله چشم های چشم، میگرن، عرق کردن بیش از حد و مثانه های ناکافی استفاده می شود.

سم بوتولینوم در حال حاضر برای درمان بیش از 20 بیماری مختلف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.سم بوتولینوم در حال حاضر برای برنامه های درمانی زیر مورد تایید قرار می گیرد:

 1. Blepharospasm (اسپاسم پلک ها).
 2. میگرن مزمن
 3. هیپریدروئید زیر بغل اولیه (عرق کردن بیش از حد).
 4. استابریسم (چشمان عبور)
 5. اسپاستیسیک اندام فوقانی پس از سکته مغزی.
 6. بیش فعالی (عضله دیواره مثانه) - باعث بی اختیاری ادرار می شود.
 7. مثانه بسیار فعال
 8. اسپاسم همی فاسیال.
 9. خطوط Glabellar (خطوط خونی بین ابرو).
 10. خطوط کانتال (پای کلاغ).


سم بوتولینوم نیز از خارج از برچسب (تایید نشده) استفاده شده است:

 • Achalasia (مشکل با گلو که باعث بلعیدن دشوار است).
 • سیلوره (تولید بزاق بیش از حد).
 • رینیت آلرژیک (تب یونجه).
 • اسفنکتر اختلال odd (hepatopancreatic) (باعث درد شکم) می شود.
 • فلج مغزی
 • دیستونی Oromandibular (انقباض نیروی فک، صورت و / یا زبان).
 • دیستونی لارنژیا (انقباض نیروی سیمهای صوتی).


بوتاکس برای درمان برخی بیماری های عضلانی پزشکی استفاده می شود و به طور موقت برای برداشتن چین و چروک از طریق عضلات موقت فلج می شود. این از یک نوروکسین به نام سم بوتولینوم تولید شده توسط باکتری Clostridium botulinum ساخته شده است.

اگرچه بوتاکس یک سم قوی است، وقتی که به درستی استفاده می شود، دارای تعدادی از برنامه های کاربردی است.

در این مقاله، ما توضیح خواهیم داد که چگونه آن کار می کند، چه بوتاکس برای آن استفاده می شود، و درباره هر گونه عوارض جانبی و خطرات صحبت می کنند

حقایق سریع در بوتاکس:

بوتاکس یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی غیر جراحی است که سالانه بیش از 6 میلیون درمان بوتاکس را انجام می دهد.
بوتاکس یک نوروکسین مشتق شده از Clostridium botulinum است که یک موجود زنده در محیط طبیعی است که عمدتا غیر فعال و غیر سمی است.
توکسین بوتولینوم برای کاهش خطوط و چین و چروک های صورت با فلج کردن ماهیچه های زیرین مورد استفاده قرار می گیرد.
افرادی که از بوتاکس استفاده می کنند برای درمان عرق کردن، میگرن، اختلالات عضلانی و برخی اختلالات مثانه و روده نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
بوتولیسم، بیماری که بوسیله توکسین بوتولینوم ایجاد می شود، می تواند باعث ناراحتی تنفسی و کشنده شود.
تنها 1 گرم سم بوتولینوم می تواند بیش از 1 میلیون نفر را بکشد. دو کیلوگرم می تواند تمام جمعیت انسانی زمین را بکشاند.

.

روش

سم بوتولینوم توسط رقیق کردن پودر در محلول شور و تزریق مستقیم به بافت عصبی عضلانی تزریق می شود. برای اثر بخشی سم بوتولینوم 24-72 ساعت طول می کشد. در شرایط بسیار نادر، ممکن است 5 روز طول بکشد تا اثر کامل سم بوتولینوم مشاهده شود.

سم بوتولینوم نباید در زنان باردار و شیرده یا افرادی که واکنش آلرژیک قبلی نسبت به دارو یا هر یک از مواد آن داشته باشد نباید استفاده شود.
خطرات و عوارض جانبی
زن با سردرد میگرنی.
عوارض جانبی احتمالی تزریق بوتاکس شامل میگرن، حالت تهوع، بینایی و ناراحتی عمومی است.

تزریق با سم بوتولینوم به طور کلی به خوبی تحمل می شود و عوارض جانبی نیز وجود دارد. در موارد نادر، یک فرد ممکن است دارای خویشتن داری ژنتیکی باشد که منجر به پاسخ غیرمعمول ملایم و گذرا به دارو می شود.

حدود 1 درصد از افرادی که تزریق بوتولینوم نوع A را دریافت می کنند، آنتی بادی های سم را ایجاد می کنند که درمان های بعدی را بی اثر می کنند.

همراه با اثرات مورد نظر آن، سم بوتولینوم ممکن است برخی از اثرات ناخواسته را ایجاد کند. این می تواند شامل موارد زیر باشد:

درد خفیف، ادم موضعی (ایجاد مایع) و / یا اریتم (قرمزی پوست) در محل تزریق.
سستی
سردرد
ناخوشایند - احساس ناخوشایند.
تهوع خفیف
ضعف ناخواسته ناگهانی / فلج عضلات در نزدیکی.
پوزیشن بالایی موقت یا پوسیدگی چرک (پوسیدگی).
ضعف پلک پایین یا رکتوس جانبی (عضله کنترل حرکت چشم).
Dysphagia - مشکل بلعیدن.
ضعف گردن
بیماری مضطرب مانند
Plexopathy برشی - یک بیماری که بر روی اعصاب هر دو طرف گردن و سینه تاثیر می گذارد.
اختلال عملکرد کیسه صفرا
دیپل آی (دید دوگانه).
خون ریزی.
تاری دید.
بینایی کاهش یافته است.
دهان خشک.
خستگی.
کندوها.
بثورات
مزاحم
ورم.

محبوبیت سم بوتولینوم همچنان افزایش پیدا می کند، از سال 2000 تاکنون 700 میلیون تن از روش های ضد باکتریایی مضر به حداقل رسانده شده بوکسولینوم نوع A تا 6.3 میلیون سال 2013.

تزریق بوتاکس چیست؟

BOTOX® نام تجاری توکسین تولید شده توسط باکتری Clostridium botulinum است. در مقادیر زیاد این توکسین می تواند یک نوع فلج عضله ای به نام بوتولیسم ایجاد کند که معمولا با مسمومیت غذایی همراه است. حتی اگر یکی از جدی ترین عوارض بوتولیسم فلج باشد، دانشمندان راهی برای استفاده از آن را به نفع انسان کشف کرده اند. مقادیر کوچک، رقیق شده (ضعیف شده) را می توان به طور مستقیم به عضلات خاص تزریق کرد، که سبب کاهش آرامش ماهیچه ها می شود.

FDA تأیید چنین استفاده ای را در اواخر دهه 1980، هنگامی که کشف شد که BOTOX® می تواند بیماری هایی مانند بلوفاسپاسم (چشمک زن کنترل نشده) و استرابیسم (چشم تنبل) را متوقف کند. پزشکان لوازم آرایشی از سال ها استفاده از BOTOX® را برای درمان چین و چروک و چروک صورت انجام داده اند. BOTOX® برای درمان خطوط خفیف در پیشانی، پاهای کلاغ (خطوط اطراف چشم) و هیپریدرولیمی زیر بغل (افزایش عرق در زیر بغل) مورد تایید قرار گرفته است. در چند سال گذشته، محصولات جدیدی که آماده سازی مشابهی در بازار ایالات متحده به بازار عرضه شده اند و توسط بیماران به خوبی دریافت شده اند.

ما به عنوان توکسین به عنوان BOTOX® از اینجا به بیرون اشاره خواهیم کرد، اما لطفا بدانید که این شامل تمام فرمولها است:

BOTOX®: OnabotulinumtoxinA
Dysport®: AbobotulinumtoxinA
Xeomin®: IncobotulinumtoxinA

چگونه BOTOX® کار می کند؟

BOTOX® سیگنال را از عصب به عضلات متصل می کند. عضله تزریقی دیگر نمیتواند به صورت نیرویی (سفت شدن) باقی بماند، که باعث می شود چین و چروک برای آرام کردن و نرم شدن.

BOTOX® را می توان در خطوط پیشانی، خطوط خمیده، پاهای کلاغ، خطوط اسم حیوان دست و پا (خطوط بینی)، چانه (برای کمرنگ شدن)، باند های پوستی در گردن و اطراف دهان (برای خطوط سیگاری و گوشه های پایین از دهان) چروک های ناشی از آسیب و گرانندگی خورشید اغلب به BOTOX® پاسخ نمی دهند. مهم است که مجددا تأکید کنیم که BOTOX® یک چهره چهره نیست (یعنی چروک های موجود را پر نمی کند) - این فقط ماهیچه هایی را که این چروک ها را ایجاد می کنند را آرام می کند.

بوتاکس در واقع نام تجاری برای یک ماده تزریق شده به پوست است که شناخته شده است برای مهار حرکت عضلانی، و می تواند از چین و چروک از رشد و یا بدتر شدن جلوگیری می کند.

نام بوتاکس از کلمه botulous به معنای سوسیس است.

این به این معناست که این ماده مربوط به یک سم طبیعی است که گاهی اوقات در سطوح خطرناکی در محصولات گوشتی یافت می شود.

مقادیر بالایی از این سم توانایی فلج شدن و حتی کشتن دارند.

با این حال، در حالی که آن را به عنوان "ماده سمی ترین شناخته شده" توصیف شده است، همه آن را به خلوص و دوز هنگامی که به صورت امن برای مقاصد لوازم آرایشی استفاده می شود.

NHS می گوید: "تزریق سم بوتولینوم، مانند بوتاکس و Dysport، درمان های پزشکی است که می تواند برای کمک به آرام شدن عضلات صورت استفاده شود.

"این باعث می شود خطوط و چین و چروک، مانند پا کلاغ و خطوط خشن، کمتر آشکار است.

"آنها می توانند ظاهر خود را بدون نیاز به جراحی تغییر دهند."

بوتاکس برای چه استفاده می شود؟

تزریق بوتاکس در حال حاضر یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی در جهان است و بسیاری از افراد مشهور که به عنوان سوگند یاد شده توسط تزریق جوانان وجود دارد شایع است.

چگونه بوتاکس کار می کند؟

تزریق بوتاکس زیبایی با مسدود کردن سیگنال عصبی به عضلات خاص کار می کند.

پس از آن عضلات آرام تر می شوند.

این باعث کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک روی پوست می شود.
هزینه درمان بوتاکس چقدر است؟

در حالی که در شرایط خاصی در NHS موجود است، اگر آنها صرفا به دلایل زیبایی باشند، از آنها حمایت نمی شود.

وب سایت NHS هر هزینه تزریق بوتولینیوم سم را برآورد می کند £ 150- £ 350 در هر جلسه.

قیمت متفاوت است بسته به میزان استفاده از هر جلسه، آنها اضافه می کنند.

قیمت بوتاکس با توجه به جایی که شما برای انجام این کار و تعداد مناطق تحت درمان قرار می گیرد، نوسان می کند.

برخی از شرکت ها یک منطقه را در حدود 200 علامت تجاری ارائه می دهند و اکثر بسته های را پیشنهاد می دهند اگر شما می خواهید مناطق بیشتری را به درمان خود اضافه کنید.

قبل از انجام درمان باید ارزش تحقیق خود را اندازه گیری کنید - و به یاد داشته باشید که رفتن به "ارزان" همیشه ایده خوبی نیست.

چه مدت بوتاکس گذشته است؟

بوتاکس جنبش عضلانی را با مسدود کردن فرستنده های عصبی مسدود می کند و این اثر برای 4-6 ماه طول می کشد - این به این معنی است که شما چندین بار در سال نیاز به اضافه کردن اضافی دارید اگر بخواهید نگاهی بی نظیر خود را حفظ کنید.

https://www.google.com/


هنگامی که تزریق بوتاکس انجام شده است، اثرات آن روی عضلات معمولا ظرف چند ساعت آشکار می شود و اثرات اصلی آن بعد از یک هفته ظاهر می شود.
آیا تزریق ها ایمن هستند؟

بوتاکس یک درمان نسبتا امن است، اما همیشه باید توسط یک متخصص پزشکی واجد شرایط انجام شود تا اطمینان حاصل شود که میزان درستی در منطقه مناسب را دریافت می کنید.

بازدید از افراد بدون صلاحیت و تجربه صحیح می تواند منجر به نتایج نامتقارن، لغزش عضلات، عبارات یخ زده و همچنین سایر عواقب خطرناک دیگر شود

اگر تصمیم بگیرید که تزریق بوتاکس خود را متوقف کنید، عضلات در منطقه تحت درمان شما دوباره شروع به کار خواهند کرد

NHS لیستی از خطرات مربوط به گرفتن بوتاکس را شرح می دهد که شامل موارد زیر است:

نشانه های آنفولانزا - از جمله سردرد - برای 24 ساعت اول پس از درمان
کبودی در محل تزریق
ضعف موقت و ضعف ویژگی های صورت شما - به عنوان مثال، پلک ها یا ابرو ممکن است موقتا در صورتی که دارو تزریق شده به این مناطق حرکت کند
بدن شما در صورت تکرار بیش از حد مکرر، مقاومت در برابر درمان را تجربه می کند

و در موارد نادر شما می توانید مشکلات جدی ایجاد کنید که شامل بینایی تیره و یا تنفس دشوار است، بسته به اینکه بوتاکس شما را داشته باشد.

آیا عوارض جانبی برای بوتاکس وجود دارد؟

اگر به درستی انجام شود، عوارض جانبی به طور کلی کم است - و بعضی ممکن است هیچ تجربه ای نداشته باشند.دکتر تغذیه:

چگونگی روش های استفاده از دکتر تغذیه میتوانید در لینک زیر مشاهده نمایید:

http://mydoctordiet.ir/

عوارض جانبی نادر ممکن است شامل مشکل در بلع، صحبت کردن و تنفس باشد - در صورت وقوع این، شما باید فورا به پزشک مراجعه کنید.

با این حال، عوارض جانبی فوق فوق العاده نادر است، به ویژه هنگامی که این روش توسط حرفه ای با استفاده از دوز مناسب انجام شده است.

بسیاری از بیماران قادرند بوتاکس را در طول ناهار خود بگذرانند و به هیچکس عادت نکنند.

چه اتفاقی می افتد اگر من بوتاکس اضافی خود را متوقف کنم؟

خطوط شما دوباره می آیند اگر تصمیم بگیرید که با تزریق بوتاکس خود را متوقف کنید، عضلات در منطقه تحت درمان شما دوباره به طور طبیعی شروع به کار خواهند کرد و روند پیری نیز ادامه خواهد داشت.
کدام شخصیت ها از بوتاکس استفاده می کنند؟

در حالی که بسیاری از افراد مشهور در مورد آزمایش با بوتاکس آن را تحت پوشش قرار می دهند، دیگران در مورد مزایای آن بازتر و شگفت انگیزترند.

علامت هایی که به صورت آشکارا به تزریق تزریق می کنند عبارتند از: شارون اسبورن، سیمون کول، کورتنی کاکس و سام بیلی.

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره بوتاکس + دکتر تغذیه: راهنمای کامل نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: بوتاکس ، بوتاکس چیست