راهنمای پرداخت اینترنتی با کارتهای شتاب

نویسنده: مسبی دات كام
1395/12/01   18:17
راهنمای پرداخت اینترنتی با کارتهای شتاب
با چه کارت هایی می توان خرید اینترنتی کرد؟
در حال حاضر این امکان از طریق کارت تمامی بانک های عضو شتاب امکان پذیر است. بنابراین جهت انجام خرید اینترنتی نیاز است که دارای یکی از کارتهای بانکی متصل به شبکه شتاب کشور باشید.

پارامتر های لازم برای خرید اینترنتی
در هنگام خرید اینترنتی 4 پارامتر کارت بانکی (شماره کارت، رمز دوم کارت، کد cvv2، تاریخ انتقضای کارت) از شما پرسیده می شود که در عکس زیر نشان داده شده است.
راهنمای درگاه پرداخت اینتنرتی

در ادامه به بررسی تک تک این پارامترها می پردازیم:

1- شماره 16 رقمی درج شده بر روی کارت
این شماره در کارت همه بانک ها، بر روی کارت درج شده است. نمونه شماره کارت درج شده بر روی کارت های بانک ملی در عکس زیر آمده است.


2- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

رمز خرید اینترنتی، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خود پرداز ATM وارد می نمائید متفاوت می باشد. حتی این رمز با رمز اینترنت بانک که حساب خود را از طریق اینترنت چک می کنید، نیز متفاوت است.

در اکثر بانک ها زمانی که کارت خود را تحویل می گیرید، رمز خرید اینترنتی ندارید. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

1- اکثر بانک ها امکان تعریف رمز خرید اینترنتی را در دستگاههای ATM خود قرار داده اند. به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید. کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.

2- به شعبه بانک خود مراجعه کنید و بگویید می خواهم رمز خرید اینترنتی دریافت کنم. اگر بانکتان بانک خوبی باشد حتماً راهنمایی می شوید.

3- کد CVV2
کد CVV2 به صورت یک عدد 3رقمی (و به ندرت 4رقمی) مانند شمارۀ 16رقمی حک شده روی کارت، بر روی اکثر کارت ها حک شده است. مثلاً روی کارت های بانک های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و... به صورت یک عدد 3رقمی حک شده است. یا در برخی کارت های بانک ملی 4 رقمی است و عکس آن را در زیر مشاهده می نمایید.

در برخی کارت های بانک تجارت، کد CVV2 به صورت رقم 17، 18 و 19 بعد از 16رقم شماره کارت حک شده است.

4- تاریخ انقضاء کارت
تاریخ انقضاء هم روی اغلب کارت های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، نگران نباشید. از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده نمایید.


مشکلات احتمالی پرداخت اینترنتی

سیستم پرداخت اینترنتی توسط بانک های عامل به گونه ای طراحی شده است که هم ایمن باشد و هم ساده و کمترین نیاز به راهنمایی را برای خریدار ایجاد نماید. اما با این وجود برخی اوقات ممکن است مسائلی در هنگام خرید اینترنتی به وقوع بپیوندد.
مثلاً ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود.
معمولاً بدترین حالتی که ممکن است به وقوع بپیوندد این است که پول از حساب شما کسر شود، ولی به حساب فروشنده واریز نشود. اما نگران نباشید. در این حالت معمولاً پول شما در حساب های حد واسط بانک است.
نهایتاً خود بانک می باید مغایرت ها را رفع کند. منتظر بمانید و اگر تا 48 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با پشتیبانی سایت فروشنده و یا بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (4)
ترتیب
مهدی زائری کد: 6709

سلام آقای مهدی زندوی
از کارتهای چه بانکهایی استفاده کردید؟
آیا با هر دو درگاه امتحان کردید؟ (درگاه پاسارگاد - درگاه تجارت)

پاسخ
1396/02/25
ans_result_6709
مهدی زندوی کد: 6708

سلام
راستش من از چنتدتا کارت عضو شتاب امتحان کردم همه رو مینویسه کارت مقصد وجود ندارد
حالا منظورش از مقصد چیه اونم از چندتا کارت از بانکهای معتبر متوجه نشدم

پاسخ
1396/02/25
ans_result_6708
محمد احمدی کد: 6114

سلام خانم سمیه ملک محمد
معمولاً بدترین حالتی که ممکن است به وقوع بپیوندد این است که پول از حساب شما کسر شود، ولی به حساب فروشنده (مسبی) واریز نشود. اما نگران نباشید. در این حالت معمولاً پول شما در حساب های حد واسط بانک است.
لطفا با مرکز ارتباط با مشتریان ایران کیش (درگاه بانک تجارت) با شماره 85949-021 تماس حاصل نمایید. و شماره کارت بانکی و تاریخ پرداخت و مبلغ را به آنها بدهید تا مشکل شما را رفع کنند.

پاسخ
1395/12/11
ans_result_6114
سمیه ملک محمد کد: 6113

سلام
من با کارت رفاه به شماره 5894631893680199 به نام سمیه ملک محمد از درگاه اینترنتی بانک تجارت دیروز خرید کردم که پرداخت ناموفق بود و از حسابم کسر شد ولی هنوز برنگشته خواهشمندم در این زمینه کمک کنید. با تشکر

پاسخ
1395/12/11
ans_result_6113
کلمات کلیدی: پرداخت اینترنتی، پرداخت آنلاین، پرداخت با کارتهای شتاب
دلار: 58,590تومانبیت کوین: 61,122 دلار
585900
fa