مسبی
راه اندازی سایت کسب و کار آنلاین

یک هواپیمای 5 متری ساخت ایرباس که فقط نیم کیلوگرم وزن دارد!

نویسنده: مسبی دات كام
12 دی 95 ساعت 21:14
یک هواپیمای 5 متری ساخت ایرباس که فقط نیم کیلوگرم وزن دارد!

این هواپیما بیشتر شبیه به هواپیماهای تک موتوره است که غیرحرفه‌ای‌ها با آن پرواز می‌کنند، اما در واقع ماکتی بزرگ از هواپیمای ایرباس A-320 با طول بال به بال تقریباً 5 متر است. نکته جالب در مورد آن، وزن بسیار کم و نزدیک به 1 پوند (453 گرم) است که باعث حرکت بسیار آرام می‌شود و همین موضوع کنترل آن را در محیط‌های سر بسته بسیار راحت می‌کند.

giant-15-foot-wide-rc-plane-weighs-less-than-a-pound-1

این ماکت توسط کمپانی آلمانی Airstage ساخته شده که در ساخت مدل‌های کوچک از انواع هواپیماها با قابلیت کنترل در فضای سربسته مهارت دارد. آنچه باعث وزن بسیارکم ماکت ایرباس A-320 شده، بدنه بادکنکی آن است که با گاز هلیم پر شده است. بال‌ها بیشتر جنبه نمایشی داشته و برای کنترل ارتفاع در نظر گرفته‌شده در حالی که در مورد کاربرد اصلی بال‌ها می‌توان گفت که تقریباً تمام نیرویی که هواپیما را به سمت بالا می‌کشاند توسط بال هواپیما ایجاد شده و بدنه نیز که به بال متصل است از حرکت بال پیروی می‌کند. کار بال‌ها افزایش نیروی بالابرنده (Lift) است و در گردش هوا بسیار کمک می‌کنند.

هنگام تصادف، این نمونه آسیب کمتری از مدل‌های کنترلی موتوری می‌بیند چراکه به جای تکه تکه شدن و حتی انفجار، به بالا و پایین می‌رود!

امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره یک هواپیمای 5 متری ساخت ایرباس که فقط نیم کیلوگرم وزن دارد! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: هواپیمای 5 متری ، ایرباس 500 گرم ، هواپیمای 5 متری ایرباس