تغذیه و چالش های تولید مثلی در گاو هلشتاین

تغذیه و چالش های تولید مثلی در گاو هلشتاین

فروشنده: ذهن خلاق
روش تحویل: لینک دانلود فایل
حجم فایل: 1.6imB
نمودار قیمت قیمت: 35,000 تومان

اهمیت تولید مثل برای سالها از توجه پرورش دهندگان گاو شیری خارج بوده و در کنار آن تولید شیر روند فزایندهای را به خود گرفته است. همچنین بزرگ شدن گله ها اگرچه باعث سودمندیهای مختلف در امر خرید، فروش و تولید شیر شده اما مدیریت تولید مثل را مشکل کرده است. همچنین شدت بالای انتخاب ژنتیکی سبب افزایش همخونی شده که بر روی صفاتی نظیر تولید مثل بسیار مخرب خواهد بود. همه این مسائل دست به دست هم داده تا اینکه تولید مثل را به یکی از مشکلات بغرنج در صنعت گاو شیر تبدیل کند.

طبیعتاً تجدید زایش و تجدید نسل از  مولفه های مهم در بالارفتن تولید شیر و پتانسیل ژنتیکی گاو خواهد بود و کمی و کاستیهای آن به شدت تولید شیر و هزینه تمام شده تولید شیر را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

نارساییهای تغذیه ای یکی از عوامل مهم در ضعف تولید مثل میباشد. نیازهای تولیدمثلی به مواد مغذی در زمانی شدید است که دام در شرایط توازن منفی مواد مغذی قرار دارد و بسیج تمام این مواد به سمت تولید شیر جهت دهی شده است.  

     اثر حاضر تلاشی در جهت معرفی مسیرهای ارتباط دهنده تغذیه با چالشهای تولید مثل در گاو هلشتاین است. این کتاب بررسی عوامل تغذیه ای را در حوزه های انرژی، پروتئین، اسیدهای چرب ضروری و مواد معدنی و  ویتامینها بررسی کرده است و این بررسیها براساس جدیدترین مطالعات انجام شده در منابع علمی معتبر دنیا صورت گرفته است. برای رعایت امانت داری در پایان هر فصل منابع اولیه بررسی شده آمدهاند .

همچنین بخشی از این کتاب حاصل تجربیات نویسنده در واحد تحقیق و توسعه شرکت کشت و دامداری فکا میباشد. در حقیقت فعالیت در این واحد سبب شد که تنگناهای موجود در صنعت به نحو بهتری دیده و تفسیر شود. از موارد مهم این تجربیات استفاده از دانه کتان اکسترود شده در جهت تامین نیاز اسید چرب امگا 3 برای تولید مثل به شکل تجاری میباشد که کمک شایان توجهی در جهت علمی و عملی کردن این اثر داشته است. شایان ذکر است که بسیاری از مطالب کتاب برای اولین بار است که به زبان فارسی منتشر می شود و میتواند در بالابردن پایه های علمی دانشگاه و صنعت بسیار سومند باشد. 

این محصول به صورت یک فایل پی دی اف است و 144 صفحه دارد.

تغذیه و چالش های تولید مثلی در گاو هلشتاین
تغذیه و چالش های تولید مثلی در گاو هلشتاین
تغذیه و چالش های تولید مثلی در گاو هلشتاین

محصول: تغذیه و چالش های تولید مثلی در گاو هلشتاین

قیمت: 35,000 تومان

حجم فایل: 1.6imB

فروشنده: ذهن خلاق

تلفن فروشنده: 09106809315

چت با فروشنده
 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: توليد مثل گاو شيري ، فروش و توليد شير ، انتخاب ژنتيكي ، هزينه تمام شده توليد شير ، نيازهاي توليدمثلي ، چالشهاي توليد مثل در گاو هلشتاين ، شركت كشت و دامداري فكا
دلار: 59,148تومانبیت کوین: 67,490 دلار
591480
پشتیبانی: ذهن خلاق
09106809315
پشتیبانی
fa