تحقیقات آژانس آمریکایی در مورد آتش سوزی باتری خودرو های الکتریکی

نویسنده: امید اسدی
1401/01/17   14:59
آژانس آمریکایی تحقیقاتی را در مورد باتری خودرو های الکتریکی آغاز کرده است. اداره ملی ترافیک بزرگراه گفته است که این کاوشگر بیش از 138000 وسیله نقلیه را با باتری های ساخت (شرکت ال جی انرژی سولایشن) کره جنوبی پوشش داده است.
تحقیقات آژانس آمریکایی در مورد آتش سوزی باتری خودرو های الکتریکی

پس از فراخوان پنج خودروساز به دلیل نقص احتمالی که می تواند باعث اتش سوزی یا توقف خودرو شود، تحقیقاتی توسط تیم تنظیم کننده ایمنی ایالات متحده در مورد باتری های خودرو های الکتریکی و هیبریدی آغاز شد.

جنرال موتورز ، هیوندای ، از فوریه 2020 فراخوانی را صادر کرده اند که بیشتر به دلیل خرابی باتری داخلی خطر آتش سوزی افزایش پیدا کرده است.

این آژانس می گوید: با ال جی و سایر شرکت هایی که امکان دارد باتری های مشابه را خریداری کرده باشند، نامه خواهد نوشت تا مطمئن شوند که در صورت لزوم فراخوان ها انجام می شود.

پیام هایی در روز سه شنبه برای درخواست نظر از ال جی انرژی سولایشن ارسال شده است. در این بررسی یکی دیگر از اشکالات رو به افزایش جهانی وسایل های نقلیه الکتریکی که توسط همه خودروسازان برای جایگزینی آنها برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و مبارزه با تغییرات آب و هوایی است مورد توجه بوده می باشد.

فورد و بی ام و، باتری های خود را در سال های اخیر فراخوان کرده اند. همچنین، هیئت ملی ایمنی حمل و نقل ایالات متحده، مجموعه ای از آتش سوزی های خودروهای تسلا را بررسی کرده و افزوده است که باتری هایی لیتیوم یونی با ولتاژ بالا خطرات ایمنی را برای واکنش دهنده ها پس از تصادف ایجاد می کنند.

بسیاری از دولت ها روی شمارش خودرو های برقی برای جایگزین کردن آن ها به جای خودروهای بنزینی که گازهای گلخانه ای منتشر می کنند و باعث گرم شدن کره زمین می شوند حساب باز می کنند.

آمارهای آتش سوزی خودروهای الکترویکی محدود است، اما نمونه کوچکی از آن در آوریل 2021 توسط موسسه آمار تلفات بزرگراهی بیمه نشان داد که خودروی های برقی و همتایان معمولی آن ها تقریبا به ازای هر 1000 خودرو بیمه شده در سال، تعداد ادعای آتش سوزی غیر تصادفی یکسانی داشته اند.

این موسسه ادعای 10 خودرو برقی و بنزینی را ردیابی کرد و دریافت که خسارت آتش سوزی خودروهای برقی 0.19 در مقایسه با 0.2 خودرو بنزینی در هر 1000 خودرو در سال می باشد.

در سندی که روز سه شنبه در وب سایت NHTSA منتشر شد اعلام شده است که فراخوان ها در 24 فوریه 2020 آغاز شده است یعنی در زمانی که مرسدس یک خودروی الکتریکی اسمارت فورتو 2019 را فراخوانی کرده است.

این شرکت گفت باتری ولتاژ بالا که توسط ال جی ساخته شده دارای نقصی است که می تواند در داخل سلول های باتری اشتعال ایجاد کند که خطر آتش سوزی را افزایش می دهد.

هشت ماه بعد ، هیوندای برخی از خودروهای برقی کونا 2019 و 2020 را با شکلی مشابه ارائه داد. در نوامبر 2020 ، جنرال موتورز مجموعه ای از فراخوان ها را آغاز کرد که شامل بیش از 140000 خودروی برقی شورولت بولت از سال 2017 تا 2022 به دلیل " وجود همزمان دو نقص تولیدی نادر در یک سلول باتری " می باشد. که این نقص حداقل 10 آتش سوزی ایجاد کرده است، جنرال موتورز به مالکان هشدار می دهد که بولت ها را در فضای باز پارک کنند. ال جی انرژی سولایشن با بازپرداخت 2 میلیارد دلاری جنرال موتورز برای هزینه های فراخوان موافقت کرد. و این شرکت همچنان در یک سرمایه گذاری مشترک با ال جی برای ساخت باتری برای نسل بعدی خودروهای الکتریکی خود باقی می ماند. در این ماه قرار است جنرال موتورز تولید و فروش بولت با سلول های باتری جایگزین را از سر بگیرد. هیوندای دومین فراخوان باتری را در مارس 2021 منتشر کرد که خودروهای الکتریکی 2019 و کوناس 2020 و لونیک 2020 را پوشش می داد و اعلام کرد که اتصال برق در داخل باتری ها می تواند خطر آتش سوزی در هنگام پارک ، شارژ یا یا رانندگی را افزایش دهد.

در فوریه گذشته، برند کرایسلر پس از دریافت چندین گزارش آتش سوزی، برخی از مینی ون های هیبریدی پلاگین پاسیفیکا در سال 2017 و 2018 با باتری های ال جی فراخوان کرده است. یک ماه بعد، فوکس واگن برخی از خودروهای الکتریکی مدل 2021 را با اتصالات غیر قابل اعتماد در داخل باتری ها که می تواند باعث توقف خودروها شود فراخوانی کرده است.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
667020
fa