چگونه تولید و فروش زغال موجب کسب درآمد می شود

نویسنده: رامبد ایرانی
1401/01/09   13:23
تولید و فروش زغال جزو راه های کسب درامد گم شده در کشور می باشد. در شرایط فعلی کشور نشستن و امید داشتن به استخدام امری غیر معقول می باشد و تولید زغال این مشکل را حل می کند.
چگونه تولید و فروش زغال موجب کسب درآمد می شود

در شهر ها و روستا هایی که کشاورزی وجود دارد و باغات و مزارع از راه های درآمد خانوار محسوب می شود ایجاد درآمد های جانبی و مفید که سرمایه ی کمی هم لازم دارد خود راهی برای امرار معاش محسوب می گردد.


از آن جمله کارها می توان به تولید زغال اشاره کرد که با استفاده از چوب های هرس شده باغ و ضایعات کشاورزی غیر قابل استفاده تولید می شود، چوب ها بعد از هرس حتماً باید از باغ خارج شوند و موجبات نفوذ آفات به سایر درختان را فراهم نکنند.مشکل نداشتن سرمایه


سرمایه ی لازم برای اینکار می تواند از یک بشکه شروع شود و به تدریج گسرتش یابد تا به یک کارگاه تولید زغال مجهز تبدیل شود.


در این مقاله ما قصد داریم نحوه ی تولید زغال به زبانی ساده را شرح دهیم و دیگر نحوه ی فراهم کردن مقدمات اینکار هر کس نسبت به شرایط متفاوت است و به خودش بستگی دارد.


در منطقه ای به دور از منطقه ی مسکونی، در جایی که بتوان آتش روشن کرد، اینجا می تواند حیاط خانه ی شما باشد یا باغ شما یا گاراژ و... انتخاب کنید.نوع بشکه چه چیز باید باشد


ظروف فلزی به شکل استوانه ترجیحا بشکه و یا گالن های فلزی و یا هرچه بسته به ابتکار شما مثل آبگرمنکن های قدیمی که دیگر استفاده نمی شود را تهیه کنید. قرار است که چوب ها را در این ظروف بریزید لذا درب ضد آتش محکم باید داشته باشد مانند در خود بشکه.
بهترین نوع چوب


نوع چوبی را که می خوهید زغال کنید بسته به کاربری که می خواهید زغال برایتان داشته باشد انتخاب کنید. مسلماً زغال کبابی با زغال قلیان نوع چوبش متفاوت است. البته در این زمینه زیاد سختگیر نباشید این مشخصات با تجربه بدست می آید. سعی کنید طول چوب ها کمتر از 10 سانتی متر نباشد.
مراحل کار برای تولید زغال


بشکه را از چوب پرکنید و در بشکه را ببندید.

بشکه را با چوب های بی مصرف و ضایعات کشاورزی که برای زغال شدن مناسب نیست از بیرون محصور کنید و به گونه ای که بشکه در چوب ها زندانی شود، به گونه ای چوب ها را اطرف بشکه قرار دهید که به اصطلاح موجب خفه شدن آتش نشود و بعد چوب های اطراف بشکه را آتش دهید.

یادتان باشد که برای 4 الی 5 ساعت باید آتش را روشن نگاه دارید پس اندوخته ی ضایعاتتان را کنترل کنید. خاکستر حاصل از سوختن ضایعات خود نیز کاربرد فراوان دارد که در پستی دیگر به آن می پردازیم.بعد از سر شدن کامل بشکه درب بشکه را باز کنید و از داشتن یک بشکه پر از زغال خالص لذت ببرید.


امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,244تومانبیت کوین: 64,510 دلار
592440
fa