به هدف شلیک! بهترین بازی های شوتر کامپیوتر

1400/12/20   20:51
بازی های تیر اندازی(Shooter) بازی هایی دارای هیجان بالای هستند که میتوانند بسیار مفرح باشند بازی های شوتر به دو دسته اول شخص و سوم شخص تقسیم بندی میشوند که در این مقاله به معرفی بازی های شوتر اول شخص میپردازیم.
به هدف شلیک! بهترین بازی های شوتر کامپیوتر

سری کانتر استریک( counter strike)

بازی کانتر یکی از نوستالژیک ترین بازی ها است و همه ما خاطرات زیادی با این بازی داریم. این بازی توسط کمپانی ولو ساخته شده است. در این بازی شما باید به دو گروه ضد ترور (counter trorrist ) و گروه ترور(Trorrust) تقسیم شویدو با هم مبارزه کنید. در بعضی مراحل گروه ترور باید بمب بگذارند و گروه ضد ترور بیایند و آن را خنثی کنند.


سری ندای وظیفه (call of duty)

سری بازی ندای وظیفه گرافیک بهتری نسبت به سری کانتر دارد و نسخه های مختلفی از آن منتشر شده است. در این بازی باید یک سری ماموریت انجام دهید و در راه انجام این ماموریت ها چند نفر شما را همراهی میکنند این بازی روند خسته کننده ای ندارد و سر شار از هیجان است. یکی از ضعف های بازی این است که شما پس از مدتی بازی کردن (حدود 7 ساعت) میتوانید این بازی را تمام کنید.

از این سری عنوان های مطرحی همچون:

ندای وظیفه جنگ جهانی

ندای وظیفه جنگاوری مدرن 2و3

ندای وظیفه 4 جنگاوری مدرن

ندای وظیفه روح

ندای وظیفه ماموریت سیاه 1و2

ندای وظیفه منطقه جنگ


منتشر شده است .


سری بازی دووم(doom)

بازی دووم را میتوان اولین بازی شوتر تاریخ دانست. این بازی ماهیت ترسناک دارد و در این بازی باید به جنگ هیولا ها و موجودات ترسناک و عجیب بروید. این بازی توسط شرکت IdSoftware ساخته شده است و تا اینجای کار توانسته محبوبیت بالایی کسب کند آخرین نسخه این بازی با عنوان دووم اترنال در سال 2020 منتشر شده و تا امروز نسخه دیگری از این بازی منتشر نشده است. به هر حال امیدواریم شرکت ای دی سافت ور نسخه های جدیدتر این بازی را هم روانه کند.


سری بازی ای جی ای (IGI)

درست است که از این سری 3 نسخه بیشتر منتشر نشده اما نوستالژیک بودن و آن لحظاتی که نفس هایمان به خاطر حساسیت بازی محبوس میماند تصمیم گرفتم این بازی را به این لیست اضافه کنم. در این بازی شما نقش یک مامور با نام دیوید جونز را دارید که باید به طور مخفی به دشمن حمله کنید و ماموریت ها را انجام دهید.

از این بازی 3 نسخه با نام ها:

project IGI

project IGI 2

IGI: Orgins

منشر شده است.


امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,203تومانبیت کوین: 64,487 دلار
592030
fa