کدام نوع عطر ماندگاری بیشتر دارد.

1400/11/16   10:41
اگر به دنبال یک رایحه خاص هستید اما چیز زیادی در مورد عطر نمی دانید، دانستن اینکه از کجا شروع کنید می تواند دشوار باشد. با راهنمای ما در سایت مسبی در مورد خانواده عطر و انتخاب یک عطر، شما به تمام دانشی که برای یافتن عطر مورد علاقه جدید خود نیاز دارید مطلع خواهید شد.
کدام نوع عطر ماندگاری بیشتر دارد.

چه نوع عطری می تواند بیشترین ماندگاری را داشته باشد


انواع مختلفی از عطرها وجود دارد که از آن جمله می توان به پرفیوم، ادو پارم، ادو تویلت، ادکلن و ادکلن اشاره کرد. روغن های عطر در بازار عطرهای امروزی نیز نوعی عطر محسوب می شوند، در حالی که برخی از افراد مه های بدن و افترشیو را انتخاب می کنند. عطرها اغلب به عنوان نشانه ای از محبت به عنوان هدیه داده می شوند.


بسیاری از زنان و مردان عطر می زنند و یکی دو عطر مورد علاقه دارند اما همه عطرها شبیه به هم نیستند. عطرها در غلظت های مختلف موجود هستند که در دسته بندی های مختلف عطر قرار می گیرند.


میزان غلظت می تواند بر قیمت هر عطر تأثیر بگذارد که به نوبه خود شما را تحت تأثیر قرار می دهد، بنابراین بهتر است در مورد انواع مختلف عطری که امروزه در بازار وجود دارد بیشتر بدانید. عطرها در مجموعه ای از رایحه ها از جمله مشک، رایحه شرقی، وانیل، میوه ای و حتی شکوفه پرتقال وجود دارند و می توانند بر خلق و خوی شما تأثیر بگذارند.


کلمه عطر از کلمه لاتین perfumare گرفته شده است که به معنای "دود کردن از طریق" است. عطرسازی اصطلاحی است که زمانی که شما درگیر هنر خلق عطر هستید استفاده می شود و این روند به مصریان باستان همراه با مردم، همچنین در دوران باستان، در بین النهرین، تمدن دره سند و احتمالاً چین باستان بازمی گردد. به عبارت دیگر، هنر ایجاد انواع مختلف عطر که افراد مختلف را به خود جذب می کند، مدت هاست که وجود داشته است.


اینکه هر نوع عطر برای شما چه معنایی دارد و کدام یک را باید انتخاب کنید می تواند گیج کننده باشد. خرید یک عطر جدید با رایحه های زیاد و غلظت های زیادی که ارائه می شود، می تواند دشوار و کمی سخت باشد.


با توجه به این موضوع، به راحتی می توان در مورد معنای هر نوع عطر و بنابراین آنچه باید انتخاب کرد گیج شد.


خرید عطر جدید با تمام رایحه های موجود می تواند بسیار زیاد باشد. نه تنها رایحه های بی شماری موجود است، بلکه غلظت های عطر متفاوتی نیز وجود دارد و معمولاً می توان آنها را در زیر نام عطر روی هر بطری یافت. این میزان قدرت عطر را به شما نشان می دهد و عطرهایی با غلظت رایحه بالاتر حاوی روغن های عطر بیشتری هستند نه الکل.

غلظت عطر به چند دسته مختلف تقسیم می شود. در ابتدا پنج نوع مختلف عطر وجود داشت که در زیر به همراه ششمین عطر در سال های اخیر اضافه شده است.


آن نوع روغن عطر است. این دسته آخر به دلیل افزایش محبوبیت اسانس ها اضافه شد. ما هر کدام را با اطلاعات و مثال های بیشتر تفکیک کرده ایم تا به شما در تلاش برای یافتن بهترین غلظت عطرها برای خود و سبک زندگی تان کمک کنیم.


پرفیوم که می توان از آن به عنوان عطر خالص نیز یاد کرد، دارای بالاترین غلظت رایحه نسبت به انواع مختلف عطر است. از بین همه رایحه های عطر، به نظر می رسد عطرها بیشترین ماندگاری را دارند که حدود شش تا هشت ساعت است


عطرها از چه چیزی ساخته شده اند؟

عطرها از مواد طبیعی مانند ادویه ها، میوه ها، گل ها، انواع علف ها، چوب، ریشه، رزین، بلسان، برگ، صمغ و ترشحات حیوانات ساخته می شوند. از دیگر مواردی که در تولید عطرهای خاص استفاده می شود می توان به الکل، پتروشیمی، زغال سنگ و قطران زغال سنگ اشاره کرد.


عطرها و رایحه ها نماد چیست؟

عطر نماد مهمی به عنوان نقابی از کمال است. که میتواند تأثیرات عظیم آن بر اطرافیان شخصی که آن را استفاده کرده بگذارد و اغلب نادیده گرفته می شود.


منظور از عطر هدیه چیست؟

وقتی به کسی عطر هدیه می دهید، نشان می دهد که خیلی فکر کرده اید که او چه کسی است و چه چیزی می خواهید به او هدیه دهید. در نهایت هدیه دادن عطر نشانه محبت به فردی است که به او هدیه داده اید.


کجا عطر بزنم ؟

چندین نقطه روی بدن شما وجود دارد که باید عطر خود را در آنجا بمالید، از جمله قسمت داخلی مچ دست، پایه گلو، پشت لاله گوش، پشت زانو، روی آرنج داخلی و این قسمت های بدن شما گرمای بیشتری تولید می کنند، بنابراین عطر شما گرم می شود و بوی خود را در طول روز منتشر می کند.


عطر شنل از چه چیزی ساخته شده است؟

یکی از نمادین ترین عطرهای جهان Chanel 5 است و از زمان ایجاد آن در سال 1921 وجود داشته است. این عطر به افتخار Coco Chanel که نمونه ای از این عطر شگفت انگیز توسط خالق عطر ارنست بوکس به او داده شد و او آن را دوست داشت نامگذاری شد. شانل از گل یاس، گل رز، وانیل و چوب صندل تشکیل شده است تا عطری شگفت انگیز ایجاد کند.

انواع اصلی رایحه های عطر چیست؟

عطرها بر اساس خانواده های مختلفی دسته بندی می شوند که هر کدام بر روی چرخ عطر مدرن ایجاد شده توسط متخصص عطر بریتانیایی مایکل ادواردز نشان داده می شوند . چهار خانواده اصلی عطر وجود دارد - گلی، شرقی، چوبی و تازه - و هر کدام به چندین زیر دسته تقسیم می شوند.

هنگامی که عطری را پیدا می کنید که دوست دارید، یک راه عالی برای افزایش دانش عطر خود این است که ببینید عطر متعلق به کدام خانواده است. این به شما کمک می کند تا با انواع عطرهایی که بیشتر دوست دارید آشنا شوید و پیدا کردن عطرهای مشابه را در آینده آسان تر کنید.


بیایید نگاهی به چهار خانواده اصلی عطر و ویژگی های موجود در هر کدام بیاندازیم.


رایحه های گلدار یکی از محبوب ترین خانواده های عطری هستند که در طول تاریخ در عطرها برای ایجاد رایحه های شیرین و رمانتیک با شدت متفاوت استفاده می شوند. عطرهای گل برای زنان ممکن است شامل نت هایی مانند گل رز، زنبق، یاس و گل صد تومانی باشد، در حالی که عطرهای گلی مردانه اغلب شامل شکوفه پرتقال یا اسطوخودوس است.

زیرخانواده های گل

میوه ای - رایحه هایی با نت های خوشمزه میوه ها و انواع توت ها مانند سیب، هلو، گلابی، ماندارین و انجیر ساخته شده است.

گلی - عطرهای رمانتیکی که بوی گلهای تازه بریده را می دهند.

گلی ملایم - رایحه های ملایم و پودری با پایه ای گرم که شدت یک دسته گل را ملایم می کند.

گل شرقی - عطرهای گلی با نت های ادویه ای ظریف برای یک پیچ و تاب عجیب.

عطرهای شرقی گرم و عجیب و غریب هستند که با ادویه هایی مانند فلفل، میخک و وانیل با چوب صندل، کهربا و مشک ساخته می شوند. این عطرها غنی و حسی هستند، با عمق و خاکی خاصی که آنها را به یکی از خانواده های عطری مجلل تبدیل می کند.


زیرخانواده های شرقی

ملایم شرقی - عطرهای شرقی با شدت کمتر. معمولاً ترکیبی از نت های ظریف، گلی و ادویه های گرم است.

شرقی - رایحه های شیرین، غنی و گرم که با نت های تند مانند دارچین، مشک، وانیل و یاس مشخص می شود.

Woody Oriental – این عطرها ترکیبی از نت های ادویه ای سنتی شرقی و نت های خاکی مانند چوب صندل، گل سرخ و نعناع هندی برای عمق بیشتر هستند.رایحه های چوبی اغلب در عطرهای مردانه یا عطرهای عصرانه برای زنان استفاده می شوند که دارای نت های ابتدایی ملایم و نت های میانی مشک دار هستند. عطرهای چوبی از موادی مانند چوب صندل، خزه بلوط، نعناع هندی، چوب سدر و عنبر ساخته می شوند تا رایحه های آرامش بخش و خاکی با گرمی در دل خود ایجاد کنند.


زیرخانواده های چوبی

Dry Woody - عطرهای حاوی نت های چوبی ترد و خشک برای رایحه دودی و چرمی.

خزه وودی - رایحه هایی با رایحه های صاف و خاکی مانند خزه بلوط و عنبر.

چوبی - عطرهایی حاوی نت های عمیق و معطر مانند چوب سدر، چوب صندل . برخی از عطرهای چوبی نیز ممکن است دارای مرکبات یا گل هایی باشند تا گرمای نت های چوبی را کاهش دهند.

عطر مرکبات یکی از تمیزترین و خالص ترین رایحه هایی است که می توانید در عطرها پیدا کنید. رایحه مرکبات از میوه هایی مانند کلمانتین، پرتقال و گریپ فروت می آید. این میوه ها معمولاً در رایحه درمانی نیز استفاده می شوند. گفته می شود که اینها انرژی را افزایش می دهند، برای آرامش، تسکین استرس و بسیاری موارد دیگر استفاده می شوند. عطرهای مرکبات معمولاً خالص نگه داشته می شوند، بنابراین سایر رایحه ها معمولاً در مقادیر زیاد مخلوط نمی شوند. عطر مرکبات خالص معمولاً احساس تمیزی و آرامش را القا می کند. این یکی از دلایل محبوبیت این عطر در بین خانم ها و آقایان است. بوی تمیزی خود را حفظ کنید و با عطر مرکبات به ذهن خود کمک کنید آرام بماند.


خانواده عطرهای تازه شامل رایحه های سبز، آب و مرکبات است و عطرهایی با ویژگی های طراوت بخش، معطر و نشاط آور آن ها مشخص می شود. عطرهای تازه اغلب نت های مرکباتی مانند لیمو، پرتقال و ترنج را با نت های گیاهی مانند رزماری، مریم گلی و آویشن ترکیب می کنند.


زیرخانواده های تازه

سبز - عطرهای سبز دارای حسی منحصر به فرد ترد و تازه هستند و رایحه های گیاهی و برگ مانند علف تازه بریده شده را تداعی می کنند. این عطرهای پر جنب و جوش ممکن است شامل نت های خزه، شاخ و برگ، برگ های سبز، چای سبز و گیاهان آبزی باشد.

آب – عطرهای متشکل از نت های آبی رایحه ای سبک، لطیف و با طراوت ایجاد می کنند.

مرکبات - عطرهایی که با رایحه های خوش طعم و تندشان مانند لیمو، پرتقال، ترنج، ماندارین و گریپ فروت مشخص می شود.

معطر – این رایحه ها حاوی نت های گیاهی و تمیزی مانند مریم گلی، رزماری، زیره و اسطوخودوس هستند که اغلب با نت های چوبی در عطرهای مردانه مخلوط می شوند. از میان همه رایحه های عطر، رایحه های معطر قدیمی ترین رایحه ها هستند، با نت های گیاهی که بیش از 4000 سال است که در عطر استفاده می شود .


نحوه انتخاب عطر مناسب/ بنابراین، شما چرخ عطر را مطالعه کرده اید و فکر می کنید که درک خوبی از خانواده عطرها دارید. اکنون چگونه این دانش را عملی می کنید و عطر رویایی خود را پیدا می کنید؟ در اینجا چند نکته کاربردی وجود دارد.


به عطرهایی که دوست دارید فکر کنید/برای تشخیص انواع عطرهایی که دوست دارید، لازم نیست متخصص عطر باشید. زمانی را برای شناخت نوع رایحه های مورد علاقه خود اختصاص دهید، از بوهایی که در محصولات دیگر به سمت آنها کشیده شده اید شروع کنید. به شامپوی مورد علاقه تان، گل های معطر مورد علاقه تان یا آن شمع معطری که از آن سیر نمی شوید فکر کنید. سعی کنید با عطری شروع کنید که حاوی نت های مشابه باشد.

شیمی بدن خود را در نظر بگیرید/عطر و ترکیبات شیمیایی پوست در هم تنیده شده اند، به طوری که ماهیت یک رایحه کاملاً پس از تماس با پوست برای مدت زمان قابل توجهی آشکار می شود. شیمی بدن شخصی، رژیم غذایی و سطح هورمون ها همگی می توانند بر نحوه بوی عطر بر روی پوست افراد تأثیر بگذارند، همانطور که بر محیط و نوع پوست استفاده کننده تأثیر می گذارد. اگر در مورد یک عطر جدید مطمئن نیستید، ارزش آن را دارد که ابتدا از آن نمونه برداری کنید و چند ساعت به آن فرصت دهید تا ببینید که چگونه عطر در طول روز روی پوست شما ایجاد می شود.


عطرها را به درستی نمونه بگیرید/ وقتی یک عطر جدید را امتحان می کنید، با اسپری کردن آن روی یک نقطه نبض، آن را به روشی درست نمونه کنید، جایی که گرمای طبیعی پوست شما به عطر کمک می کند تا پتانسیل کامل خود را توسعه دهد. هنگام اسپری کردن عطر، مچ دست خود را به هم مالش ندهید، زیرا باعث می شود عطر سریعتر محو شود.


از غرایز خود پیروی کنید/نگاه کردن به عطرهای محبوب یک راه عالی برای کشف گزینه های بالقوه است، اما اجازه ندهید که روندها مانع پیدا کردن عطری شوند که واقعاً دوست دارید. خرید عطر باید بر اساس سلیقه و سبک شما باشد نه شخص دیگری.

میتوانید برای خرید در سایت مسبی و منبع مطلب مراجعه کنید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 57,146تومانبیت کوین: 51,534 دلار
571460
fa