محبوب ترین ورزش های جهان

1400/09/19   15:37
ورزش‌ تنیس، فوتبال و کریکت همگی در انگلستان سرچشمه گرفته‌اند، اما از بازی‌های قدیمی تری که در طول تاریخ انجام شده‌اند، گرفته شده‌ و راگبی و فوتبال آمریکایی شبیه هم هستند، اما بازیکنان فوتبال آمریکایی از لباس های محافظ بسیار بیشتری نسبت به بازیکنان راگبی استفاده می کنند.
محبوب ترین ورزش های جهان

فوتبال محبوب ترین ورزش در جهان است. ورزش ها به دلایل مختلفی محبوب هستند. به عنوان مثال، حفظ سلامتی اغلب به عنوان دلیلی برای شرکت در ورزش ذکر می شود. دیگران به شما خواهند گفت که آنها ورزش را برای اهداف تفریحی انجام می دهند. ورزش در بین افرادی که لزوماً در آن شرکت نمی کنند، اما تماشاگر بودن را دوست دارند، محبوبیت بیشتری دارد.

از زمان های بسیار قدیم، انسان ها از انسان های خارق العاده ای که قادر به انجام شاهکارهای ورزشی فوق العاده هستند، شگفت زده و الهام گرفته اند. در اینجا به بحث مختصری در مورد محبوب ترین ورزش های جهان می پردازیم.

1. فوتبال (فوتبال) - 4 میلیارد هوادار

فوتبال که در ایالات متحده و کانادا بیشتر به عنوان فوتبال شناخته می شود، محبوب ترین ورزش در جهان است که حدود 4 میلیارد طرفدار دارد. مانند برخی دیگر از ورزش های موجود در این فهرست، خاستگاه فوتبال آنطور که ما می شناسیم در انگلستان در قرن نوزدهم است، اگرچه تاریخ به مردم اشاره می کند که بازی های مشابهی را از دو هزار سال قبل انجام می دهند که از چین شروع می شود. یکی از دلایل محبوبیت فوتبال این است که بر خلاف سایر ورزش ها که به تجهیزات گران قیمت نیاز دارند، تنها چیزی که برای فوتبال نیاز دارید یک توپ و پای خود است. از این رو، هر کس، ثروتمند یا فقیر، می تواند از این ورزش لذت ببرد. این بازی در سراسر جهان پخش می شود، اما به ویژه در اروپا، آمریکای مرکزی و جنوبی و آفریقا بسیار محبوب است.

2. کریکت - 2.5 میلیارد طرفدار

کریکت دارای 2.5 میلیارد طرفدار است. این بازی در بریتانیا و برخی مستعمرات سابق بریتانیا، به ویژه هند، پاکستان و استرالیا محبوبیت بیشتری دارد. مانند بیسبال، شامل دو تیم، یک خفاش، یک زمین بزرگ و دویدن های گلزنی است. با این حال، تفاوت های قابل توجهی وجود دارد، از جمله یک زمین مستطیلی طولانی در مرکز زمین کریکت، جایی که توپ به سمت یک ضربه زن پرتاب می شود، برخلاف تپه ای در مرکز یک الماس بیس بال که رو به یک خمیر در صفحه اصلی است.

3. هاکی - 2 میلیارد طرفدار

هاکی، چه روی یخ و چه در زمین، دو میلیارد نفر را دنبال می کند. هاکی روی چمن عمدتاً در اروپا، آفریقا، آسیا و استرالیا بازی می شود، در حالی که هاکی روی یخ به ویژه در کانادا، ایالات متحده و اروپای شمالی محبوب است. این بازی شامل دو تیم است که سعی می کنند با یک چوب هاکی یک توپ را وارد تور تیم مقابل کنند. برخلاف هاکی روی یخ، هاکی روی چمن معمولاً شامل تماس با بدن به شکل چک کردن نیست.

4. تنیس - 1 میلیارد

تخمین زده می شود که یک میلیارد نفر در سراسر جهان تنیس را دنبال می کنند و از سراسر جهان کوک می کنند. در تنیس، بازیکنان دو طرف یک تور کشیده سعی می کنند با راکت به توپ ضربه بزنند تا توپ از مقابل حریفشان عبور کند یا دو بار به سمت حریف بپرد تا امتیاز کسب کند. تنیس بازان حرفه ای، مانند راجر فدرر وسرنا ویلیامز، اکنون نام های شناخته شده ای در سراسر جهان هستند.

5. والیبال - 900 میلیون

والیبال شامل دو تیم است که هر کدام در یک طرف توری برجسته هستند و سعی می کنند توپی را روی زمین طرف تیم مقابل برای امتیاز دادن "گلوله" کنند. این بازی 900 میلیون نفر را دنبال می کند، که بیشتر آنها در آمریکای شمالی و اروپای غربی و همچنین در آسیا، استرالیا و آمریکای جنوبی هستند. یکی از انواع محبوب این بازی، که به والیبال ساحلی معروف است، بر روی شن و ماسه با دو نفر در هر تیم بازی می شود، برخلاف والیبال معمولی که معمولاً شش بازیکن در هر تیم وجود دارد.

6. تنیس روی میز - 875 میلیون

به آن مانند تنیس فکر کنید، به جز میزی با توری در مرکز و بازیکنان در هر طرف که سعی می کنند توپ را از مقابل حریفان خود عبور دهند. همچنین به عنوان پینگ پنگ شناخته می شود، تنیس روی میز در اوایل قرن بیستم در انگلستان آغاز شد. این بازی در حال حاضر در سراسر جهان محبوب است و تخمین زده می شود که 875 میلیون دنبال کننده داشته باشند. به ویژه در آسیا محبوب است، اما در اروپا، آفریقا و آمریکا نیز دنبال می شود.

7. بسکتبال - 825 میلیون

بسکتبال که توسط جیمز نیسمیت، یک کانادایی تدریس در مدرسه ای در ایالات متحده در اواخر قرن نوزدهم اختراع شد، اکنون در سرتاسر جهان بازی می شود و تقریباً 825 میلیون دنبال کننده دارد. در بسکتبال، دو تیم تلاش می کنند تا یک توپ را در یک زمین دریبل کنند و آن را به توری حلقه ای شکل برافراشته شلیک کنند تا امتیاز بگیرند. اگر دوست دارید بدوید، بپرید و تیراندازی کنید، بازی بسکتبال را دوست خواهید داشت. مانند فوتبال (فوتبال)، محبوبیت خاصی دارد زیرا به تجهیزات زیادی به جز دو سبد و یک توپ نیاز نیست، و همینطور یک ورزش قابل دسترس بدون در نظر گرفتن کلاس است.

8. بیسبال - 500 میلیون

تصور می شود سرگرمی ملی آمریکا از ورزش های انگلیسی، راندر و کریکت نشات گرفته باشد. بیسبال شامل دو تیم است که سعی می کنند با یک چوب بین دو خط سفید به توپ ضربه بزنند، با ضربه زدن ها به دور یک سری از پایه ها می چرخند تا ران (امتیاز) را به دست آورند. امروزه، بیسبال نه تنها در ایالات متحده، بلکه در شرق آسیا و آمریکای لاتین نیز محبوب است. این ورزش حدود 500 میلیون طرفدار دارد.

9. راگبی - 475 میلیون

راگبی 475 میلیون نفر را دنبال می کند. این ورزش در انگلستان آغاز شد و اکنون در بریتانیا و سایر کشورهای مشترک المنافع مانند استرالیا و نیوزلند محبوبیت بیشتری دارد. در راگبی، دو تیم سعی می کنند با ضربه زدن، حمل یا عبور دادن توپ از روی خط انتهایی (گل) امتیاز بگیرند. راگبی یک ورزش تماسی است که شامل تکل های زیادی است، شبیه به فوتبال آمریکایی . اما در حالی که بازیکنان فوتبال آمریکایی برای محافظت از خود از بالشتک های زیادی و کلاه ایمنی استفاده می کنند، بازیکنان راگبی از محافظ بسیار کمی استفاده می کنند.

10. گلف - 450 میلیون

تخمین زده می شود که 450 میلیون نفر طرفدار این بازی هستند که شامل تلاش برای قرار دادن یک توپ کوچک در یک سوراخ با کمترین ضربه ممکن است. گلف در قرن پانزدهم در اسکاتلند به وجود آمد. با این حال، نکته جالب این است که کلمه گلف در هلند از کلمه "kolf" یا "kolve" که به "کلوب" ترجمه می شود، سرچشمه گرفته است. گلف به ویژه در اروپای غربی، آسیای شرقی و آمریکای شمالی محبوب است.

آینده ورزش

ورزش تقریباً به قدمت خود تمدن بشری است. در واقع شواهد تاریخی حاکی از آن است که بشر در 3000 سال گذشته در ورزش شرکت کرده است. بسیاری از چیزها در مورد ورزش در طول زمان تغییر کرده است، حتی اگر عشق به پویایی و قدرت ورزشی ثابت باقی بماند. فن آوری جدید روش بسیاری از ورزش های امروزی را متحول کرده است. همچنین مفهوم نسبتاً جدیدی است که به عنوان علم ورزش شناخته می شود، که به معنای استفاده از علم برای بهبود عملکرد ورزشکاران است، بلکه جنبه های دیگر ورزش را نیز بهبود می بخشد. یکی از جدیدترین گرایش ها در ورزش حرکت به سمت ایمن تر کردن آنهاست. بنابراین، ورزشکاران در آینده ممکن است با خطر کمتری برای سلامتی و رفاه خود نسبت به همتایان فعلی یا گذشته خود مواجه شوند.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,002تومانبیت کوین: 65,592 دلار
590020
fa