کوتیکول چیست و چگونه می توان با خیال راحت از آن استفاده کرد؟

1400/08/19   13:48
روغن کوتیکول نیز می تواند از لاک شما برای درخشندگی ماندگار محافظت کند. در فروشگاه سایت مسبی این روغن برای فروش است و محصولاتی را که فکر می‌کنیم برای خوانندگان مان مفید هستند، در این سایت موجود است.
کوتیکول چیست و چگونه می توان با خیال راحت از آن استفاده کرد؟

اگر ناخن های خود را لاک می کنید، روغن کوتیکول یک محصول مرطوب کننده برای ناخن ها و کوتیکول های شما است. معمولاً از روغن های گیاهی تشکیل شده و گاهی اوقات حاوی ویتامین ها و اسید سیتریک است.

کوتیکول هایی که در معرض سرمای بیش از حد، آفتاب، کلر، یا آب نمک یا صابون قرار می گیرند، ممکن است ترک خورده، ترک بخورند و خشک شوند. در این موارد خشکی و آسیب شدید، روغن کوتیکول می تواند به مرطوب کردن کوتیکول و ناخن شما کمک کند و سلامت آن را بازگرداند.

استفاده از روغن کوتیکول می تواند گردش خون در اطراف ناخن شما را افزایش دهد و رشد ناخن را تحریک کند. همچنین می تواند به محافظت از ناخن و کوتیکول شما در برابر ضربه کمک کند.

این روغن همچنین می تواند به بهبود سلامت و ظاهر ناخن شما کمک کند. اگر ناخن های خود را رنگ می کنید، روغن کوتیکول نیز می تواند از لاک شما برای درخشندگی ماندگار محافظت کند.


نحوه استفاده از آن

شما فقط باید از چند قطره استفاده کنید، زیرا بیشتر روغن ها در مقادیر کم بهترین عملکرد را دارند.

بسته به محصولی که استفاده می کنید، می توانید کوتیکول های خود را با پنبه بمالید یا روغن را روی آن بمالید. چند قطره را روی هر کوتیکول بمالید و سپس برای چند دقیقه ماساژ دهید.

بهترین روغن های کوتیکول به سرعت جذب پوست شما می شود. آنها همچنین نسبتاً نازک هستند، زیرا روغن های غلیظ به خوبی جذب پوست شما نمی شوند. بیشتر روغن های کوتیکول حاوی ترکیبی از روغن های مختلف هستند، مانند:

روغن جوجوبا

روغن بذر کتان

روغن گلرنگ

شما همچنین می توانید روغن کوتیکول را خریداری کنید که حاوی ویتامین ها یا مواد دیگری مانند آنتی اکسیدان است. کرم کوتیکول کره لیمو برتز بیزروغن بازسازی کننده ناخن و کوتیکول اوپی آوپلکسدیور کرم ابریکو

در حالی که روغن کوتیکول برای سلامت ناخن های شما ضروری نیست، اما اگر ناخن ها و کوتیکول های شما احساس خشکی خاصی داشته باشند، می تواند یک درمان عالی باشد. فقط کمی به آن ضربه بزنید، مالش دهید و به خودتان - و ناخن هایتان - خدماتی انجام داده اید.


چگونه می توان با خیال راحت از کوتیکول استفاده کرد؟

مراقبت از کوتیکول

آسیب کوتیکول

نکات مانیکور

سلامت ناخن

بردن


کوتیکول چیست و چه کار می کند؟

کوتیکول لایه ای از پوست شفاف است که در امتداد لبه پایین انگشت یا پا قرار دارد. این ناحیه به بستر ناخن معروف است. عملکرد کوتیکول محافظت از ناخن های جدید در برابر باکتری ها هنگام رشد از ریشه ناخن است.

ناحیه اطراف کوتیکول ظریف است. ممکن است خشک، آسیب دیده و عفونی شود. مهم است که از کل ناحیه ناخن مراقبت کنید و آن را تمیز نگه دارید تا ناخن های شما سالم بمانند.


کوتیکول در مقابل لونولای ناخن

کوتیکول پوست شفافی است که در بالا و اطراف پایه ناخن قرار دارد. لونولا شکل نیمه ماه است که در پایه ناخن دیده می شود. لونولا در بالای کوتیکول قرار دارد.


کوتیکول مو

موی انسان نیز حاوی کوتیکول است. اینها با کوتیکول ناخن متفاوت هستند اما عملکرد مشابهی دارند. کوتیکول های مو به عنوان یک لایه محافظ برای مو عمل می کنند. آنها از سلول های مرده و روی هم قرار گرفته اند.

زمانی که این کوتیکول ها سالم هستند به موهای شما درخشندگی می دهند و از لایه های داخلی آن در برابر آسیب محافظت می کنند.

ما محصولاتی را که فکر می کنیم برای خوانندگانمان مفید هستند، اضافه می کنیم. اگر از طریق پیوندهای موجود در این صفحه خرید کنید، ممکن است کمیسیون کمی کسب کنیم. در اینجا روند ما است.


چگونه از کوتیکول های خود مراقبت می کنید؟

تمیز نگه داشتن کوتیکول ها در خانه بسیار مهم است. این از عفونت جلوگیری می کند.

ساده ترین راه برای مراقبت از آنها این است که هر چند روز یکبار دست یا پای خود را در آب گرم و صابون به مدت 10 دقیقه خیس کنید. این به نرم شدن کوتیکول کمک می کند و ناخن های شما را تمیز نگه می دارد.

همچنین می توانید از روغن کوتیکول و کرم ماساژ استفاده کنید. کوتیکول های خود را به طور مرتب مرطوب کنید تا از خشکی و ترک خوردن جلوگیری کنید.


آیا آنها بی خطر است؟

تحقیقات در مورد ایمنی برش کوتیکول ها متفاوت است. هم کلینیک مایو و هم آکادمی پوست آمریکا (AAD) توصیه می کنند از بریدن کوتیکول ها خودداری کنید. این شامل بریدن آنها در خانه یا در سالن ناخن است.

کوتیکول ها هم از ناخن های شما و هم از پوست اطراف آن ها در برابر عفونت محافظت می کنند. پس از بریدن کوتیکول، باکتری ها و میکروب ها راحت تر به داخل آن نفوذ می کنند. این می تواند منجر به عفونت شود.

با وجود این دستورالعمل ها، اکثر سالن های ناخن به بریدن کوتیکول ها ادامه می دهند. آنها استدلال می کنند که کمک می کند پولیش بهتر ادامه یابد و مدت طولانی تری روی آن بماند.

به جای اینکه آنها را در مانیکور بعدی خود برش دهید، از تکنسین خود بخواهید که کوتیکول را عقب براند و پوست شل و ناخن ها را کوتاه کند.

شما می توانید این محصول با ارزش را اینجا سفارش دهید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: روغن کوتیکول
666060
fa