چگونه با استفاده از علم در ورزش از حرفه ای ها بهتر باشیم

نویسنده: حمید سعیدی
1400/07/26   23:04
چگونه می توانیم با رعایت اصول دوندگی با توجه به قوانین فیزیکی حتی از یک دونده حرفه ای بهتر باشیم و بدون تمرین زیاد در مسابقات دوی مدرسه، دانشگاه، محله یا با دوستان از آنها سبقت بگیریم؟ در این مقاله به بررسی این موضوع میپردازیم.
چگونه با استفاده از علم در ورزش از حرفه ای ها بهتر باشیم

سریع ترین افراد، دارای مهارت های دویدن پیشرفته و هماهنگ حرکتی هستند که به آنها اجازه می دهد نیروهای منفی که در طی دویدن بر بدن آنها تأثیر می گذارد را کاهش دهند.


دوی سرعت عمدتا سه نیرو دارد:


نیروی جاذبه ای که می تواند هر دونده ای را شکست دهد، نیرویی است که شما را به سمت پایین می کشاند. بر اساس سومین قانون حرکتی نیوتن برای هر عملی نیروی واکنش مساوی و مخالف آن که شما را به زمین هل می دهد وجود دارد، پس از آن به عقب برمی گردد تا شما را به جلو بکشاند، اما اگر شما به خوبی به سمت پایین فشار بیاورید، چه چیزی شما را به جلو هدایت می کند؟ این پرسش ما را به نیروی دوم می رساند، یک جسم یا در حالت استراحت باقی می ماند یا با سرعت ثابت به حرکت خود ادامه می دهد مگر اینکه از طرف نیرویی تحت تأثیر قرار گیرد.


شما با سرعت بالا از بلوک های شروع به سمت خط پایان حرکت می کنید، اما به دلایلی همه به ناچار سرعت خود را کاهش می دهند، این به دلیل نیروی سوم است.


اصطکاکی که کل فرایند در حال اجرا را به هم می زند اصطکاک نیروی متوقف کننده است. هنگامی که پا را روی زمین می گذارید، بین سرعت اینرسی شما و اصطکاک، اصطکاک جنبشی تمام تلاش خود را می کند تا شما را متوقف کند و سرعت شما به دلیل عدم شتاب در روند این آشفتگی کاهش می یابد.


ضروری است که اجازه دهید پاهای شما تا حد امکان زمان کمی را روی زمین بگذرانند تا اصطکاک را به حداقل برسانند و سرعت معینی را حفظ کنند.


در واقع مردم اگر گرانش را نادیده بگیرند و احیانا بخواهند از ماشین در حال حرکت پیاده شوند قطعا در هم میپیچند و سرنگون میشوند و شروع میکنند به غلتیدن روی زمین. به بیان فیزیکی اصطکاک پایین متوقف می شود که اینرسی آن را واژگون می کند و شخص برای غلبه بر این نیروهای منفی به زمین می خورد ولی اگه در راستای حرکت وسیله نقلیه با دویدن مستقیم و راست کردن بدن این کار را بکنند اگر ماشین سرعت زیادی نداشته باشد خیلی ساده به پباده روی خود ادامه میدهید!


بدیهی است که اصول یکسانی برای دویدن سریع وجود دارد.نفس خودت را نگه دار، بدن به صورت عمودی ، پاهایتان را پایین بیاورید و تا خط پایان آرامش خود را حفظ کنید .


در سراسر جهان از آماتورها تا افراد حرفه ای قوانین فیزیک همه افراد را به چالش می کشند ، آنها به عقب فشار می آورند نه به سمت پایین که بدترین کاری است که می توان با سرعت بالا انجام داد و خیلی زود به جلو متمایل میشوند و اجازه میدهند نیروهای منفی کنترل بدن خود را به دست آورند. با این اوصاف حداقل همه در شرایط مساوی هستند زیرا تقریباً همه این اشتباهات را می کنند .

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,059تومانبیت کوین: 67,593 دلار
590590
fa