کلاب هاوس هک شد!

1400/05/12   15:19
شبکه اجتماعی کلاب هاوس که چندماه پیش سر و صدای زیادی به پا کرده بود، به دست هکر های ناشناس هک شد. تخمین زده میشود که نزدیک به 4 میلیارد شماره به دست هکر ها افتاده است. برای خواندن جزئیات، ادامه مطلب را مرور کنید.
کلاب هاوس هک شد!

تا چند وقت پیش، خیلی از افراد دنبال دعوتنامه کلاب هاوس بودند. تا اینکه حدودا 2 هفته پیش کلاب هاوس آزاد شد و عموم افراد هم امکان ثبت نام در کلاب هاوس را پیدا کردند.. اما خبر هک شدن کلاب هاوس، همه را شوکه کرد! در این مقاله کوتاه، به بررسی این موضوع می پردازیم!

شایعه یا واقعیت؛ کلاب هاوس واقعا هک شد؟

متاسفانه این موضوغ حقیقت دارد و نزدیک به 4 میلیارد شماره تلفن به دست هکر ها افتاده است. یک سوال که مطرح است اینکه: آیا این شبکه اجتماعی این تعداد کاربر داشته است؟

جواب خیر است!

یکی از دسترسی های کلاب هاوس، دسترسی به دفترچه تلفن کاربر هست که اجازه میدهد تا کلاب هاوی، افرادی از مخاطبین شما که در کلاب هاوس اکانت کاربری دارنذ را به شما معرفی کند. هکر ها توانستند دیتاسنتر کلاب هاوس را هک کنند و به تمام اطلاعات و اکانت های کاربری افراد دسترسی پیدا کنند و آن حجم عظیم اطلاعات را به دیتاسنتر مخفی خودشان انتقال دهند. پس با این وجود اگر کسی از دوستان و آشنایان شما در کلاب هاوس حساب کاربری داشته است، احتمالا شماره شما هم به دست هکر ها افتاده است!

طبق اطلاعات ، یک کاربر توییتر با اسم marc reuf یک عکس از دارک نت منتشر کرد که شخص یا اشخاصی که پشت این هک بوده اند، در حال فروش این اطلاعات با قیمت های بسیار بالا در انجمن های دارک نت هستند. متاسفانه صاحب این حساب ناشناس است اما از پروفایل وی اینگونه به نظر میرسد که با گروه های هکر ارتباط دارد.

جالب اینست که تا الان، کلاب هاوس هیچ اظهار نظری در این خصوص نداشته است.

کلاب هاوس چیست؟

کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی صوت محور هست که میتوانیم در آن تماس صوتی برقرار کنیم و یا گفت و گوی صوتی گروهی داشته باشیم. کلاب هاوس نزدیک به یک سال فقط برای ios در دسترس بود و نسخه اندرویدی آن، امسال منتشر شد. حالا هم این شبکه اجتماعی هک شده و فعالیت در آن به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. نظرات خود را از قسمت نظرات ارسال کنید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 57,144تومانبیت کوین: 51,647 دلار
571440
fa