فوت و فن مدیریت، در ضرب المثل های برخی کشورها

نویسنده: صبا
1400/05/09   13:21
مدیریت ترکیبی از علم و هنر شماست که منابع انسانی و مالی را برای بهتر و سریع تر رسیدن به هدف هدایت می کنید. مردم سراسر دنیا برای بهبود مدیریتشان، سخنان بزرگان در این مورد که بیشترشان ضرب المثل شده را به کار می بندند.
فوت و فن مدیریت، در ضرب المثل های برخی کشورها

مدیریت ترکیبی از علم و هنر شماست که منابع انسانی و مالی را برای بهتر و سریع تر رسیدن به هدف هدایت می کنید. اگر در این مسیر به شناخت درست و عمیقی از گروه دست یافتید و به همه انگیزه لازم را دادید، به کار تک تک ها آن ها بها دادید و آرام آرام در دل ها نفوذ کردید؛ کم کم از مدیر به مقام رهبر می رسید.

مردم سراسر دنیا برای بهبود مدیریتشان، سخنان بزرگان در این مورد که بیشتر ضرب المثل شده را به کار می بندند. در اینجا چند مورد از آن ها را با هم می خوانیم.

سوئدی ها می گویند: امید بیشتر، ترس کمتر، شکایت و ناله کمتر، صحبت کمتر، تنفس بیشتر، عشق بیشتر و تنفر کمتر دلیلی می شود تا همه ی خوبی ها از آن تو شود. به کارگیری همه ی موارد گفته شده در این ضرب المثل، از شما یک مدیر عالی می سازد.

امریکایی ها ضرب المثلی دارند که می گوید: زندگی کوتاه است، زندگی کن. عشق کمیاب است، قاپش بزن. عصبی بودن بد است دورش بریزید. ترس خیلی ترسناک است، با آن مقابله کنید. خاطره ها شیرین هستند آنها را از عزیز بدارید. پس اگر عصبی نباشیم و عاشق کار و زندگی باشیم و از آنچه ترس ندارد، نترسیم؛ در ذهن خود و گروه مان شیرین ترین خاطرات از محیط کاری را ثبت می کنیم.

کشورهای لاتین، در ضرب المثل خود به ما می گویند: اگر امنیت می خواهی، عاقلانه با دیگران برخورد کن و راه هر دخالتی رو بر آن ها ببند.( یک خرگوش احمق برای لانه ی خود سه ورودی تعبیه می کند.)

ما ایرانی ها از بزرگان بارها شنیده ایم که می گویند: سنگ بزرگ نشانه نزدن است. پس به دور از هیاهو و طرح های بسیار و نقشه های پیچیده، گام به گام با برنامه ریزی دقیق همه ی گروه را آهسته و پیوسته به سوی هدف هدایت کنیم.

به خاطر بسپارید که برخورد سنجیده و امیدوارانه شما با مشکلات ناگهانی که ممکن است برای منابع انسانی و مالی پروژه رخ دهد، و ارائه راهکار کاربردی که به کسی زیانی وارد نشود؛ از شما مدیری محبوب می سازد. و تکرار این رفتار شایسته، از شما رهبر می سازد.

*امیدوارم با به کار بستن بهترین روش ها در هدایت گروهتان از مدیر به مقام رهبر برسید. ‎

اگر متن به افزایش اطلاعات شما کمک کرده است، لایک کنید.😊

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,058تومانبیت کوین: 67,421 دلار
590580
fa