صیانت چیست و قرار است چه شــود؟

نویسنده: محمد رسول
1400/05/06   22:30
قطعا کسانی که در فضای مجازی هستند کلمه " صیانت " را شنیدند. طرحی به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شده است که با 121 رأی تصویب شد. آن هم عدم دسترسی به اینترنت جهانی! قرار است مزایا و معایب این طرح را با هم بررسی کنیم.
صیانت چیست و قرار است چه شــود؟

قطعا هیچ انسان عاقلی مخالف طرحی که با کلاهبرداری های اینترنتی ، اشاعه خشونت بی بند و باری جنسی و... مقابله کند نیـــست، اما با طرح غیر کارشناسی که اشغال بین 5 تا 10 میلیون ایرانی به طور مستقیم و غیر مستقیم به خطر بیندازد، قطعا مخالفیم!

طرحی به نام طرح صیانت به مجلس شورای اسلامی جهت تصویب آن ارسال شد، که قرار بر این شد از این به بعد شهروندان ایرانی از اینترنت ملی استفاده کنند. حال نمایندگان مجلس با 121 رای به این پیشنهاد جواب مثبت داده اند!!

اگر شما کمی فکر کنید، متوجه میشوید که اگر اینترنت جهانی قطع شود، استفاده از پیام رسان هایی مثل واتساپ، تلگرام و شبکه هایی مثل اینستاگرام کلا از دسترس خارج میشوند، و ما باید به عنوان یک شهروند ایرانی از اپلیکیشن های بی کیفیت و کُند ایرانی مانند اپلیکیشن شاد استفاده کنیم.

امروزه به دلیل توسعه زیاد کسب و کار اینترنتی در فضای مجازی، افراد زیادی در شبکه های اجتماعی شاغــــل هستند. اگر افراد به اینستاگرام ، تلگرام و... دسترسی نداشته باشند، از کجا درآمد زندگی خود را تامین کنند؟ روز به روز افراد جز این دسته در حال افزایش می باشد، اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشند دقیقا باید قدم بعدی شغلی آنها چه باشد؟

خیلی عجیب است که در مجلس شورای اسلامی این طرح با تعداد رأی های بالا پذیرفته و قرار است به زودی تصویب شود، البته که مجلس بر اساس قاعده هایی این تصمیم را گرفته است، مثلا کلاهبرداری های گسترده که روز به روز در حال افزایش است.

این طرح که قرار است تصویب شود، به شدت مورد ناراحتی مردم قرار گرفته است و به ضرر برخی مردم است که روی شبکه های اجتماعی حساب ویژه ای باز کرده بودند!

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,998تومانبیت کوین: 66,537 دلار
589980
fa