استخدام، تنها مرهم زخم کاری معلمان مدارس غیردولتی

نویسنده: صبا
1400/05/02   21:30
آنچه می خوانید حرف دل یک معلم غیردولتی با مدرک کارشناسی علوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش دبستان، ده سال سابقه ی کار و حقوق ماهانه هشتصد و پنجاه هزار تومان در سال تحصیلی 400 _ 1399 است. ما زخم خورده ی شغلی هستیم که عاشقش هستیم و خواهیم‌ بود.
استخدام، تنها مرهم زخم کاری معلمان مدارس غیردولتی

به نام آفریدگار زیبا و دانا

من یک معلم هستم و مثل بسیاری از همکارانم اخبار مربوط به کارم را دنبال می کنم. چند روز پیش خبرگزاری تنسیم نوشته بود، "در سال 1400 همزمان با ارسال لایحه رتبه بندی فرهنگیان از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی تشکل های فرهنگیان جلسات مشترکی را برای بررسی این لایحه تشکیل دادند که یکی از مهمترین تصمیم های آنها ، در مورد بند 7 این لایحه بوده است که در حقیقت موتور مالی این لایحه و قلب آن است که سقف بودجه رتبه بندی فرهنگیان بر اساس این بند مشخص می شود."

در روزهای پایانی تیرماه هم، سامانه آزمون جهاد دانشگاهی در اطلاعیه ای اعلام کرد که " کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آموزشیاران و آموزش دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی قبل از سال 1392منتشر شده است."

این جدیدترین اخبار حوزه ی کاری من است که هیچ ارتباطی به من ندارد، چون من یک معلم مدارس غیردولتی هستم. من و همه ی همکارانم سال هاست که در مدارس غیر دولتی با افتخار به آموزش فرزندان قشر فرهیخته ایران عزیزمان مشغول هستیم، در این سال ها آرزو به دل ماندیم که مسئولان گرامی برای یک بار هم شده نقش ما را در آموزش و پرورش کشور پررنگ ببیند، اما گویا ما نامرئی هستیم و دریغ از یک نیم نگاه، چه رسد به نگاه ویژه و برگزاری آزمون داخلی و اختصاصی.

راستی شنیده اید که می گویند: " آزموده را آزمودن خطا ست!" ما با همین حقوق ماهی هشتصد و پنجاه هزار تومان،( که فقط از مهر تا اردیبهشت پرداخت می شود.) بدون بیمه و مزایای دیگر که شامل حال فرهنگیان رسمی کشور می شود، چنان عاشقانه کار کرده ایم که از سوی ریزبین ترین داوران یعنی پدران و مادران دانش آموزانمان،که بیشترشان از سرآمدان حوزه ی علم و دانش کشور هستند، بارها تحسین و تشویق شده ایم. در این سال ها شاگردان پویا و خلاق ما بارها در آزمون های علمی دانش آموزی که در سطح کشور برگزار می شود، خوش درخشیدند، که این خود گویا کار معلمان شایسته و کار بلد مدراس غیردولتی است.

در دنیای مجازی اما نیازی به توضیح نیست، کلاس داری کم نظیر و تدریس خلاقانه ی مجازی معلمان غیردولتی در " شاد " علاوه بر تایید اولیا دانش آموزان این مدارس، از سوی بازرسان آموزش و پرورش هم مورد تقدیر قرار گرفت. مسئولان گرامی ما از شما می خواهیم چند نمونه از محتوای کلاس های ما در شاد را ببینید. شاید که " شاد " بهترین شاهد تلاش های عاشقانه ی من و همکارانم شود و دل ما هم به خبرهای خوش از سوی شما، روشن شود.

باشد که خبر خوش استخدام، مرهم زخم کاری(شغلی) من و همکارانم شود.

* همکاران خوبم اگر آنچه خواندید حرف دل شما هم هست، لایک کنید تا دیده و شنیده شویم.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,203تومانبیت کوین: 64,389 دلار
592030
fa