مرسدس بنز به دنبال تولید انبوه پیشرانه‌های الکتریکی

1400/04/23   08:59
مرسدس بنز یکی از کمپانی های شناخته شده‌ی آلمانی در تولید اتومبیل می‌باشد. این کمپانی که در ساخت موتورهای دیزلی همچون v8 و v12 پیشرو و پیشتاز است، قرار است تا سال 2030 تولید این موتورها را متوقف کرده و به سمت تولید انبوه موتورهای الکتریکی است.
مرسدس بنز به دنبال تولید انبوه پیشرانه‌های الکتریکی

در حال حاضر اکثر کمپانی های معروف خودروسازی در جهت کاهش آلودگی هوا و همچنین حفاظت از محیط زیست به دنبال کاهش تولید ماشین های دیزلی و بنزینی هستند.

این کمپانی ها از جمله کمپانی مرسدس بنز به دنبال تمرکز بر روی ساخت و تولید انبوه ماشین های الکتریکی هستند.

شرکت مرسدس بنز اعلام کرده که تلاش می کند تا از تمام ماشین های بنزینی موجود یک مدل الکتریک را ارائه دهد و تا سال های نه چندان دور تولید ماشین های بنزینی را متوقف کند. این گزارش توسط نشریه آلمانی automobilewoche ارائه شده اما هنوز از زمان دقیق اجرای این طرح توسط کمپانی مرسدس بنز اطلاعات دقیقی وجود ندارد.

همچنین شرکت مرسدس بنز در نظر دارد تا علاوه بر ماشین های بنزینی، ماشین های هیبریدی برقی را هم کنار گذاشته و تمام تمرکز خود را بر پیشرانه های الکتریکی متمرکز کند.

کمپانی آئودی ملقب به ارباب حلقه ها یکی دیگر از کمپانی های پیشروی آلمانی در زمینه تولید انواع خودروهای لوکس، بیان داشته است که تا سال 2030 تلاش می کند تا خودروهایی با پیشرانه های الکتریکی را به بازار عرضه کند.

علی رغم این تلاش ها، نیاز به خودرو های دیزلی و بنزینی همچنان پابرجا می ماند و حتی با تولید پیشرانه های الکتریکی بسیاری از کشورها همچنان به خودروهای دیزلی یا بنزینی وابسته خواهند بود. به گفته کمپانی آئودی با وجود تولید خوردهای الکتریکی کشورهایی مانند هند و چین همچنان به خودروهای دیزلی یا بنزینی نیاز خواهند داشت.

مطمئنا اقدام کمپانی های خودروسازی در سراسر جهان برای تولید انبوه ماشین های برقی می تواند اقدام موثری برای حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا باشد.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: پیشرانه‌های الکتریکی
دلار: 64,632تومانبیت کوین: 66,714 دلار
646320
fa