تحولی در زندگی با ده سرگرمی

1400/02/02   18:34
همه مردم از واژه سرگرمی با عنوان "وقت تلفی" یاد می کنند. اما باید گفت سرگرمی فعالیت هایی است که ما در ازای آن حقوقی دریافت نمی کنیم و تنها با لذت بردن از آن، می توانیم خود را برای نشاط بیشتر، زندگی سالمتر، امید بالاتر، خلاقیت و موفقیت بیشتر آماده کنیم.
تحولی در زندگی با ده سرگرمی

همه مردم از واژه سرگرمی با عنوان "وقت تلفی" یاد می کنند. اما باید گفت، سرگرمی فعالیت هایی است که ما در ازای آن حقوقی دریافت نمی کنیم و تنها با لذت بردن از آن ، می توانیم خود را برای فعالیت های سخت تر آماده کنیم. در واقع سرگرمی می تواند باعث حس نشاط، خلاقیت و آمادگی ذهنی برای امور زندگی شود. در ادامه شما با ده سرگرمی برتر آشنا خواهید شد که می تواند تحولی عظیم در زندگی هر شخص ایجاد کند.


1- مدیتیشن

در طول روز برای هر شخصی استرس ها و تنش هایی وجود دارد که باعث ایجاد رخوت و سستی می شود و از همه مهمتر روح آدمی را می آزارد. مدیتیشن به عنوان یک سرگرمی مثبت می تواند باعث کاهش فکرهای زاید و در نهایت نشاط روزانه شود. پس بیایید به خود قول دهیم روزانه برای سلامتی جسم و روح مان، 10 دقیقه را به مدیتیشن بپردازیم.


2- چیزی برویانید و پرورش دهید

باغبانی به عنوان یک سرگرمی می تواند باعث شادی فرد شود. طبق تحقیقات انجام شده پرورش یک گیاه از کاشتن تا برداشت کردن می تواند باعث نشاط روح آدمی شود و با لذت بردن از دست پرورده ی خود استرس ها را کاهش دهد و حس مفید بودن را در شخص تقویت کند.


3- آشپزی کنید

آشپزی یک لذت است و خیلی ها فارغ از جنسیت شان به این شغل علاقه خاصی دارند. تولید یک غذای ایده آل نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود، بلکه سلامتی (مهمترین بُعد هر شخص) را هم به دنبال دارد.یک شعار معروف هست که میگه "زندگی سالم= غذای سالم". پس تا می توانید از غذای سالم خانگی استفاده کنید.


4- کتاب بخوانید

شاید با خواندن این عنوان تعجب کنید و با خود بگویید مگر کتاب خواندن هم سرگرمی محسوب می شود؟ در جواب باید گفت، وقتی معتاد خواندن شوی، این کار دیگر سخت نیست بلکه لذت است. در واقع با خواندن کتاب به خود کمک خواهیم کرد که 1- سطح تمرکزمان بالا رود. 2- بتوانیم حرفی برای گفتن در اجتماع داشته باشیم و از همه مهمتر فارغ از این دنیای پر از استرس، استراحتی به مغزمان دهیم و با پرت کردن حواس خود در رشد و شکوفایی هر چه بیشتر خود تلاش کنیم.


5- ساز بزنید

یادگیری موسیقی می تواند باعث افزایش آی کیو شود. جدای از بحث علمی آن، ساز زدن باعث حس آرامش در افراد می شود و نتیجه ی آن کاهش استرس و عملکرد بهتر در زندگی است.


6- برقصید

رقص نه تنها یک نوع ورزش بدنی محسوب می شود، بلکه باعث افزایش سرتونین خون می شود و حس نشاط و سرخوشی را در بدن افزایش می دهد.


7- ورزش کنید

بر همگان ثابت شده است که ورزش رابطه ی مستقیم با سلامتی دارد. کسانی که ورزش می کنند به خصوص از نوع تیمی آن، بسیار شادتر و اعتماد به نفسِ بالاتر دارند.


8- برای خود بنویسید

گاها پیش آمده که ذهن بسیار درگیر است و هیچ عامل خارجی نتوانسته بهبودی ایجاد کند. توصیه من به شما نوشتن است. از هر آنچه در ذهن تان می گذرد یادداشت برداری کنید. همین نوشتن ها باعث تخلیه ی روانی می شود و می توان در وقت مناسب به حل آنها پرداخت. حتی خاطرات خوش زندگی خود را هم در دفتری ثبت کنید و در مواقع تنش آنها را مرور کنید. خواهید دید چه قدر آرامش مهمان دل هایتان خواهد شد.


9- زبان جدید بیاموزید

تحقیقات نشان می دهد افرادی که به دو زبان یا بیشتر مسلط هستند، بسیار باهوش ترند. همچنین از زوال عقل جلوگیری می کند. اصولا افرادی که چند زبانه هستند اعتماد به نفس بالاتری دارند.


10- زمان هایی را برای معاشرت با دوستان و اطرافیان بگذارید

بشر از ابتدای خلقتش به صورت اجتماعی آفریده شد و این حس در وی تقویت شد که تنهایی باعث افسردگی است. پس حتی اگر خیلی سرتان شلوغ است، تایمی را در پایان هفته به وقت گذراندن با دیگران بپردازید. مطمئنم با نشاط بیشتری می توانید هفته جدید را آغاز کنید و شاید به صورت غیرمستقیم بتوانید استرس ها را کاهش دهید و با امید زندگی کنید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
666660
fa