جزیره ی توربین های بادی

1399/11/26   15:07
این مقاله با عنوان "جزیره توربین های بادی" به معرفی یکی از بزرگترین پروژه های استفاده از توربین های بادی برای تولید انرژی های پاک و تجدید پذیر می پردازد.
جزیره ی توربین های بادی

در چند دهه ی اخیر با توجه به معایب زیاد مصرف بیش از حد سوخت های فسیلی از جمله آلودگی هوا، افزایش گرمای کره زمین، به خطر افتادن زندگی گونه های گیاهی و جانوری و... بسیاری از کشورها تصمیم گرفتند تا انرژی های پاک و تجدید پذیر را جایگزین سوخت های فسیلی کنند. این انرژی های پاک شامل انرژی بادی، آبی و خورشیدی، زمین گرمایی می باشد.
کشور اروپایی دانمارک یکی از کشورهای پیشرو در زمینه استفاده از انرژی های پاک و تجدید پذیر می باشد که قصد دارد در آینده ای نزدیک جزیره ای از توربین های بادی را در دریای شمال ایجاد کند.
جزیره ای بزرگ که در مرحله نخست ظرفیت تولید 3 گیگاوات برق را دارد و در مرحله ی دوم این جزیره ظرفیت تولید 10 گیگاوات برق را دارا می باشد که می تواند برق بیش از 10 میلیون خانواده را تامین کند که این رقم بیشتر از جمعیت کشور دانمارک می باشد و مابقی برق تولید شده به کشورهای هلند، آلمان و بلژیک منتقل می شود.
کشور دانمارک قرار است پروژه ساخت این جزیره بزرگ را که از 200 توربین بادی تشکیل می شود با هزینه ای 34 میلیارد دلاری در سال 2026 اجرا کند و در سال 2033 از این جزیره انرژی پاک بهره برداری نماید. لازم به ذکر است که کشور دانمارک اولین کشوری است که 30 سال پیش پروژه استفاده از توربین های بادی را در دریا ایجاد کرد.
به طور قطع افزایش کاربرد انرژی های پاک و تجدید پذیر به جای سوخت های فسیلی گام بلندی در راستای کاهش آلودگی هوا، کاهش گازهای گلخانه، افزایش امید به زندگی، حفظ محیط زیست و ... می باشد. اکنون در جهان کشورهای بسیار زیادی هستند که در راستای حفظ کره زمین و منابع آن از انرژی های تجدید پذیر و پاک استفاده می کنند و بودجه زیادی را به این بخش اختصاص داده اند و در میان کشورهای اروپایی از جمله دانمارک پیشرفت هایی زیادی را حاصل کرده اند.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: جزیره ی توربین های بادی
دلار: 59,240تومانبیت کوین: 64,439 دلار
592400
fa