دلیل نگرفتن ناخن در شب چیست؟

نویسنده: مقاله نویس
1399/08/04   20:06
ناخن زدن یک عمل سالم است. به شما کمک می کند تا از جمع شدن میکروب ها و میکروب ها در فضای بین ناخن ها و انگشتان جلوگیری شود و به آنها اجازه نمی دهد با غذایی که می خوریم مخلوط شوند.
دلیل نگرفتن ناخن در شب چیست؟

ناخن زدن یک عمل سالم است. به شما کمک می کند تا از جمع شدن میکروب ها و میکروب ها در فضای بین ناخن ها و انگشتان جلوگیری شود و به آنها اجازه نمی دهد با غذایی که می خوریم مخلوط شوند.

آیا این یک خرافات است؟

خرافه عقیده ای اسطوره ای است که هیچ مبنای محکم یا توضیحی منطقی برای آن ندارد. هر جامعه ای خرافات زیادی دارد. با این حال ، ما باید به یاد داشته باشیم که به نام رد کردن خرافات ، ما از بسیاری از توصیه های مفید که نسل ها به ما تحویل داده اند ، غافل می شویم. بنابراین ، در وهله اول ، باید در مورد علم پشت آن تأمل کنیم تا مشخص کنیم خرافات است یا خیر.


دلیل 1
در آن روزها ، برق نبود. شب های آن روزها بسیار تاریک تر از الان بود. ناخن زدن در طول شب باعث می شود که تکه های ناخن به این ور و آن طرف بیفتد و جمع آوری و دفع آنها را با مشکل روبرو می کند. باقی مانده تکه های ناخن تهدیدی برای بهداشت است و ممکن است باعث ایجاد واکنش های آلرژیک شود ، زیرا ناخودآگاه با غذاها و مواد غذایی مخلوط شود.


دلیل 2
آن روزها هیچ ناخن گیر وجود نداشت. مردم فقط از چاقو برای اصلاح ناخن های خود استفاده می کردند. هنگامی که از چاقوها برای اصلاح ناخن در طول شب استفاده می شد ، خطر جراحات و خونریزی وجود داشت. از آنجا که دریافت کمک پزشکی در طول شب دشوار است ، مردم از بریدن ناخن در شب دلسرد می شوند.


دلیل 3
به نظر می رسد یک دلیل مذهبی نیز در پشت این وجود دارد. زمان شب ورود الهه لاکشمی به خانه است. اعتقاد بر این است که او شب ها در خانه می ماند تا خانه را با رفاه و ثروت برکت دهد. توصیه می شود که کارهایی مانند دفع زباله ، دادن پول ، پرداخت وام و کوتاه کردن ناخن و مو نباید در شب انجام شود که بی احترامی به الهه لاکشمی باشد.


دلیل 4
جادوی سیاه اغلب به قطعه شکسته ناخن یا تکه پیراهنی که فرد مورد نظر بر تن می کند ، نیاز دارد. بنابراین اعتقاد بر این بود که وقتی میخ ها در طول شب روی زمین می افتند ، ممکن است ارواح شیطانی یا افرادی که علیه ما جادوی سیاه می کنند تکه ناخن ما را جمع کنند و از آنها برای آسیب رساندن به ما استفاده کنند.

مشاوره مفید

از آنجا که در این روزها برق و نور زیادی داریم ، ممکن است بریدن ناخن ها را در زیر نور شدید در نظر بگیریم و اگر کسر شب ناخن را ترجیح دهیم نور کسل کننده ای نداشته باشیم.

بهتر است تکه های ناخن را پس از برش جمع کرده و با احتیاط و بدون باقی مانده از بین ببرید. این تنها زمانی امکان پذیر است که مکان را در زیر نور شدید بررسی کنیم.

برای احترام به اعتقاد دینی الهه لاکشمی که عصرها از خانه ها بازدید می کند ، بهتر است از بریدن ناخن بلافاصله بعد از گرد و غبار ، ترجیحاً تا ساعت 7 عصر خودداری کنید.

در این روزهای مدرن ، ممکن است ما اینقدر به خطر گرفتن قطعات ناخن خود توسط ارواح شیطانی یا جادوگران سیاه اهمیت ندهیم. با این حال ، یک توصیه خوب که می تواند بهداشتی هم باشد ، این است که ناخن ها را بعد از برش در روز یا شب ، بیرون بریزید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,965تومانبیت کوین: 66,548 دلار
589650
fa