نگاهی بر سیاره سرخ

1399/07/21   18:31
این مقاله با عنوان "نگاهی بر سیاره سرخ" به بررسی مختصری از سیاره مریخ می پردازد و در ادامه این نکته را بیان می کند که چه عواملی سبب علاقه دانشمندان به بررسی سیاره سرخ شده اند.
نگاهی بر سیاره سرخ

سیاره مریخ یا همان سیاره سرخ ملقب به الهه جنگ چهارمین سیاره در منظومه ی شمسی و نزدیک ترین همسایه به سیاره زمین است. دمای سیاره مریخ منفی 66 درجه سانتی گراد است که این یعنی دمای آن 77 درجه سانتی گراد کمتر از سیاره زمین می باشد.

سیاره مریخ سیاره ای عجیب و شگفت انگیز که نظر تمام دانشمندان و محققان را به خود جلب کرده است و در چند دهه ی اخیر به پایگاهی برای تحقیقات و اکتشافات فضایی تبدیل شده است. وجود نشانه هایی از اقیانوس های باستانی و همچنین وقوع پدیده سونامی در میلیون ها سال پیش در سیاره ی سرخ باعث شده است تا دانشمندان و محققان هر چه بیشتر کنجکاو شده و برای یافتن نشانه ها و عوامل حیات پای بر مریخ گذاشته و به تحقیق و جست و جو بپردازند.

در چند دهه اخیر کاوشگران فراوانی از کشورهای مختلف از جمله چین و آمریکا راهی سیاره سرخ شدند تا عوامل و نشانه های حیات را جست و جو کرده و شاید هم درباره موجودات فضایی اطلاعاتی بدست آورند. دانشمندان به دنبال یافتن اسرار مریخ همچنان در تکاپو هستند.

آیا در سیاره سرخ حیات وجود داشته؟ آیا در این سیاره موجوداتی فرا زمینی حضور داشته اند و آیا امکان حیات برای انسان ها در سیاره سرخ وجود دارد؟ این سوالات مهم ترین و اساسی ترین پرسش هایی هستند که پیش روی دانشمندان قرار گرفته اند و سیاره مریخ را به یک سیاره پر رمز و راز و عجیب برای تحقیق و اکتشاف تبدیل کرده اند.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: سیاره سرخ،سیاره مریخ
دلار: 64,757تومانبیت کوین: 66,718 دلار
647570
fa