انفجارِ بیروت

نویسنده: امین عدالتی
1399/05/15   18:19
در عصر روز سه شنبه 14 مرداد 99، انفجار شدیدی در بیروت پایتخت کشور لبنان اتفاق افتاد. حوادث و خبرهای این انفجار وحشتناک را در ادامه این مقاله دنبال کنید.
انفجارِ بیروت

1- علت انفجار:

انفجار ناشی از آتش سوزی انبار های مواد منفجره در بندر بیروت بوده است. البته هنوز به طور کامل معلوم نشده است انبار ها به چه دلیلی دچار آتش سوزی شده اند.


2- تعداد کشته ها:

تعداد کشته های این انفجار مرز 100 تا را رد کرده است و ممکن است بیشتر هم بشود؛ تعداد زخمی ها و مجروحان هم بالای 4000 نفر اعلام شده است. در پی انفجار های روز سه شنبه، سه روز تعطیلی و عزای عمومی در لبنان اعلام شد.


3- انگشت اتهام به سمت اسرائیل!:

چند سالی هست که در لبنان، هر فاجعه ای رخ دهد انگشت اتهام به سمت اسرائیلی ها می رود؛ طبیعی است که بعضی ها انفجار بندر بیروت را هم به اسرائیل ربط دهند؛ هرچند که رسانه های رژیم صهیونیستی به نقل از منابع سیاسی در اسرائیل اعلام کردند که : « انفجار بندر بیروت ارتباطی با اسرائیل ندارد ... » .


4- آشفتگی و هرج و مرج در لبنان:

وضعیت لبنان در این روز ها بسیار آشفته و به هم ریخته است؛ از یک طرف ترس و وحشت مردم از انفجار و کشته ها، از طرفی دیگر ضرر هایی که به اقتصاد و ارزش پول لبنان وارد می شود؛ و البته وضع وحشتناک بیمارستان ها که تعداد زیادی مجروح را باید درمان کنند. رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی نیز می تواند آمار کرونایی های لبنان را بالا ببرد. چند کشور از جمله ایران، آمادگی کامل خود را در هر زمینه ای برای کمک به لبنان اعلام کردند.


5- حمایت شخصیت های مهم از لبنان:

در پی این اتفاقات، اشخاص و مجموعه های بزرگی حمایت خود را از بیروت و لبنان نشان دادند. برای مثال باشگاه فوتبال آرسنال با انتشاری یک توییت با کشور لبنان ابراز همدردی کرد. ترجمه توییت باشگاه آرسنال :«بیروت ، فکرمان با شماست ؛ قوی بمان لبنان. »


بیروت مصیبت بزرگی دیده است و میزان خسارت و ویرانی بسیار زیاد است؛ آنها هیچگاه در این شرایط قرار نداشته اند و این اتفاق در تاریخ آنها بی سابقه بوده است.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: انفجارِ بیروت
دلار: 64,700تومانبیت کوین: 66,702 دلار
647000
fa