مرغ عشق، پرنده خانگی سخن گو

نویسنده: محسن احمدی
1399/05/05   18:53
اگر شما به یک پرنده خانگی سخن گو، کوچک و رنگارنگ علاقه دارید، من به شما پیشنهاد می کنم که ادامه این مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری را نسبت به آنها کسب نمایید.
مرغ عشق، پرنده خانگی سخن گو

اگر شما به یک پرنده ی خانگی سخن گو، کوچک و رنگارنگ علاقه دارید، من به شما پیشنهاد می کنم که ادامه این مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری را نسبت به آنها کسب نمایید.


مرغ عشق:

این پرنده تمامی ویژگی های بالا را دارد و اگر شما به دنبال چنین پرنده ای هستید که هم خانگی باشد وهم زیبا و سخنگو باشد پیشنهاد می کنم پرنده را تهیه کنید تا از داشتن آن لذت ببرید.


تاریخچۀ مرغ عشق:

پرنده های مرغ عشق به طوطی های دم دراز معروف هستند. این نوع پرنده ها حدود 115 گونه از پرندگان را تشکیل می دهند . این پرنده ها، طوطی های دانه خوار با جثه ای کوچک، دم های بلند و نوک تیز هستند. مرغ عشق ها به دلیل داشتن دم های بلند و ساختار موجی و صدفی بال هایشان به طوطی های دم دراز صدفی مشهورند. این پرنده ها حدوداً 20 سانتی متر هستند و معمولاً به رنگهای سبز و زرد دیده می شوند. طوطی های دم دراز در هوای گرم زندگی می کنند مانند هندوستان، استرالیا و... این پرنده ها ترجیح می دهند در مناطقی که دمای آنها میان 21 تا 26 درجه باشد، زندگی کنند مثل مناطق استوایی امریکا.تشکیل کلونی:

مرغ عشق ها، لانه های خود را درون حفره ای در درختها می سازند. آنها در این حفره ها جمع می شوند و یک کلونی جفت گیری را تشکیل می دهند. مرغ عشق ها دوباره در سال 6 تا 8 تخم می گذارند. متأسفانه این طوطی های دم دراز عمر بسیار کوتاهی دارند و حدوداً 6 تا 12 سال عمر می کنند.


تغذیه مرغ عشق ها:

غذایی که این پرنده ها مصرف می کنند شامل پلت، سبزیجات و میوه های تازه و دانه های مختلف می شود. بیشتر دامپزشک ها می گویند که حدود 70 درصد غذای طوطی های دم دراز را پلت تشکیل می دهد.


نگهداری از طوطی های دم دراز:

این پرنده ها جزء آن دسته از پرندگان آرامی هستند که به نوازش های محبت آمیز پاسخ می دهند و بسیار مهربان و پر عاطفه اند. یکی از تفاوت های این نوع طوطی با طوطی های دیگر، صدای آنها است. مرغ عشق ها بر خلاف طوطی های دیگر پر سر و صدا نیستند بلکه آنان صدایی دلنشین دارند و می توانند کلمات را با صدای زیبا بیان کنند که شنونده را به وجد بیاورد. این پرنده ها قادر به یادگیری هر کلمه یا هر زبانی هستند و این ویژگی ها هستند که باعث شده اند این پرنده را بسیار زیبا و جذاب جلوه دهند.


هشدار:

اگر شما قصد دارید تا از این نوع پرنده ها در خانه تان داشته باشید، پیشنهاد می کنم که این پرنده ها را در نزدیکی کودکان قرار ندهید زیرا مرغ عشق ها بسیار ترسو هستند و اگر بترسند تمام قابلیت های خود را از دست می دهند، مثل تخم گذاری و صدای زیبا.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: مرغ عشق
دلار: 59,220تومانبیت کوین: 64,456 دلار
592200
fa