در آغوش گرفتن، یک راه جالب برای پیشگیری از سرما خوردگی

نویسنده: امین دیدار
1399/04/29   12:56
آیا شما هم جز آن افرادی هستید که برای پیشگیری از ابتلابه سرماخوردگی یا سایر بیماری کمتر دیگران را بغل میکنید؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است باید بدانید که خود را از یک شانس بزرگ محروم کرده اید.
در آغوش گرفتن، یک راه جالب برای پیشگیری از سرما خوردگی

بغل کردن، فارغ از احساس حمایتی که به انسان می دهد در کاهش استرس و جلوگیری از ابتلا به برخی بیماری های عفونی نقش ویژه ای ایفا می کند. در آغوش کشیدن فردی که دوستش داریم، اعم از همسر، دوست، پدر، مادر یا هر کس دیگری علاوه بر آنکه یک منبع عاطفی، حمایتی بسیار خوب برای انسان است، نشان دهنده رابطه ی عمیق با دیگران است. حمایتی که به نحوی موثر استرس، عصبانیت، و افسردگی ما را می تواند کاهش دهد.

در واقع زمانی که شما پس از یک روز طولانی و سخت کاری فردی را که دوستش دارید در آغوش می کشید، به او احساس امنیت و آرامش می دهید. کنش ساده و بدون خرج که بسیاری از احساسات منفی و استرس های روز مره را دور می کند و بدن را در مقابل نفوذ بیماری های ویروسی مقاوم تر می کند. بنابراین افرادی که در طول زندگی تعداد دفعات بیشتری در آغوش کشیده می شوند در برابر بسیاری از بیماری ها از جمله سرماخوردگی مقاوم تر از سایرین هستند. همه ی ما میدانیم که در آغوش گرفتن یک فرد چه آرامشی به آدم دست می دهد و این آرامش باعث می شود احساست انسان مثل ترس، خشم، استرس و... کنترل شود، وقتی که ما بتوانیم ترس را کنترل کنیم در واقع یک مکملی می شود برای سیستم ایمنی بدن و در برابر بیماری ها همچون کرونا مقاوم تر می شویم و این احساسات را نه تنها در آغوش گرفتن فردی به ما دست میدهد، بلکه میتواند خود فرد هم این احساست را کنترل کند اگر به خودش باور داشته باشد.

وقتی که ما فردی را در آغوش می گیریم یک حس امیدواری به ما دست می دهد و این امیدواری همان باور به خود است. اگر ما باور نداشته باشیم که بیمار نمی شویم به خودمان ضربه می زنیم و بیماری را به خود جذب می کنیم و اگر باور داشته باشبم که بیمار نمی شویم حدود 30 درصد، بدن خود را در برابر تمام بیماری ها همچون کرونا مقاوم ساخته ایم این باور می تواند تمام زندگیمان را عوض کند که با در آغوش گرفتن فردی می توانیم این حس را داشته باشیم این حس را می توان به روش های دیگر نیز به دست آورد که بستگی به خود فرد دارد که به زندگی امیدوار باشد یا نه. باور داشتن به هرچیزی که می تواند ما را به آن آرزو بسیار نزدیک کند. در نتیجه آغوش گرفتن می تواند بسیار به ما کمک کند و می تواند احساسات ما را تنظیم کند. ما انسان ها می توانیم این احساسات را به خودی خود تنظیم کنیم و به آن باور دست یابیم. باید اعتماد با نفس بالا با خود دوست باشیم و خودمان را بخاطر گذشته بد سرزنش نکنیم و به آن چیزی که می خواهیم برسیم و در برابر تمام بیماری ها مقاوم باشیم.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: پیشگیری از سرما خوردگی،در آغوش گرفتن
دلار: 59,188تومانبیت کوین: 64,512 دلار
591880
fa