آموزش ساخت ماده ضد تعریق بدن و از بین برنده بوی نامطبوع

نویسنده: ولی اله
1399/04/02   07:26
با گرم شدن هوا در تابستان بوی بدن ناشی از تعرق، موضوعی ملال آور برای بسیاری از افراد می شود. تعریق یک روند طبیعی بدن برای کاهش دمای بدن و تنظیم حرارت اندام های داخلی است اما بوی ایجاد شده از تعریق باعث اذیت و آزار می شود.
آموزش ساخت ماده ضد تعریق بدن و از بین برنده بوی نامطبوع

با گرم شدن هوا در تابستان بوی بدن ناشی از تعرق، موضوعی ملال آور برای بسیاری از افراد می شود. تعریق یک روند طبیعی بدن برای کاهش دمای بدن و تنظیم حرارت اندام های داخلی است اما بوی ایجاد شده از تعریق باعث اذیت و آزار می شود. تعریق در هنگام ورزش و بالا رفتن تب بدن نیز کاملا طبیعی است. یکی از علائم هورومونی در بدن زنان که خیلی شایع هم هست مربوط به یائسگی است که باعث تعریق می شود. تعریق زیاد خصوصا در ایام گرم سال تبدیل به یک موضوع جدی و آزار دهنده هم برای فرد و هم برای اطرافیان می شود .آیا می توان این تعریق را تحت کنترل درآورد و برای کاستن مشکلات آن مقابله کرد؟ خوشبختانه جواب مثبت است. در این مقاله کوتاه شما با یک روش طبیعی و یک محصول بدون عوارض آشنا می شوید. که می توانید با بکارگیری آنها علاوه بر کاستن تعرق ناشی از گرمای محیط از دردسرهای بعدی آن مانند تغییر رنگ لباس و بوی نامطبوع عرق ریختن جلوگیری کنید.

یک روش آسان ساخت ماده ضد تعریق

اگر چه درمان های خانگی زیادی برای این موضوع وجود دارد ما روشی بسیار آسان برای ساخت ماده ضد تعریق را که مواد آن در همه خانه ها یافت می شود را توضیح می دهیم. برای ساخت این ماده به جوش شیرین و لیمو ترش نیاز دارید.

یک قاشق جوش شیرین که معادل 10 گرم میشود را با آب یک عدد لیمو ترش که از قبل گرفته اید را مخلوط کنید و ماده ای خمیری بدست می آید. این ماده را در زیر بغل بصورت حرکات دورانی ماساژ بدهید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد زیر بغل را بشورید. خواصی که این دو ترکیب حاصل می کنند خواص ضد باکتری و جلو گیری از بوی نامطبوع می باشد بعلاوه آب لیمو ترش مثل یک لایه بردار عمل کرده و سلول های مرده پوست را از قسمت های تعریق پذیر از بین می برد. با این روش شما می توانید همواره یک ماده ضد تعریق داشته باشید.

اما درست کردن این خمیر و شتشو و غیره کمی وقت گیر خواهد بود و در مواقعی که فرصت ساخت این ماده ضد تعریق را ندارید و ضرورت ایجاب می کند که در هوای گرم بیرون رفته و ناچارا تعرق نیز خواهید داشت بنظر می رسد بهترین راه حل تهیه یک عدد اسپری ضد تعریق که 48 ساعت هم ماندگاری و اثر دارد خواهد بود که می توانید مشخصاتش را همین جا بخوانید و یا این اسپری را بخرید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: ماده ضد تعریق بدن
667400
fa