خواص گیاه کندر

نویسنده: علی
1399/03/08   13:43
کندر ماده عجیب از طبیعت که خواص گیاهی دارد در سالیان قبل در کشور های ایران، مصر، یونان برای اهداف عمومی و روحی مصرف شده است. در این مقاله با خواص دیگر کندر و چگونگی اثر آن بر تقویت حافظه آشنا می شویم.
خواص گیاه کندر

کندر ماده گیاهی که از صمغ درخت بدست می آید. در طب سنتی، در تقویت حافظه و ضریب هوشی، این گیاه دارویی حرف اول و آخر را نیز می زند، و آنان که اهل طب سنتی بوده اند در ایام قدیم برای انواع بیماری ها از پودر کندر استفاده می کردند. کندر، مزه گس و تلخی دارا می باشد.

در کشور ما کندر به سه صورت کندر خوراکی، کندر موضعی،کندر بخوری نیز مصرف می شود. در بسیاری از کشورها مردم بر این باورند که کندر ماده جوان سازی مغز است که باعث تقویت حافظه می شود. خاستگاه کندر بر می گردد به کشور آفریقای جنوبی و بخوص سومالی، عمان، یمن. کندر در این کشور ها از درختی به نام OLibanum به صورت صمغ ایجاد می شود.

بسیاری از دانشمندان بر این باوراند که کندر برای تقویت حافضه و رفع فراموشی و ضعف حافظه بسیار موثراست، و بسیاری از مردم می توانند برای تقویت حافظه کودکان خود، در کودکی آنها از کندر استفاده کنند.

کندر در حدود 50000 هزار سال است که به عنوان خوشبو کننده در میان مردم استفاده می شود و حتی در کلیسا ها و معابد مانند (عود)استفاده می گردد، روغن کندر بسیار مفید می باشد. زیرا روغن آن در بسیاری از مناطق بخاطر قدرت مفید و معجزه آسای آن بسیار مورد تمجید قرار گرفته است.

کندر علاوه بر خواص درمانی آن خواص دیگری دارا می باشد که می تواند روغن آن را برای درد مفاصل بدن و نیز خوشبو کردن دهان و مادرانی که جنین در بدن خود دارند می توانند برای اینکه نوزاد خود باهوش دنیا بیاید از کندر استفاده کنند و البته مادران که از کندر استفاده می کنند نباید در مصرف آن زیاد روی کنند زیرا مصرف باید بعد از چهارماهگی جنین به طول یک ماه باشد که همین مدت کفایت می کند و زیادروی آن باعث تاثیرات بد بر روی جنین می شود ،و همچنین کندر می تواند در دوره قاعدگی یا ماهانه خانم ها نیز موثر باشد و همچین بر افراد که دارای پوست خشک می باشند موثر است.

کندر از درخت بصورت صمغ بدست می آید و این برای خیلی ها سوال که چگونه کندر از یک درخت بدست می آید؟ جواب این سوال این است که درخت کندر را قطع می کنند و هنگامی که درخت کندر قطع شد ماده سفید رنگی از آن بیرون می آید که طی چند ساعت بعد یا یک روز بعد شیره سفید رنگ از سفیدی به رنگ قهوه ای در می آید که به آن کندر گفته می شود.

امیدوارم این مقاله برای شما بسیار موثر باشد و با خواص این ماده گیاهی (کندر) بیشتر آشنا شده باشید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: خواص گیاه کندر
دلار: 59,002تومانبیت کوین: 65,592 دلار
590020
fa