آیا کرونا همیشه با ما خواهد بود؟

1399/02/23   12:48
بیش از دو ماه از درگیر شدن جهان با ویروس مرموزی به نام کرونا گذشته است. در این مدت مردم سبک زندگی جدیدی را در پیش گرفته اند و همچنان در انتظار بازگشت به شرایط قبلی هستند. اما آیا بازگشتی وجود خواهد داشت یا کرونا همیشه همراه ما خواهد بود؟
آیا کرونا همیشه با ما خواهد بود؟

ویروس مرموز کرونا که ابتدا توسط کشور های مختلف جدی گرفته نشد و همین موضوع باعث همه گیری بیش از حد آن و تبدیل شدن این بیماری به یک اپیدمی جهانی شد، امروزه به جدی ترین دغدغه ی تمامی جهان تبدیل شده است. کشور های مختلف با روش هایی نظیر قرنطینه، فاصله گذاری و ... در حال مبارزه با این ویروس و تلاش برای قطع کردن زنجیره ی مبتلایان هستند.

اما بالاخره چه خواهد شد؟ آیا کرونا ریشه کن خواهد شد؟ برای پاسخ دادن به این سوال، حالت های متعددی وجود دارد که با توجه به اتفاقات آینده امکان پذیر خواهند بود.

حالت اول : کشف واکسن کرونا

ایده آل ترین آینده ای که برای کرونا تصور می شود، کشف واکسن آن توسط دانشمندان است. تحت این شرایط، پس از تولید انبوه واکسن، مدت بسیار زیادی طول می کشد تا این واکسن با قیمت های گزاف در اختیار تمام مردم جهان قرار گیرد و همه ی مردم جهان با استفاده از این واکسن، سپری مقابل این ویروس به دست آورند و دیگر نگرانی از بابت ابتلا به این ویروس نداشته باشند. اما واقعیت این است که حتی با این شرایط ایده آل نیز حداقل یک سال طول می کشد تا از دست این ویروس منحوس راحت شویم.

حالت دوم : کشف داروی درمان کرونا

این حالت کاملا از حالت قبلی متفاوت است. در حالت اول از ابتلا به این بیماری پیشگیری میشد، اما در این حالت افراد مبتلا با مصرف دارو درمان قطعی می شوند. در صورتی که داروی درمان قطعی کرونا توسط دانشمندان کشف شود، کرونا همچنان با ما باقی خواهد ماند اما به عنوان یک بیماری ساده و عادی همانند سرماخوردگی! در این حالت روزی فرا خواهد رسید که ما پس از داشتن علائمی به دکتر برویم و پس از معاینه به ما بگوید که شما مبتلا به کرونا هستید و نسخه ای برای ما بپیچد و بعد از چند روز مصرف دارو درمان شویم!

حالت سوم : عدم کشف دارو یا واکسن کرونا

در این حالت که می توان گفت بدترین حالت در بین این سه حالت ممکن است، متاسفانه باید گفت که ویروس کرونا همیشه در زندگی ما باقی خواهد ماند. واقعیت این است که با قطع زنجیره ی کرونا و ضد عفونی گسترده و همه ی اقدامات بهداشتی پیشگیرانه، ویروس کرونا قطعا و کاملا از روی زمین پاک نخواهد شد. ممکن است تا حد زیادی از گستردگی این ویروس کاسته شود، اما نمی توان مطمئن شد که به طور کامل از بین رفته است. بنابراین لازم است به زندگی عادی خود با شرایط ویژه ای برگردیم.

حرف آخر

ویروس کرونا با وجود مبتلایان و کشته های بسیاری که در ایران و جهان داشته است، تلنگری به ما بود! ویروس کرونا شاید یک روز به طور کامل هم از بین برود، اما ویروس های دیگری نیز در جهان وجود دارد. بنابراین رعایت بهداشت باید همیشه انجام شود. حتی ویروسی خطرناک تر از ویروس کرونا نیز با رعایت بهداشت توسط همه ی جامعه قابل کنترل است. پس یادمان باشد که حتی بعد از از بین رفتن ویروس کرونا نیز بهداشت را کنار نگذاریم و همچنان با همین دقت، بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنیم.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: کرونا
دلار: 59,232تومانبیت کوین: 64,372 دلار
592320
fa