اصول اولیه گیتار زدن

نویسنده: علی دریایی
1398/10/19   00:57
هدف از این مقاله ایجاد آموزش و نکاتی پیرامون اصول اولیه نواختن گیتار پاپ میباشد. در این مقاله شما با اسامی اجزای مختلف گیتار و همچنین نحوه صحیح نامگذاری انگشتان و همچنین نحوه ی صحیح در دست گرفتن گیتار آشنا خواهید شد.
اصول اولیه گیتار زدن

با عرض سلام خدمت شما خواننده ی گرامی، در این مقاله مخواهم به اجزای مختلف یک گیتار اشاره ای داشته باشم. همانطور که در عکس مشاهده میکنید سیم های گیتار 6 عدد میباشد که 3 تا از سیمهای پایینی از جنس نایلون میباشد و 3 سیم بالایی از جنس فلز میباشد. خب همانطور که حدس میزنید صدای بم را سیم های فلزی تولید میکنند و صداهای زیر بم را سیم های نایلونی.

نحوه صحیح نامگذاری سیم های گیتار به این صورت است که از پایین به بالا صورت میگیرد، یعنی پایین ترین سیم که از جنس نایلون است را سیم 1 و بالاترین سیم که از جنس فلز است را سیم 6 مینامند.

نحوه ی صحیح نامگذاری انگشتان دست را هم که در عکس مشاهده میکنید. انگشت شصت دست چپ نام ندارد به این دلیل که پشت دسته ی گیتار قرار میگیرد و یکجورایی نقش نگهدارنده را بازی میکند.

توجه داشته باشید که نامگذاری فرت ها به این صورت است از راست به چپ انجام میشود و وقتی فرتی را مد نظر قرار میدهیم باید انگشتمان را پشت فرت قرار دهیم.

نحوه ی درست گرفتن گیتار در دست هم به این صورت است که اول روی یک صندلی بنشینید و زانوی پای راست را بالا بیاورید(میتوانید از پایه های نگهدارنده استفاده کنید) . نکته دوم اینکه حتما دسته گیتار مماس با فک صورتتان باشد یعنی دسته گیتار صعودی باشد. نکته ی سوم اینکه شصت دست چپ که پشت دسته ی گیتار قرار گرفته از دسته گیتار بالاتر نزند.

امیدوارم لذت برده باشید، این بنده ی حقیر رو از پیشنهاداتتون محروم نفرمایید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (1)
ترتیب
حسین عسکری کد: 45566

لطفآ ابعاد دقیق کاسه صدا ودور گینار رو بفرمائید

پاسخ
1401/03/31
ans_result_45566
کلمات کلیدی: گیتار زدن
دلار: 58,915تومانبیت کوین: 66,421 دلار
589150
fa