هجوم هکرها به گوشی های آیفون از طریق کابل شارژ گوشی

نویسنده: 8سال تا 80 سال
1398/10/04   15:56
در این مقاله شما با یکی از جدید ترین روش های نفوذ هکرها به گوشی های آیفون از طریق کابل شارژ گوشی آشنا می شوید. اگر از گوشی های آیفون استفاده می کنید این مقاله را حتما مطالعه کنید.
هجوم هکرها به گوشی های آیفون از طریق کابل شارژ گوشی

کابل لایتنینگ که برای شارژ گوشی آیفون استفاده میشود ممکن است راهی برای نفوذ هکرها به گوشی شما باشد.

چند روز قبل در کنفرانس دف کان(Def Con) یکی از بزرگترین گرد همایی های هکران دنیا شخصی به نام مایکل گراور متخصص و پژوهشگر امنیتی که در دنیای هکرها با نام MG شناخته میشود کابلی را معرفی و به نمایش گذاشت که ظاهرش کاملا شبیه کابل های لایتنینگ معمولی یا همان کابل شارژ گوشی های آیفون بود اما این فقط ظاهر کابل بود.

MG سازنده این کابل توضیح داده که مدارهایی درون این کابل ها کاشته که به راحتی مقدمات نفوذ را فراهم میکنند. کار آن قدر ظریف و هوشمندانه انجام شده که حتی سیستم شما هم نمیتواند بفهمد عملیات مخفی در جریان است.

تصور کنید که کار معمولی روزانه خود را انجام می دهید و یک سر کابل خود را به گوشی آیفون خود و سر دیگر کابل را به کامبیوتر خود وصل می کنید. انجام همین کار شما را از کاربر به قربانی تبدیل می کند. به محض اتصال کابل، هکر میتواند ترمینالی در سیستم شما باز کرده و یکی یکی فرمان ها را اجرا کند بدون اینکه قربانی کوچکترین شکی بکند.


چگونه با این روش می توان کسی را هک کرد؟

برای هک کردن افراد از این طریق کافیست که کابلی را که فرد از آن استفاده می کند با این کابل جعلی عوض کنید. به گفته سازنده کابل، حتی میتوانید آن را هدیه بدهید.


روش کار این کابل ها؟

این کابل ها ip یکسانی دارند و هکر میتواند به راحتی با استفاده از مرورگر موبایل خود به کابل وصل شود و از آنجا ترمینال را باز و فرمان ها را اجرا کند. این کابل جعلی طیفی از گزینه ها را برای هکرها میگذارد: اسکریبت ها و فرمان های گوناگونی که میتوانند آثار ویران گری بر جای بگذارند. نکته جالب اینجاست که MG ، تمام این کابل ها را با دست و در خانه شخصی خود ساخته است و نسخه آزمایشی آن را به مبلغ 200 دلار در کنفرانس دف کان به فروش رسانده است.


سخن پایانی

اگر شما هم از گوشی های آیفون استفاده می کنید و نیازمند تهیه کابل برای گوشی خود هستید در انتخاب مکان و شرکت و یا برند شخصی که این خدمات را ارایه می دهد بسیار تحقیق و دقت کنید که فاصله از دست دادن اطلاعات مهم شما به انتخاب یک کابل شارژ جعلی توسط افراد نادرست بستگی دارد.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: هک موبایل،هکر موبایل،هکر آیفون،هک آیفون
دلار: 59,186تومانبیت کوین: 64,426 دلار
591860
fa