نگاهی به گرجستان، کشوری در حال توسعه در آسیای میانه

نویسنده: ترجمه برتر
1398/09/15   14:44
گرجستان یکی از کشورهای منطقه قفقاز و آسیای مرکزی است که گردشگری این کشور به سرعت در حال رشد و توسعه است. هر ساله گردشگران زیادی و به خصوص از ایران به این کشور مسافرت می کنند تا از جاذبه های گردشگری آن بهره مند شوند.
نگاهی به گرجستان، کشوری در حال توسعه در آسیای میانه

ما، مردم یک کشور به نام گرجستان، رویاهای سفر شما را محقق می کنیم. شما می توانید به کشور گرجستان سفر کنید و از زیبایی های طبیعی آن بهره مند شوید. کشور گرجستان به لحاظ فرهنگی اشتراکات فرهنگی زیادی با ایران دارد.


سفر به کشور گرجستان یک سفر رویایی است که هرگز آن را فراموش نخواهید کرد. روستاهای زیبا و بکری که تا بحال آن ها را مشاهده نکرده اید. بسیاری از ایرانیان مقیم گرجستان تورهای مسافرتی را به این کشور ترتیب می دهند تا ایرانیان داخل کشور بتوانند از زیبایی طبیعی این کشور بهره مند شوند.


کشور گرجستان زیبایی های خیره ای کننده ای دارد که هر گردشگری که وارد کشور می شود را متحیر می کند.


مردم گرجستان مهربان و خونگرم هستند و با گردشگران با مهربانی برخورد می کنند. مردم گرجستان با همه گردشگران با مهربانی و خونگرمی رفتار می کنند.


شهرهای گرجستان


تفلیس

بزرگترین شهر گرجستان تفلیس است. این شهر در دو طرف رود متکواری قرار دارد. چشمه های آبگرم تفلیس بسیار مشهور است و به همین دلیل هر ساله گردشگران بسیاری به این شهر مسافرت می کنند. این شهر دو منطقه شرق و غرب جهان را به پیوند می دهد. امروزه موقعیت آن به گونه ای است که انرژی جهان از این شهر به سایر شهرهای جهان مبادله می شود و بزرگترین مبادلات تجاری هم در این شهر صورت می گیرد.


باتومی

شهر بندری باتومی در جنوب شرقی گرجستان واقع شده و حتی برخی مواقع به آن پایتخت دوم گرجستان هم می گویند. یک شهر گرم و پرباران است ولی گرمی و پربارانی آن هرگز مثل شهرهای استوایی نخواهد شد.


دیدنی ترین اماکن گرجستان


مجسمه مادر

بیشتر شهرهای کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق این چنین مجسمه ای را در شهرهای خود دارند. این مجسمه بیانگر دوستی با کشورهای دوست و دشمنی با کشورهای دشمن گرجستان است. مجسمه مادر با یک کاسه آب و یک شمشیر به عنوان یک مجسمه نمادین شناخته می شود.


شهر سنگی اوپلیستیخه

شهر سنگی یکی از بناهای تاریخی گرجستان به شمار می رود. این شهر سنگی نزد مردم گرجی به معنای معبد خدایان است. بسیاری از بناهای قدیمی شهرهای قدیمی مثل سیاهچال، کارگاه شراب سازی و دیگر سازه های قرون وسطایی را می توان در این ملاحظه کرد.


آداب و رسوم و راهنمای سفر گرجستان


صبحانه گرجی

صبحانه کشور گرجستان را نمی توان در کشورهای مجاور آن و حتی در کل جهان پیدا کرد. در شهر تفلیس مکان هایی برای صرف صبحانه گرجی مدنظر قرار گرفته است. البته بخاطر داشته باشید که هتل های گرجی این چنین صبحانه ای را سرو نمی کنند. اگر به فرض هم صبحانه گرجی سرو شود فقط در هتل های چهار یا پنج ستاره این کار صورت می گیرد. حتی برخی هتل های گردشگران با صبحانه گرجی و سایر غذاهای بومی گرجستان شگفت زده می کنند. به طور مثال شما در رستوران فابریکا می توانید انواع غذاهایی مثل کاچاپوری، لوبیانی، کیک موز، بریچ بهشتی را میل کنید و البته این چنین بریچی در هیچ جای تفلیس یافت نمی شود.


رستوران کیکلیتو

رستوران کیلکلیتو در مرکز تفلیس واقع است. در این رستوان انواع غذاها از تخم مرغ گرفته تا دسر و انواع غذاهای گرجی سرو می شود. این رستوران تا 8 شب نیز پذیرای گردشگران و مردم گرجستان است. این باغ رستوران می تواند محل ملاقات خیلی خوبی با دوستان قدیمی و جدید باشد.

حتی در این رستوران یک درخت با قدمت 100 ساله وجود دارد که رنگ و بویی تازه را به رستوران بخشیده و باعث شده که رستوان حال و هوای دیگری داشته باشد. همه غذاهایی که شما در این رستوان سفارش می دهید به طور یقین خوشمزه است و شما مزه آن ها را هرگز فراموش نخواهید کرد. شما می توانید صبحانه گرجی را در این رستوران سفارش دهید و مطمئن باشید که با بهترین کیفیت برای شما سرو خواهد شد.


هتل های گرجستان

در کشور گرجستان، شیک ترین و لوکس ترین هتل ها جای گرفته اند و این به خاطر این است که این کشور هرساله پذیرای گردشگران بسیاری است و به همین دلیل دولت گرجستان درصدد برآمده که هتل های شیک و لوکس و 5 ستاره ای را در این کشور با کمک سرمایه گذاران خارجی تاسیس کند.


مردم گرجستان و راهنمای سفر گرجستان

مردم گرجستان خیلی خونگرم هستند و شما به محض ورود به این کشور این قضیه را متوجه خواهید شد. البته در کشور گرجستان طوایف و گروه های قومی مختلفی هم زندگی می کنند.


فضای رستورانی شهر

در بسیاری از شهرهای گرجستان به خصوص شهرهای بزرگ یک فضای رستورانی حاکم است بدین معنی که بیشتر رستوان ها و کافه ها، میز و صندلی های خود را در خیابان های سنگفرش شده می چینند و گردشگران نیز در این چنین محیط هایی از نوشیدنی ها و غذاهای رستورانی بهره مند می شوند و همین عامل به جذابیت شهرهای گرجستان چندین برابر افزوده است و باعث شده که صنعت توریسم کشور به کمک صنعت رو به رشد خدمات در این کشور، سوددهی بسیار زیادی را برای دولت گرجستان به ارمغان بیاورد.


چشمه های آبگرم و راهنمای سفر گرجستان

شهر بورجومی مهم ترین شهری است که در آن چشمه های آبگرم به فراوانی وجود دارد و بسیاری از کافه ها و رستوران ها بیشتر به دلیل استقبال گرم گردشگران از این چشمه های آبگرم در این شهر تاسیس شده اند تا به گردشگران خدمت رسانی کنند. گردشگران از غذاهای گرجی و عربی استفاده می کنند و لذت صرف غذا در کنار استخر چشمه های آبگرم دو برابر می شود و باعث می شود که برای سال های بعد نیز دوباره از چشمه های آبگرم گرجستان دیدن کنند.


امنیت

کشور گرجستان یکی از امن ترین کشورهای منطقه قفقاز است. گردشگران از امنیت بسیار زیادی برخوردارند و پلیس گرجستان با همه قدرت با همه اشرار و تبه کاران مقابله می کند.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 64,700تومانبیت کوین: 66,702 دلار
647000
fa