کشف سیاره ای که همانند زمین قابل سکونت بوده است

نویسنده: ولی اله
1398/09/07   07:31
شاید بسیاری از ما از خود بپرسیم آیا سیاره ای قابل سکونت مثل زمین وجود داشته است؟ اخیرا محققین در زمینه ستاره شناسی و سیارات در پژوهش های خود اعلام داشته اند که سیاره دیگری بجز زمین برای زندگی و قابل سکونت وجود داشته است.
کشف سیاره ای که همانند زمین قابل سکونت بوده است

سیاره ای که در حال حاضر آن را بعنوان جهنم می شناسند زمانی در شرایط آب و هوایی ایی قرار داشت که قابل سکونت و قابل حیات برای موجودات زنده بود. این سیاره که زهره است در حدود بیش از دو میلیارد سال قبل، از لحاظ آب و هوایی برای وجود حیات و موجودات زنده قابل زندگی بوده است. اکنون حجم عظیمی از دی اکسید کربن در آن وجود دارد و دمای آن 462 درجه می باشد و 97 درصد فضای آن عملا از گاز دی اکسید کرین پر شده است. جالب است بدانیم 700 سال قبل در سطح آن اقیانوسی به عمق حدود 300 متر وجود داشته است.

ناسا در بررسی هایش اعلام داشته در برهه ای از زمان دمای سطح این سیاره بین 20 درجه تا 50 درجه بوده و از وقتی گاز دی اکسید کرین در هوای این سیاره وارد شده گاز های گلخانه ای در جو آن بالا رفته است. هنوز محققین متوجه علت بالا رفتن حجم گاز دی اکسید کرین در سیاره زهره نشده اند و بدلیل این که حجم گازهای گلخانه ای در این سیاره بقدری زیاد شد که حجم و فضای اتمسفر آن امکان جذب آن را پیدا نکرد و شاید به همین دلیل دمای سطح زهره بشدت افزایش پیدا کرده و شرایط حیات را در آن از بین برده است.

سیاره زهره که از جهات بسیاری مثل جرم، جو و اندازه تقریبا مانند زمین است و همچنین نزدیکترین سیاره به زمین در منظومه شمسی است بعنوان خواهر زمین شناخته می شود. نام دیگر زهره ناهید است.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,952تومانبیت کوین: 66,530 دلار
589520
fa