جشن 50 سالگی آپولو

1398/08/19   23:02
بازگشت به کره ماه، بعد از 50 سال از اولین فرود انسان، از برنامه های آپولو است. ربات های ناسا در جستجوی مکانی ایده آل بر سطح ماه هستند تا امکان بازگشت انسان ها به ماه را فراهم کنند.
جشن 50 سالگی آپولو

50 سال است که انسان ها به سطح ماه برنگشته اند، ولی ناسا با مأموریت های رباتیکی در حال بازگشت به ماه است.


ربات ناسا


در 20 ژوئیه 1969، بیش از نیم میلیارد نفر فرود آمدن انسان ها بر روی ماه را تماشا کردند. قبل از آن انسان ها به دنیای دیگری قدم نگذاشته بودند و از آن بازدید نکرده بودند. اما 50 سال بعد، نزدیک تر از همیشه در حال بازگشت به ماه هستیم.

قدم گذاشتن بر سطح ماه یکی از بزرگترین دستاوردهای بشریت است. اکنون، طبق برنامه ای جدید از طرف کاخ سفید، انسان ها قصد دارند پنج سال ریسک کنند. خوشبختانه، ناسا از قبل با مأموریت های رباتیک در جستجوی بهترین مکان ها برای بازگشت انسان ها به سطح ماه بوده است. این مأموریت ها باعث شدند اکنون درک بهتری از ماه نسبت به گذشته داشته باشیم که در تعیین مکان ایده آل برای ارسال انسان ها کمک می کند.

تلاش طولانی مدت بشریت برای بازگشت به ماه انسان ها را به هیجان می آورد. ملل مختلف در سراسر جهان مأموریت هایی را آغاز کرده اند و ناسا ابتکار عمل جدیدِ جسورانه ای برای فرود آوردن انسان ها بر روی ماه تا سال 2024 و ساخت ایستگاه فضایی جدید قمری در نظر گرفته است. ناسا دارای سه فضاپیما است که هم اکنون در حال بررسی ماه هستند.


در حالی که گذشتگان در این مورد شکست خورده اند آیا این برنامه ریزی ها برای بازگشت موفقیت آمیز خواهند بود؟

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 64,730تومانبیت کوین: 66,744 دلار
647300
fa