هفت مرحله از طاس شدن موی آقایان

1398/08/17   10:36
همه ما زنان یا مردان کاملاً به موهایمان وابسته هستیم. جوانی مردان را به موهای آنان نسبت می دهند و مشکل واقعی از زمانی شروع می شود که طاسی هم آغاز می گردد. گاهی اوقات ریزش مو مربوط به سن شما نیست، در واقع این امر می تواند برای هر کسی ایجاد شود.
هفت مرحله از طاس شدن موی آقایان

هفت مرحله از الگوی مردانه طاسی سر

همه ما زنان یا مردان کاملاً به موهایمان وابسته هستیم. جوانی مردان را به موهای آنان نسبت می دهند و مشکل واقعی از زمانی شروع می شود که طاسی هم آغاز می گردد. گاهی اوقات ریزش مو مربوط به سن شما نیست، در واقع این امر می تواند برای هر کسی ایجاد شود و اگر از موهای خود به درستی مراقبت نکنید، بدون توجه به سن شما، جوان یا نوجوان، پیر یا میانسال شما را به سمت طاسی سوق می دهد.


همانطور که می دانید دلایل طاسی می تواند استرس، اضطراب، افسردگی، مبارزه با تنش های مالی و بسیاری از موارد ذهنی دیگر باشد. با این حال، طاسی می تواند به دلیل رژیم غذایی بد نیز ایجاد شود. از این رو توصیه می شود رژیم غذایی سالم و البته مطابق با شرایط آب و هوایی داشته باشید.


در اینجا ما 7 مرحله طاسی مرد را توضیح می دهیم، نگاهی به آن بیندازید.

برای کمک به درک بهتر، ما کلیه ی 7 مرحله ی طاسی که در مردان اتفاق می افتد را ارائه می کنیم ، به آنها توجه کنید.


1- مرحله خفیف

ریزش مو کاملاً خفیف و سبک است به طوری که شما حتی نمی توانید متوجه ریزش مو شوید. با این وجود، کم شدن مو ممکن است درست در نزدیکی ناحیه رویش مو ایجاد شود. توصیه می شود که در این مراحل اولیه، مراقبت های مناسب را نادیده نگیرید، وقتی در مرحله اولیه از مو خوب مراقبت کنید می توانید طاسی را متوقف کنید.


2- مرحله ی قابل توجه

شما احتمالاً قبلاً به این مرحله فکر کرده اید. این مرحله ای است که شما به آرامی شروع به طاس شدن و ریزش مو به طور قابل توجه خواهید کرد. همچنین خط رویش مو و فرق سر مشخص تر می شود. و به زودی در پیشانی خط M شکل شروع می شود.


3- مشاهده ی پوست سر

اکنون پس از شکل M در سر، طاسی بر روی پوست سر شما قابل مشاهده خواهد بود. احتمالاً در قسمت رویش مو، شما موهای زیادی نخواهید داشت. با این حال، مو نازک می شود و به زودی طاسی ظاهر می گردد. در این مرحله، پوشاندن مناطقی که مویی ندارد مشکل خواهد بود.


4- منطقه بزرگ طاس

بله، این مرحله ای است که در مناطق مختلف سر از جمله پیشانی و فرق سر، طاسی را مشاهده خواهید کرد. این مرحله ای است که شما دچار نگرانی خواهید شد. محل های بزرگتر طاسی علائم واقعی هستند.


5- مرحله شدید

احتمالاً در این مرحله شما دیگر قادر به انجام هیچ کاری نخواهید بود. ریزش مو یا کم شدن مو کاملاً شدید شده است و طاسی بیش از 50٪ ظاهر شما را به خود اختصاص داده است. در مردان این مرحله اغلب در سن 50 سالگی رخ می دهد. با این حال، برخی از مردها هستند که برای مقابله با ریزش مو اقدام به تراشیدن مو می کنند.


6- وسط سر

اکنون باید از قسمت پشت سر مراقبت کرد. دیگر هیچ مویی در فرق سر باقی نمانده است، و در این مرحله است که شما احساس خجالت می کنید. فقط دو طرف سر مو مانده و بقیه به نظر می رسد که تراشیده شده است. با این حال، شما می توانید در این مرحله به دنبال محصولات دارویی و درمان های کاشت مو باشید.


7- مرحله نعل اسب

هفتمین مرحله به عنوان الگوی نعل اسب شناخته می شود که در آن هیچ مویی در قسمت میانی، نیمه عقب سر و پیشانی شما دیده نمی شود. نگران نباشید، بسیاری از گیاهان و محصولات دارویی وجود دارد که به هر حال می توانند به شما کمک کنند.


نتیجه:

شما اکنون هفت مرحله از طاسی در مردان را می شناسید، که تحمل آن بسیار دشوار است. بنابراین، سعی کنید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید، به سراغ محصولات فیبری (Fiber hair products) مناسب برای موی سر که ارگانیک هستند بروید، و اگر تغذیه مناسب نداشته باشید، باید در مرحله اولیه طاسی به آن توجه کنید و به دنبال برخی داروها برای موی سرتان باشید.


نوشته: Jani Durrani

ترجمه: فریبا قهرمانی

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,053تومانبیت کوین: 58,605 دلار
580530
fa