راه بند اتوماتیک چیست و چه مزایایی دارد؟

نویسنده: ترجمه برتر
1398/08/14   19:26
اگر با خودرو وارد بیمارستان و یا محیط های اداری شده باشید به احتمال زیاد یک توقف کوچک در درب نگهبانی آن محل داشته اید و منتظر بوده اید که لوله درازی بالا برود و اجازه ورود به داخل محوطه به شما داده شود همین وسیله که از دیدگاه عمومی لوله نامیده می شود راهبند نام دارد.
راه بند اتوماتیک چیست و چه مزایایی دارد؟

ساختار راه بند اتوماتیک

راه بند اتوماتیک باعث صرفه جویی در وقت می شود. راه بند به دسترسی سریع تر و ایمن تر عابران و خودروها به محل خصوصی کمک می کند. میله راه بند به صورت عمودی به طرف بالا حرکت کرده و راه را مسدود می کند. راه بندها همیشه در انتها یا در ابتدای مسیر قرار داده می شوند تا حرکت عابران و خودرو در یک مسیر معین کنترل شود. برخی راه بندها ، به بازوی دومی هم مجهز هستند که از 300 تا 400 میلی متر متغیر بوده و زمانی که پایین آورده می شوند در زیر بازوی میله بالایی قرار می گیرند. این بازو نزدیک شدن به راه بند را به خوبی نشان می دهد و در زمان بالا بردن راه بند به صورت صاف و یکدست قرار می گیرند و زمانی که راه بند بالا برده شده نیمه آن به صورت افقی قرار گرفته و به صورت حرف L برعکس دیده می شود.


راه بند اتوماتیک

راه بند اتوماتیک در انواع و اقسام مختلفی طراحی و تولید می شود. راه بند الکترو مکانیکی یکی از آن ها بوده که بسیار مطمئن است. برخی از راه بندهای اتوماتیک با فناوری های خاصی تولید می شوند. برخی راه بندهای الکترو مکانیکی می توانند بدون استهلاک به صورت مداوم کار کنند. بنابراین متوجه می شوید که راه بندهای الکترو مکانیکی می توانند به صورت مداوم کار کرده و بهترین راه بند حرفه ای به شمار می روند.


عوامل اجرایی کار راه بند اتوماتیک

· فشار دکمه

· ریموت کنترل

· سنس کارت ورود

· دیکتورهای حلقوی

· سنسورهای الکترونیکی

· دستگاه های الکترونیکی


کاربری راه بند اتوماتیک

به طور معمول از راه بندها در چهارراه ها، ایستگاه های بازرسی، پارکینگ ها، و ورودی مناطق ممنوعه استفاده می شود. با راه بندهای اتوماتیک می توان میزان تردد در منطقه را کنترل کرد و حتی می توان بدون ایجاد هر گونه خللی در تردد و ترافیک منطقه، حرکت عابران و خودروها و افراد ناشناس را کنترل کرد. برخی از راه بندها اتوماتیک و برخی آنالوگ بوده و با دست کنترل می شود.


راه بندهای دستی به صورت افقی قرار می گیرند. در برخی مکان ها می توان با نصب راه بند حرکت اتوبوس و نیروهای امدادی را سریع تر کرد، طوری که وسیله ای مانع و مزاحمی برای تردد این وسایل و نیروهای امدادی نخواهند بود.


حفظ حریم خصوصی و امنیت بیشتر با راه بند اتوماتیک

با راه بند اتوماتیک بهتر می توان امنیت و حریم خصوصی را حفظ کرد. راه بند اتوماتیک راه آهن با نزدیک شدن قطار بسته شده و بعد از عبور قطار بالا رفته و مسیر حرکت برای عابرین پیاده و خودروها باز می شود. راه بند اتوماتیک راه آهن خود بخود باز و بسته می شود و لازم نیست که اپراتوری را برای این کار در محل مشخص کرد.


راه بند اتوماتیک به گونه ای طراحی شده که تردد و حرکت خودروها و عابرین پیاده نظارت و کنترل شده و بدین ترتیب در هزینه صرفه جویی خواهید کرد. البته راه بند اتوماتیک مزایای دیگری هم دارد.


مهم ترین موارد استفاده از راه بند اتوماتیک

· توقفگاه های ماشین

· مراکز خرید

· بیمارستان ها

· دانشگاه ها

· هتل ها

· ساختمان ها و مراکز تجاری

· کارخانجات

· آپارتمان ها

· مجتمع های مسکونی


مزایای راه بند اتوماتیک


1. بهبود امنیت

امروزه امنیت در املاک تجاری و مسکونی خیلی مهم است. با نصب راه بند اتوماتیک می توانید کلیه ورودی های عابرین پیاده و خودرو را کنترل کنید. با پایین آمدن راه بند اتوماتیک ، هیچ خودرویی نمی تواند به ملک شما وارد شود. شما با نصب یک راه بند اتوماتیک می توانید ورودی و خروجی ملک خود را به بهترین نحو نظارت و بازرسی کنید.


2. کنترل جریان ترافیک

با نصب یک راه بند اتوماتیک می توانید جریان ترافیک ملک خود را به بهترین نحو ممکن کنترل کنید. این قضیه به هنگام کمبود فضای توقف خودرو بیشتر نمایان می شود. با نصب راه بند اتوماتیک می توانید زمان مشخص توقف برای هر خودرو را کنترل کرده و با تکمیل ظرفیت پارکینگ از ورود خودروهای بعدی جلوگیری کنید.


راه بند اتوماتیک می تواند در کنترل جریان ترافیک با کنترل از راه دور موثر واقع شود و این قضیه در زمان اوج ترافیک بیشتر محسوس است. شما می توانید اشخاص و خودروهایی که آرام تر حرکت می کنند را به مناطقی که جریان ترافیک بالا است هدایت کنید.


3. صرفه جویی در هزینه هایی امنیتی

با نصب راه بند اتوماتیک، می توانید در هزینه های امنیتی در بلندمدت صرفه جویی کنید. نصب راه بند اتوماتیک به صرفه بوده و هزینه های نگهداری آن نیز اندک است.


با نصب راه بند اتوماتیک دیگر به نگهبان و حراست نیازی نخواهید داشت و بنابراین هزینه های امنیتی ملک شما کاهش خواهد یافت.


راه بند اتوماتیک همه نیازها و الزامات امنیتی را برآورده می کند. بدین معنی که هر خودرو قبل از خروج یا ورود باید لحظه ای ایست کند و می توان با دوربین های مدار بسته شخص یا خودرو را کنترل کرد.


اشخاص یا خودروها بعد از بازشدن راه بند، می توانند به فضای مورد نظر وارد شوند. از آن جایی که خودروها و اشخاص با وارد کردن کد وارد فضای مشخص شده می شوند، بنابراین راه بند اتوماتیک در برقراری امنیت و پیشگیری از سرقت و ترور و رفتارهای ضد اجتماعی موثر واقع خواهد شد. راه بند اتوماتیک نه تنها این اهداف را برآورده می کند بلکه فقط اشخاص دارای مجوز می توانند به محوطه وارد شوند.


4. کسب درآمد از فضاهای پارکینگ

اگر یک فضای پارکینگ دارید، می توانید بعد از نصب راه بند اتوماتیک از فضاهای پارکینگ کسب درآمد کنید. راننده وسیله نقلیه می تواند به ازای هر ساعت توقف در پارکینگ، مبلغی را پرداخت کند و با این روش می توانید کسب درآمد کنید. ایجاد فضاهای پارکینگ در مرکز شهر و مراکز تجاری بهترین روش برای کسب درآمد است و بسیاری از مردم و رانندگان از آن استقبال خواهند کرد.


5. رعایت حریم خصوصی

اگر فضای تجاری داشته باشید، می توانید با نصب راه بند اتوماتیک از دزدی در مرکز تجاری جلوگیری کنید. نصب راه بند اتوماتیک به رعایت حریم خصوصی در مناطق مسکونی کمک خواهد کرد.


6. استفاده موثر از فضا

نصب راه بند اتوماتیک به استفاده موثر از فضا کمک خواهد کرد. برای نصب راه بندهای دستی و آنالوگ لازم است که فضای بسیار زیادی داشته باشید. حتی کمترین فضای عمودی برای نصب راه بند اتوماتیک کفایت خواهد کرد.


7. بادوام

راه بند های اتوماتیک بادوام ساخته می شوند. آن ها در مقابل خراشیدگی و سایش مقاوم ساخته شده و هزینه نگهداری آن ها نیز کم است.


8. خروج آسان خودرو علی رغم قطع برق

حتی اگر در ملک شما تا مدتی برق قطع شده باشد؛ راه بند اتوماتیک بخوبی عمل کرده و به راحتی باز خواهد شد و بنابراین خودروها می توانند به سرعت از پارکینگ ملک شما خارج شوند.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 57,298تومانبیت کوین: 51,604 دلار
572980
fa