رهایی از بوی بد دهان با اقدامات صحیح

1398/08/14   14:56
بوی بد دهان می تواند به دلایل مختلف ایجاد شود، رژیم غذایی ناسالم، الگوی خواب، بیماری، اعتیاد مانند استعمال سیگار و نوشیدن زیاد قهوه. دلایل آن مهم نیست، مهم کنترل کردن بوی بد دهان با اقدامات صحیح است. در اینجا 3 روش برای کم کردن بوی بد دهان آورده شده است.
رهایی از بوی بد دهان با اقدامات صحیح

مهم نیست که چقدر خوش تیپ و خوش لباس باشید، اگر از نفس بد بو رنج می برید، تنها تنفس شما است که شما را از بقیه دور می کند. نفس بد بوی خود را برای روز بعد نگه ندارید.

Halitosis یا بوی بد مزمن دهان معمول نیست. تقریباً 20 تا 30 درصد از جمعیت جهان از آن رنج می برند. و 70 تا 80 درصد بقیه به دلیل بوی بد آنها رنج می برند. بنابراین، اگر جزء 20٪ اول هستید ، زمان آن فرا رسیده است که در این باره کاری انجام دهید.

بوی بد دهان می تواند به دلایل مختلف ایجاد شود، مثل رژیم غذایی ناسالم، الگوی بد خواب، بیماری، اعتیاد مانند استعمال سیگار و نوشیدن زیاد قهوه. دلایل آن مهم نیست، مهم کنترل کردن بوی بد دهان با اقدامات صحیح است. در اینجا 3 روش برای کم کردن بوی بد دهان آورده شده است:


1- آب نبات نعنایی را جایگزین آدامس بدون قند کنید

آب نبات های نعناعی یا منتول سریع ترین راه برای داشتن نفس خوشبو است، اما نباید فراموش کرد که این ها نیز با قند ساخته شده اند. هنگامی که طعم نعنا از بین می رود، طعم اسیدی مانده از شکر در دهان راهی برای رشد باکتری و خراب شدن دندان های شما می شود.

راه حل: بهترین کار استفاده از آدامس های نعنایی بدون قند است. نه تنها به عنوان یک خوشبو کننده دهان عمل می کند، بلکه با افزایش بزاق سطح PH را نیز حفظ می کند به علاوه، جویدن باعث تقویت عضلات فک شما نیز می شود.


2- مسواک زدن و استفاده از نخ دندان

بوی بد دهان با عادت های بد در مورد دندانتان ارتباط دارد. در حالی که تمایل دارید به طور مرتب مسواک بزنید و اولویت شما در مسواک زدن است به طور کلی نخ دندان را فراموش می کنید. مسلماً استفاده از نخ های رشته ای کار دشواری است، اما اکنون تعداد بسیاری از نخ دندان های خوب حاوی آب مثل flosser racura Smart Water O وجود دارند. آنها قابل حمل هستند و مثل نخ دندان های رشته ای درد آور نیستند. از این گذشته، می توانید به طور مستقیم از دهانشویه با این نخ دندان ها استفاده کنید. با این کار از بوی بد دهان خداحافظی کنید.


3- آب درمانی کنید:

نوشیدن حداقل 3 لیتر آب برای سلامتی مناسب است. این شامل سلامتی دندان نیز می شود. هر چه آب بیشتری مصرف کنید، احتمال رشد باکتری ها در دهان شما کمتر می شود. نبودن باکتری در دهان معادل نبودن بوی بد دهان است.

علاوه بر این می توانید اقدامات دیگری نیز انجام دهید از جمله خواب کافی، رژیم غذایی سالم با سبزیجات خام فراوان و میوه هایی با فیبر زیادی. بدن ما یک مکانیسم پیچیده و وابسته به یکدیگر است که همگی برای ایجاد عملکرد ما در همگام سازی کار می کنند. یک قدم کوچک به منظور مراقبت از بدن، شما را به سمت یک سبک زندگی سالم و شاد می برد.


نوشته Pooja Agrawal

ترجمه: فریبا قهرمانی

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,018تومانبیت کوین: 67,439 دلار
590180
fa