گواهینامه موتور - هزینه گواهینامه موتور سیکلت

نویسنده: مسبی دات كام
1398/04/08   08:51
گواهینامه موتور - هزینه گواهینامه موتور سیکلت

نحوه دریافت گواهینامه موتور سیکلت

یکی از روش هایی که می توانیم از شلوغی و ترافیک خیابان ها خلاص شویم استفاده از موتور سیکلت است. برای استفاده از این وسیله ی نقلیه باید گواهینامه موتور سیکلت داشته باشید، تنها به این روش می توانیم از این وسیله استفاده نماییم. از طرف دیگر می توانید با استفاده از همین موتورسیکلت کسب درآمد نموده و کمی از مشکل بیکاری خود را مرتفع کنید. 

جوانان بیکار سرزمینمان می توانند با کسب گواهینامه موتورسیکلت اقدام به مسافرکشی در کلان شهر های شلوغ نموده و برای خود شغلی نیمه وقت داشته باشند. 

یک مزیت دیگری که این گواهینامه نسبت به گواهینامه ی پایه 3 دارد، کم هزینه بودن ان است. با تمام این تفاسیر جوانان به دنبال کسب گواهینامه موتور سیکلت هستند. ما در اینجا به شما راه های کسب گواهینامه موتور را بیان خواهیم نمود.

جهت مشاهده قیمت روز گواهینامه موتور اینجا کلیک کنید

   

هزینه دریافت گواهینامه موتور سیکلت

درست است که ما در مورد هزینه ی کمتر گواهینامه موتور نسبت به گواهینامه پایه 3 برای شما صحبت کردیم، اما همانطور که میدانید اموزشگاه های رانندگی در این مورد برنامه ای جدا دارند. طبق نرخی که پلیس + 10 برای گذراندن 24 ساعت آموزش رانندگی موتور اعلام نموده است، افراد جویای گواهینامه باید مبلغی معادل 432 هزار تومان برای 24 ساعت آموزش پرداخت نمایند.

این هزینه هیچ ربطی به هزینه ی دریافت گواهینامه موتورسیکلت ندارد و صرفا مربوط به کلاس های آموزشی می باشد.

کلاس هایی که به صورت تئوری برگزار می شود هر 16 ساعت آموزش مبلغی معادل 70 هزار تومان دریافتی داشت. کسب گواهینامه ی موتور با گواهینامه ی پایه 3 در اجباری بودن کلاس های اموزشی ان می باشد. یعنی هنرجو باید تمام ساعات آموزشی را برای کسب گواهینامه طی کند.

البته برخی اموزشگاه های تمام 24 ساعت آموزش را به صورت اجباری ننموده اند و می توانید با کسب اطلاع از این اموزشگاه های متوجه شوید چند ساعت آموزش اجباری و چند ساعت ان اختیاری است.

شما می توانید تمام جزئیات را از طریق مراجعه به پلیس + 10 کسب نمایید. با این که هزینه های تشکیل پرونده و تکمیل آن کمی برای شما هزینه آفرین می باشد. اما در کل کسب گواهینامه موتور سیکلت هزینه ی چندانی در بر ندارد. 

هرگز این مسئله را فراموش نکنید که هیچ وسیله ی نقلیه ای را بدون کسب گواهینامه مورد استفاده قرار ندهید. حتی اگر در رانندگی مهارت بالایی نیز دارید باز هم استفاده از این وسایل بدون کسب گواهینامه خطای محض می باشد. زیرا با کوچکترین اتفاق ممکن است شما به دردسر بزرگی بی افتید. اگر تصادف کنید هیچ بیمه ای خسارت شما را تقبل نخواهد کرد. پس بدون گواهینامه به هیچ عنوان از موتورسیکلت استفاده نکنید. 
  

  
مراحل کسب گواهینامه موتور سیکلت

اولین مرحله برای کسب گواهینامه مراجعه نمودن به آموزشگاه های رانندگی و کسب اطلاع از زمان کلاس های اموزشی انها می باشد.

مرحله ی دوم ثبت نام گواهینامه می باشد. این که چه مدارکی لازم است برای ثبت نام؟ و دیگری این که قیمت ثبت نام چقدر می تواند باشد؟ را باید بدانید. 

در پاسخ به سوال اول می توانیم چنین بیان کنیم که گواهینامه ی موتور سیکلت در حال حاضر فقط برای آقایان صادر می شود. از این رو باید حتما کارت پایان خدمت یا گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشید. اگر هیچ یک از این موارد را نداشتید باید دفترچه پر کنید. 

پس از آن باید 8 قطعه عکس 3 در 4، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و در صورت احتیاط کپی گواهینامه ی ماشین خود را به همراه داشته باشید.

در پاسخ به سوال دوم می توانیم بگوییم در اولین قدم باید 60 هزار تومان برای هزینه ی گواهینامه پرداخت کنید. پس از آن باید معاینه چشم انجام شود و مدارک کامل شود که 20 هزار تومان برای شما هزینه دربر دارد.

در انتها نیز 80 هزار تومان بابت شروع کلاس تئوری باید پرداخت شود. آزمون گواهینامه نیز پس از پایان جلسات صورت می گیرد.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: گواهینامه موتور، گواهینامه موتور سیکلت
دلار: 57,146تومانبیت کوین: 51,534 دلار
571460
fa