در شهر دوبی مسافران با کوآدکوپتر جا‌به‌جا می شوند

نویسنده: مسبی دات كام
1395/11/28   17:43
در شهر دوبی مسافران با کوآدکوپتر جا‌به‌جا می شوند

ساکنان دوبی تابستان امسال یک ابزار جابه‌جایی جدید خواهند داشت: کوآدکوپتر خودرانی که توان حمل مسافر دارد. بر اساس گزارشی از آسوشیتدپرس، رئیس سازمان راه و ترابری دوبی اعلام کرد کوآدکوپتر تک‌نفره‌ای را به‌عنوان ابزاری دیگر برای حمل‌ونقل آزمایش می‌کند؛ این کوادکوپتر، ساخت کمپانی چینی Ehang است.

کوادکوپتر موردبحث در جریان رویدادی در World Government Summit به نمایش درآمد اما شرکت‌کنندگان آن را به‌عنوان یک محصول کنجکاوانه دیگر در نظر گرفتند تا اینکه رئیس سازمان راه و ترابری دبی اعلام کرد: «این تنها یک مدل نیست. ما پرواز در آسمان دوبی با این وسیله را واقعا امتحان می‌کنیم.» او سپس گفت این کوآدکوپتر تابستان در آسمان دوبی پرواز خواهد کرد اما جزئیات بیشتری در این مورد ارائه نداد.

در مورد این برنامه شک و تردیدهای فراوانی وجود دارد. کمپانی Ehang سال گذشته درون خودران Ehang 184 را در نمایشگاه CES سال گذشته معرفی کرد اما از آن زمان تاکنون، شواهد قابل اتکایی در مورد ویژگی‌های ادعاشده آن، مشاهده نشده است. پرواز این کوآدکوپتر دیده شده است اما در زمان پرواز، کسی داخل آن نبوده است؛ حتی اگر Ehang با اعتماد به این کوادکوپتر، انسانی داخل آن قرار دهد، این بدان معنا نیست که کوادکوپتر توانایی حرکت در حریم هوایی مشترک را با امنیت دارد. بلند شدن از زمین و فرود آمدن، ازجمله مواردی است که کوادکوپتر باید قادر به انجام آن‌ها باشد.

شرکت Ehang برای ساخت ویدئوهای مربوط به درون 184، بیشتر از شبیه‌سازی‌های رایانه‌ای استفاده کرده است و به دلیل نگرش این شرکت نسبت به بازاریابی، اعتماد به آن‌ها سخت است. این هلی‌کوپتر خودران تاکنون به‌خوبی نام Ehang را به صدر اخبار برده است.

مقامات دوبی علاقه خاصی به گجت‌های پرزرق‌وبرق دارند؛ پلیس دوبی ناوگانی از سوپر خودروهای میلیون دلاری دارد؛ آتش‌نشانی دوبی به جت پک‌های تایید نشده مجهزند تا برای خاموش کردن آتش در آسمان‌خراش‌ها از آن‌ها استفاده کنند و این شهر یک قرارداد همکاری مبهم در زمینه هایپرلوپ با شرکت Hyperloop One دارد. با توجه به طرح‌هایی که ذکر شد، اعلام آزمایش یک کوآدکوپتر خودران تک‌نفره، قابل توجیه است؛ اما نباید انتظار زیادی از این طرح داشت.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: کوآدکوپتر، کوآدکوپتر خودران، کوآدکوپتر در دوبی، مسافرت با کوآدکوپتر، درون 184، شرکت Ehang184، Ehang
دلار: 59,018تومانبیت کوین: 66,606 دلار
590180
fa