مسبی
آل‌سعود محل معراج پیامبر (ص) در مسجدالحرام را تخریب کرد

آل‌سعود محل معراج پیامبر (ص) در مسجدالحرام را تخریب کرد

ویرایش: 1391/12/27
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، مقامات عربستان سعودی تخریب بخشی از قسمت قدیمی مسجد الحرام در مکه را برای توسعه چندین میلیارد دلاری این مسجد آغاز کردند.

بر اساس تصویری که توسط ایندیپندنت به دست آمده کارگران در حال حفاری بوده و بخش‌های عثمان و عباسی از بخش شرقی مسجد الحرام در مکه را تخریب کرده‌اند.

این تصویر چند هفته پیش گرفته شده و باعث نگرانی بسیاری از باستان شناسان شده است به گونه‌ای که شاهزاده چارلز که یکی از حامیان میراث‌های باستانی است به عربستان سفر کرد.

سفر شاهزاده چارلز با انتقاد خیلی‌ از فعالان حقوق بشری مواجه شد چون این سفر در حالی صورت می‌گیرد که عربستان چند روز پیش 7 نفر را در ملا عام گردن زد.

بر روی بسیاری از ستون‌های مسجد الحرام در مکه نام یاران پیامبر با خوشنویسی نوشته شده است همچنین یکی از ستون‌ها جایی بود که پیامبر معراج خود به آسمان را از آنجا انجام داد.

مقامات عربستانی با دستاویز قرار دادن موضوع توسعه مسجد الحرام و مسجد النبی، در حال نابود کردن آثار مذهبی این دو مکان هستند.

منتقدان معتقدند که رژیم آل سعود میراث تاریخی اسلام را نادیده گرفته و در حال نابودی آن است.


منبع:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911226000824

امتیاز دهی به مقاله
آل‌سعود محل معراج پیامبر (ص) در مسجدالحرام را تخریب کرد
آل‌سعود محل معراج پیامبر (ص) در مسجدالحرام را تخریب کرد
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره آل‌سعود محل معراج پیامبر (ص) در مسجدالحرام را تخریب کرد نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: خبرگزاری فارس ، ایندیپندنت ، عربستان سعودی ، مسجدالحرام ، باستان شناس ، شاهزاده چارلز ، حقوق بشر ، مسجدالنبی ، رژیم آل سعود ، میراث تاریخی اسلام