مسبی
امکانات فوق العاده مفید اکسل 2016

امکانات فوق العاده مفید اکسل 2016

ویرایش: 1395/10/30
نویسنده: اکسلی ها

همه ساله با آپدیت نسخه های جدید آفیس ، شاهد پیشرفت روز افزون برنامه های آفیس من جمله اکسل هستیم.با عرضه بسته آفیس 2016 ، تغییرات زیادی در این بسته ایجاد شده است که کار را برای کاربران این بسته بسیار آسانتر و در عین حال مدرن تر کرده است.از آنجایی که بیشتر بحث این سایت پیرامون آموزش نرم افزار اکسل هست ، به بیان شرح مختصری از امکانات اضافه شده به اکسل 2016 می پردازیم.

1- اضافه شدن 6 نوع نمودار حرفه ای: 

نمودارهای اکسل 2016 نسبت به نسخه های قدیمی تر تغییرات اساسی داشته 

نمودار آبشاری :

نمودار هیستوگرام :

نمودار پارتو :

نمودار Box & whisker :

نمودار Treemap :

نمودار sunbrust :

2- قابلیت استفاده پیشرفته از Query:

در اکسل 2016 امکان اتصال به دیتابیس های مختلف و ورود اطلاعات از آنها از جمله mysql فراهم شده است.

3- افزایش امکانات پیش بینی:

در اکسل 2016 برخلاف نسخه های قبلی اکسل که تنها قابلیت پیش بینی خط رو داشتند، امکان پیش بینی نمایی و … نیز وجود داره و توایعی برای این منطور به کتابخانه توابع اکسل اضافه شده. همینطور ابزار one-click forcasting جهت نمایش پیش بینی داده ها به اکسل اضافه شده. در این ابزار امکان تعیین پارامترهای پیش بینی مثل تغییرات فصلی، دامنه اطمینان و … هم وجود داره.

4- نقشه سه بعدی:

یکی از Addon های قدرتمند اکسل در نسخه های قبلی این نرم افزار PowerMap بود که امکان نمایش داده ها رو به صورت جغرافیایی داشت. حالا در نسخه جدید اکسل این Addon که نام اون به 3D Map تغییر کرده جزئی از هسته اصلی نرم افزار اکسل شده و به صورت پیش فرض در اختیار کاربر قرار گرفته.منبع:

http://www.exceliha.ir/

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره امکانات فوق العاده مفید اکسل 2016 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: آموزش اکسل 2016 ، امکانات جدید اکسل 2016 ، آموزش های پیشرفته اکسل 2016 ، اکسل 2016 ، ارتقا کمی و کیفی اکسل 2016 ، نسخه جدید آفیس 2016