مسبی
افسانه تابوت پیامبر

افسانه تابوت پیامبر

ویرایش: 1394/2/2
نویسنده: discovery

در  کتاب سرگرمی های فیزیک نوشته یاکوب پرلمان آمده است که بعضی از مسلمانان عقیده دارند که تابوت پیامبر اسلام به صورت معلق در هوا در بارگاهش قرار دارد . به این معنی که تابوت پیامبر بین زمین و هوا در فاصله ای بین کف و سقف قبر معلق است . نویسنده با استفاده از قوانین فیزیک سعی می کند که این موضوع را بررسی کند . او تصور می کند که باید نیرویی این وضیعت تابوت را حفظ کرده باشد .

 مثلا اگر تابوت فلزی باشد می توان از نیروی مغناطیسی برای تعادل تابوت استفاده کرد. یعنی از یک آهنربای دائمی قدرتمند در پایین قبر استفاده شده باشد که تابوت را با نیروی دافعه به سمت  بالا معلق نگه داشته باشد. یا اینکه در بالای قبر از یک آهنربای الکتریکی یا دائمی قدرتمند استفاده شده باشد که تابوت را با نیروی جاذبه مغناطیسی به سمت بالا نگه داشته است . در این صورت باید بین نیروی آهنربایی و نیروی جاذبه زمین یک تعادل ظریف برقرار شده باشد . در انتها نویسنده روسی این کتاب به این نتیجه می رسد که این داستان ،یک افسانه است. چون به هر نحوی که تابوت معلق نگه داشته شده باشد،  با یک تکان یا نوسان لرزشی، تابوت یا به سقف قبر می چسبد یا به کف قبر می افتد .

اگر هم که تابوت توسط نیروی دافعه بالا نگه داشته شده باشد و تابوت هم از جنس آهنربای دائمی باشد باز هم تابوت با یک لرزش یا تکان ساده تغییر وضیعت داده و به صورت ایستاده در کف قبر قرار می گیرد . نتیجه گیری این نویسنده این است که این موضوع بسیار بعید است . اما در پاورقی کتاب مترجم خیال خواننده را راحت می کند که اگر نویسنده در مورد رسوم مسلمانان اطلاعات کافی داشت این قدر ذهن خود را به زحمت نمی انداخت . او می گوید" مسلمانان تابوت ندارند" !!!

مبنع: کتاب سرگرمی های فیزیک، نوشته یاکوب پرلمان، بخش دوم، ترجمه مهندس احمد تمدن ؛ انتشارات امیر کبیرمنبع: مبنع: کتاب سرگرمی های فیزیک، نوشته یاکوب پرلمان، بخش دوم، ترجمه مهندس احمد تمدن ؛ انتشارات امیر کبیر
امتیاز دهی به مقالهافسانه تابوت پیامبر
افسانه تابوت پیامبر
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره افسانه تابوت پیامبر نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: تابوت پیامبر ، یاکوب پرلمان ، سرگرمی های فیزیک ، نیروی گرانش ، نیروی مغناطیسی ، عقاید مسلمانان ، تعادل نیرو ها ، آهنربا ، نویسنده روسی