مسبی
تاثیر روانی مذاکرات هسته ای بر اذهان افراد

تاثیر روانی مذاکرات هسته ای بر اذهان افراد

ویرایش: 1394/1/31
نویسنده: discovery

تاثیر روانی مذاکرات هسته ای بر اذهان افراد

اخیراً اخبار داغ توافقات اولیه ایران با کشورهای اروپایی و غربی موسوم به 1+5 ذهن بسیاری از هموطنان مان را به خود معطوف کرده است و همه منتظرند تا ببینند در نهایت چه اتفاقی خواهد افتاد .

این اخبار صرفه نظر از نتیجه آن ، به خودی خود تاثیری روانی و ضمنی بر روال عادی اقتصاد در کشور ما ایجاد کرده است . از طرفه وقتی ذهن مردم با واژه « توافق» که شدیداً بار مثبت دارد مواجه می شود، خود به خود با این انتظار درونی مواجه می شود که حداقل قیمت اجناس در بازار نباید دیگر افزایش پیدا کند. اما وقتی که ما پس از مدت کوتاهی با افزایش قیمت بعضی محصولات مواجه می شویم حتی اگر این افزایش به میزان ناچیز باشد، ذهن افراد به صورتی خودکار با نوعی بی اعتمادی نسبت به مسائل جامعه روبرو خواهد شد. این بی اعتمادی ممکن است با این جمله که باری نسبتا منفی دارد همراه باشد که « با توافق یا بی توافق زندگی همچنان به سختی می گذرد ». به همین خاطر باید به این موضوع اشاره کرد که بعضی از اجناس به صورت طبیعی و فصلی افزایش خواهند یافت و گاهی حتی به هیچ توافق و موافقتی پایبند نیستند و باید به ذهن آموخت که باید نسبت به آنچه در جامعه می گذرد با دیدی صبورانه نگریست و بی اعتمادی را با اعتماد به یکدیگر جایگزین کرد. چون این موضوع بیشتر جبنه روانی دارد و مستقل از مسائل بیرونی است. به گونه ای که اگر انسان ها به هم اعتماد نداشته باشند حتی یک اقتصاد کاملا پویا نیز در اندک زمانی به آشفتگی دچار می شود.

البته به شرط آنکه از قطع بی رویه جنگل ها خود داری کنیم.

ه – برای ساخت جعبه های پلاستیکی به کارخانه ها و دستگاه های بزرگی نیاز است که هزینه راه اندازی آنها بسیار بالا است . به همین خاطر راه اندازی خط تولید آنها به سادگی انجام نمی شود در صورتی که برای ساخت جعبه های چوبی کوچک نیازی به این کارخانه ها بزرگ نیست و می توان آنها در کارکاه ها کوچک نیز تولید کرد که هزینه این کار به مراتب پایین تر است.

و- در ساخت تولیدات جدید، تنوع محصولات بسیار هائز اهمیت. در مورد جعبه های آشپزخانه تنوع می تواند مربوط اشکال هندسی و نقش و نگارهایی باشد که بر روی این جعبه ها قرار می گیرد . اگر این جعبه ها پلاستیکی باشد برای ایجاد تنوع های بیشتر به دستگاه های قالب ریزی مجزا و متعدد نیاز است که این موضوع هزینه های ساخت را به شدت بالا می برد. در صورتی که برای ساخت جعبه های چوبی که دست ساز هستند نیازی به این هزینه های نیست. چون سازندگان این جعبه ها به اندازه کافی حرفه ای و خلاق هستند که بتوانند با ابزار یکسان محصولات متنوع زیادی را تولید کنند.

ز- یکی از مشکلات کارخانه های بزرگ مشکلات زیست محیطی است که پساب یا دود ناشی از تولید ایجاد می کند . این کارخانه ها به آب بسیار زیاد نیاز دارد و آبی که از آنها خارج می شود رودخانه ها را آلوده می کند. و دودی که از دودکش های آنها خارج می شود باعث آلودگی جو می شود. در صورتی که کارگاه های کوچک که با چوب سر و کار دارند این مشکلات را ایجاد نمی کنند.

خ- با ایجاد کارگاه های کوچک می توان به اشتغال زایی کمک کرد و افراد بی کار بیشتری را مشغول به کار ساخت. و از جهتی این کارگاه ها می تواند در فضاهای درون شهر ایجاد کرد که هزینه های رفت و آمد را نیز به حداقل رساند. ناگفته پیداست که یکی از عوامل اصلی ایجاد آلودگی دود خارج شده از اگزوز ماشین های می باشد و رفت و آمد بیشتر ، این آلودگی ها را نیز بیشتر می کند.

ح – برای ساخت کارخانه ها که در آن ابزار پلاستیکی تولید می شود به فضای بزرگی نیاز است که این موضوع باعث تمرکز افراد زیادی می شود در یک نقطه می شود که می تواند مشکلاتی از جمله ترافیک و آلودگی صوتی در شهرها را نیز ایجاد کند. در صورتی که ایجاد کارگاه های کوچک تمرکز زدایی ایجاد می کند و از این مشکلات خبری نیست.منبع: اسماعیل طاهری منش
امتیاز دهی به مقالهتاثیر روانی مذاکرات هسته ای بر اذهان افراد
تاثیر روانی مذاکرات هسته ای بر اذهان افراد
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره تاثیر روانی مذاکرات هسته ای بر اذهان افراد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مذاکرات هسته ای ، ذهن ، افزایش قیمت ، اقتصاد ، جنبه های روانی ، بی اعتمادی ، روال جامعه ،