مسبی
این سبزیجات غذایی را در بشقاب غذا بگنجانید

این سبزیجات غذایی را در بشقاب غذا بگنجانید

ویرایش: 1393/10/21
نویسنده: آفتاب

اين سبزيجات زمستاني را حتما در بشقاب غذا بگنجانيد

قدس آنلاين- مريم سادات كاظمي: امروزه همه افراد راجع به تغذيه متعادل و متنوع و تاثير آن بر حفظ سلامتي كم و بيش اطلاعاتي دارند. در فصل زمستان نيز كه شيوع بيماري هاي واگير رايج تر است، اين مسئله اهميت بيشتري پيدا مي كند. مصرف بعضي سبزيجات در اين روزهاي سرد به تقويت بدن و مصون ماندن از بيماري ها كمك مي كند.

كرفس

به گزارش سرويس بهداشت و سلامت قدس آنلاين؛ كرفس يكي از خوشمزه ترين سبزيجات زمستاني است كه بسيار كم كالري بوده و هر شاخه 40 گرمي آن حدود 6 كيلو كالري دارد اما به دليل مقدار بالاي پلي استيلن؛ تركيبات بيواكتيو با خواص ضدالتهابي و آنتي بيوتيكي، براي بدن بسيار مفيد است. به علاوه، دانه هاي كرفس نيز حاوي آنتي اكسيداني است كه به پيشگيري از بسياري از انواع سرطان ها كمك مي كند. كرفس همچنين سرشار از پتاسيم است و مي تواند در مقابله با فشار خون بالا و ناراحتي هاي رماتيسمي مؤثر باشد.

آنديو ( كاسني فرنگي)

هر 100 گرم آنديو خام يا پخته فقط 15 كيلو كالري دارد اما سرشار از پتاسيم است كه ماده معدني عالي براي تنظيم فشار خون است. به علاوه، منبع غني از بتاكاروتن محسوب مي شود كه در مقابله با پيشرفت بيماري هاي قلبي عروقي مؤثر است. اين سبزي زمستاني حاوي مقدار زيادي فيبرهاي مفيد است به خصوص در صورتي كه به شكل پخته مصرف شود كه باعث تسهيل عملكرد سيستم گوارشي مي شود.

شلغم

شلغم جز گروه سبزيجات چليپايي از جمله گل كلم و كلم بروكلي است و در پيشگيري از پيشرفت بعضي از سرطان ها مفيد خواهد بود. مصرف شلغم همچنين روش مناسبي براي تامين نياز روزانه بدن به ويتامين C است زيرا يك عدد شلغم حاوي 11 ميلي گرم از اين ويتامين است. ويتامين C به خصوص در سلامت استخوان ها، محافظت در برابر عفونت ها و جذب آهن نقش دارد. كم كالري است زيرا آب زيادي دارد به طوري كه هر 100 گرم آن به اندازه تقريبا يك شلغم 18 كيلو كالري دارد.منبع:

http://www.shahrekhabar.com/medical/1420951080233477

امتیاز دهی به مقالهاین سبزیجات غذایی را در بشقاب غذا بگنجانید
این سبزیجات غذایی را در بشقاب غذا بگنجانید
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره این سبزیجات غذایی را در بشقاب غذا بگنجانید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سبزیجات ، زمستان ، ظرف ، غذا ، خوراکی ، بشقاب ، سلامتی ، زندگی