مسبی
فناوری امنیت لمسی هک شد

فناوری امنیت لمسی هک شد

ویرایش: 1393/10/11
نویسنده: sina88
  به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا و به نقل از ساینس، فناوری های مبتنی بر اثر انگشت، از امنیت بالایی برخوردار هستند و تا امروز امکان هک کردن این فناوری ها وجود نداشت؛ ولی یک هکر آلمانی موفق به ابداع شیوه ای شده است که می تواند فناوری امنیتی اثر انگشت را نیز فریب دهد. این شیوه با استفاده از تصویر اثر انگشت اجرا می شود؛ یعنی برای بازکردن تمام رمزهایی که بر مبنای اثر انگشت فرد قرار دارند، فقط کافیست که عکس با وضوح بالای اثر انگشت فرد در مقابل حسگر قرار گیرد.
این هکر آلمانی که Jan Krissler نام دارد، در نشست خبری خود این روش را در مورد اثر انگشت وزیر دفاع آلمان آزمایش کرد. وی روش کار خود را به این صورت تشریح کرد که در یکی از سخنرانی های این شخصیت سیاسی، از انگشت شست این سیاستمدار با یک دوربین معمولی عکسبرداری کرده است و سپس کیفیت آن را با استفاده از یک نرم افزار تخصصی افزایش داده است تا تبدیل به تصویری با وضوح بالا شود.

سایت پاپیولر ساینس در گزارش خود نوشته است که این فناوری یک شاهکار است و شاید لازم باشد که شخصیت های سیاسی و محبوب از این پس در سخنرانی های خود از دستکش استفاده کنند.

گزارش کامل این فناوری در 31 امین کنفرانس سالانه Chaos Computer هامبورگ ارایه شده است.


منبع:

http://irna.ir/fa/News/81446692/

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره فناوری امنیت لمسی هک شد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: فناوری امنیت لمسی هک شد ، هک شدن ، ایرنای دوم ، اخبارجدیدفناوری ، خبرجدیدعلمی ، امنیت لمسی ، اخبارفناوری مسبی ،