مسبی
جنگ جهانی سوم

جنگ جهانی سوم

ویرایش: 1393/10/10
نویسنده: tarq2000
این روزها که خبرهای زیادی در مورد حضور تندروهای داعش در عراق به گوش می رسد، اما احتمال عمیق شدن فاجعه عراق و کشیده شده آن به تمام منطقه و جهان ، و احتمال آغاز جنگ جهانی سوم ، چشم تمام جهانیان را به منطقه خاور میانه دوخته است.

بر خلاف تفکر بسیاری از افراد که فکر می کردند که جنگ جهانی سوم ، جنگ بین روسیه آمریکا است و جنگ افزار اصلی این نبرد احتمالی بمب ها و موشک های اتمی است ، اما بر خلاف تصور عوام حال احتمال شروع جنگ جهانی سوم به صورتی کاملا غیره منتظره و به صورت افزایش تندروی در تمام دنیا و گسترش تروریسم به تمام نقاط جهان است.

کشورهای کمی هستند که به طور مستقیم در حال نبرد با تروریسم هستند . کشورهایی نظیر افغانستان ، پاکستان ، عراق ، سوریه ، نیجریه ، افریقای مرکزی ، سومالی ، یمن و .......
اما کشورهایی که به صورت غیر ستقیم به نبرد با تروریست ها می پردازند بسیار زیاد است ، از کشورهایی نظیر روسیه و انگلیس و فرانسه گرفته تا ایران ، تقریبا تمام دنیا 
جنایت های گروهای تروریستی تجزیه طلب در شرق کشور عزیزمان ایران نیز نمونه ای از نبرد غیر مستقیم ایران با تروریسم جهانی است.

حال نوری المالکی نخست وزیر عراق خواستار وحدت دنیا و تشکیل نیروهای متحد برای مبارزه با ویروس تروریسم ، طی جنگ که وی آنرا جنگ جهانی سوم نامیده است ، شده است 

خبرگزاری فارس: مالکی خواس%D���ار جنگ جهانی سوم علیه «ویروس القاعده» شد

به نقل از خبرگزاری «الشرق الجدید»،نوری المالکی نخست وزیر عراق در روز دوم سفر خود به آمریکا خواستار جنگ جهانی سوم علیه «ویروس القاعده» شد که در مدت اخیر حملات خود را در عراق افزایش داده است.

مالکی افزود: «ما خواستار یک جنگ جهانی علیه تروریسم هستیم».  وی سازمان القاعده را به ویروسی آلوده تشبیه کرد که هوای آلوده را در هر منطقه‌ای پراکنده می‌کند.

نخست وزیر عراق تصریح کرد: جهان دو جنگ جهانی را به چشم خود دیده است ما خواستار جنگ جهانی سوم علیه کسانی هستیم که ملت ما را می‌کشند و خواستار خون ریزی هستند.

حال می توان گفت : با توجه به اینکه تندروهای داعش تمام کلیسا های موجود در ناطق تحت کنترل خود را نابود کرده است در صورت فتح احتمالی بغداد و یا تثبت نیروهای خود در مناطق تحت کنترل کنونی ، احتمال حملات بسیار سازمان یافته به خاک اروپا و آمریکا و تمام دنیا ، درو از واقعیت نیست .منبع:

http://t1800.blogfa.com/post/27

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره جنگ جهانی سوم نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: nhua ، داعش ، جنگ جهانی سوم ، نابودی عراق ، حمله به عراق ، سوریه ، کوبانی ، حمله به سوریه ، جنگ تروریست ، ترریست